چگونه یک معلم انگلیسی پس‌اندازش را در کلاهبرداری بیت کوین از دست داد
0

چگونه یک معلم انگلیسی پس‌اندازش را در کلاهبرداری بیت کوین از دست داد

بازدید : 1516

گزیده خبر:

ترزا جکسون، معلم بازنشسته انگلیسی پس‌انداز خود را در یک کلاهبرداری بیت کوین از دست داد. به گفته وی، یک مشاور مالی مرموز او را ترغیب کرد تا 120 هزار پوند پس‌انداز خود را در یک طرح سرمایه‌گذاری بیت کوین که در اینستاگرام تبلیغ می‌شد سپرده‌گذاری کند.

کلاهبرداری بیت کوین؛ چه اتفاقی افتاد؟

به گزارش کریپتوپوتیتو، ترزا جکسون، معلم 63 ساله بازنشسته در اینستاگرام طرحی برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین می‌بیند و به فکر فرو می‌رود که کمی از پس‌انداز خود را به آن اختصاص دهد.

پس‌ازآن، فردی که ادعا می‌کرد یک مشاور مالی با دانشی فوق‌العاده در رابطه با Bitcoin است، با وی تماس می‌گیرد. به گفته ترزا، این مرد آن‌چنان مورد اعتماد به نظر می‌رسید که باعث شد او، 120 هزار پوند که پاداش بازنشستگی و پس‌انداز زندگیش بود را در این طرح سرمایه‌گذاری کند.

اندکی پس از انتقال پول، وی تلاش کرد تا با این مشاور مالی تماس بگیرد و شرایط سرمایه‌گذاری‌ خود را جویا شود. بااین‌حال، هیچ پاسخی به تماس وی داده نشد و پس‌انداز زندگی وی از دست رفت.

این معلم انگلیسی دراین‌باره گفت:

احساس خجالت و احمق بودن به من دست داد. خانواده‌ام به من اعتماد کردند. درست است که بخشی از پولم به من بازگردانده شده اما نمی‌توانم زندگی قبلیم را داشته باشم.

پس‌ازاین اتفاق و گزارش کلاهبرداری نیمی از سرمایه این معلم انگلیسی از بانک به وی پرداخت شد. بااین‌حال، به دلیل اینکه وی نیمی از سرمایه را به‌صورت پول نقد منتقل کرده بود، بانک نتوانست کل پس‌انداز وی را برگرداند.

مراقب کلاهبرداری های کریپتو باشید

پلیس لندن به همراه مرکز جرائم و کلاهبرداری‌های انگلستان در رابطه با کلاهبرداری‌های موجود در فضای ارز دیجیتال هشدار دادند. به گفته این دو ارگان، کلاهبرداران اغلب با وسوسه‌انگیز نشان دادن سرمایه‌گذاری‌ها، قربانیان را متقاعد می‌کنند و در پایان پول آنها را به سرقت می‌برند.

کلاهبرداران با قربانیان تماس می‌گیرند و از طریق شبکه‌های اجتماعی، «راهی برای سریع کسب ثروت سریع» و «استفاده از سرمایه در استخراج و ترید ارزهای دیجیتال» را تبلیغ می‌کنند.

پس‌ازآن، کلاهبرداران قربانیان را به سمت وب‌سایت‌های ناشناخته سوق می‌دهند و آنها را متقاعد می‌کنند تا پس از ثبت‌نام، برای کسب سود، هرچه می‌توانند به آن پول منتقل کنند.

پس‌ازآن نیز همانند اتفاقی که برای معلم 63 ساله انگلیسی رخ داد، کلاهبرداران تمامی راه‌های ارتباطی با خود را مسدود می‌کنند و سرمایه قربانیان برای همیشه از دست می‌رود.

 

1
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x