ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس (BitMex)
0

ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس (BitMex)

بازدید : 126

مقدمه

صرافی بیتمکس (BitMex) احتمالاً بیشتر به دلیل قابلیت های وام دهی شناخته شده است. این صرافی به کاربرانش امکان می دهد تا معاملات اهرمی تا 100 برابر را انجام دهند. این کار به طور قابل توجهی پتانسیل سود و همچنین ضررهای احتمالی را تقویت می کند.
با حجم زیادی از معاملات روزانه (معمولاً بین 500 میلیون دلار تا 1 میلیارد دلار) و بیش از 10 میلیون کاربری که ماهانه به سایت دسترسی دارند. به راحتی می توان گفت بیتمکس یکی از سیستم عامل های تجارت ارزهای رمزپایه روی زمین با بیشترین قدرت نقدینگی است.
به جز محدودیت سنی بالای 18 سال، هیچ محدودیتی در صرافی بیتمکس وجود ندارد. با این حال، کاربران باید توجه داشته باشند که صرافی بیتمکس به دلیل تطابق قانونی مداوم، در حال حاضر پشتیبانی یا ثبت نامی را برای شهروندان ایالات متحده ارائه نمی دهد.

ثبت نام در صرافی بیتمکس

ترید در صرافی بیتمکس
مراحل ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس

کاربران برای ایجاد حساب کاربری و ارائه یک آدرس ایمیل اصلی برای شروع مراحل ثبت نام، باید در وب سایت ثبت نام کنند.

در گوشه بالا سمت راست روی “register” کلیک کنید. و جاهای خالی از جمله ایمیل، رمز ورود مورد نظر، کشور محل اقامت و نام خود را پر کنید. سپس “I accept the terms and conditions” را انتخاب کنید و ثبت نام را کلیک کنید.

ایمیل خود را باز کرده و بر روی “Confirm” کلیک کنید. این روند باید شما را از برنامه ایمیل خود به یک صفحه وب باز کند که در مبادله باز می شود (ما به زودی به این مورد باز خواهیم گشت).

به جای اینکه مستقیماً وارد معامله شوید، بگذارید ابتدا امنیت شما را ارزیابی کنیم و وجوه را به حساب شما واریز کنیم تا بتوانید این کار را انجام دهید.

 

امنیت

مراحل ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس
مراحل ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس

در گوشه بالا سمت چپ، “account” را انتخاب کنید و سپس به پنجره سمت چپ بروید و “my account” را انتخاب کنید. این صفحه شما را به صفحه جدیدی با قابلیت تنظیم احراز هویت دو عاملی (2FA) می رساند.

در بخش با عنوان “security”، یک منوی کشویی مشاهده خواهید کرد. که گزینه اسکن بارکد را با استفاده از یک برنامه به انتخاب شما، برای شما فراهم می کند. “Google Authenticator” را انتخاب کنید.

این بارکد کد منحصر به فردی برای حساب شما در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید از طریق Google Authenticator از آن استفاده کنید.

برای عمکرد بهتر مقاله فعالسازی کد دو مرحله ای گوگل در بایننس + Google Authenticator را در فکت کوینز مطالعه کنید.

توجه: در این صفحه می توانید گذرواژه خود را تغییر دهید یا به روز کنید.

سپس از سیستم خارج می شوید و مجبور می شوید دوباره جزئیات ورود خود را وارد کنید. البته به کلید امنیتی احراز هویت دو عاملی خود نیز نیاز دارید.

واریز وجوه

پس از پیکربندی امنیت، به صفحه “Deposit” بروید که در پنجره سمت چپ در زیر “Wallet” واقع شده است. اگر مطمئن نیستید که در کجا قرار گرفته است، روی برگه با عنوان “Account” کلیک کنید. سپس پنجره سمت چپ خود را بررسی کنید؛ باید در بالا سمت چپ واقع باشد.

مراحل ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس
مراحل ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس

 

بیتمکس هزینه برداشت یا سپرده را دریافت نمی کند. در عوض، هزینه شبکه را بر اساس اندازه معامله دریافت می کند. اما توجه داشته باشید که صرافی فقط سپرده های بیت کوین (BTC) را می پذیرد. و صرف نظر از اینکه ترید شما شامل بیت کوین شود یا نه، به عنوان وثیقه عمل می کند.

هشدار: Litecoin ،Bitcoin Cash یا Tether را به این آدرس ارسال نکنید. سکه های پشتیبانی نشده ارسال شده در اینجا از بین می روند.

در صفحه “Deposit” کدی را در پایین مشاهده خواهید کرد (با رنگ سیاه مشخص شده است). از آن به عنوان آدرس پیش فرض سپرده BTC استفاده کنید که در آن وجه را از کیف پول دیگری به این کیف پول ارسال می کنید.

انجام ترید در صرافی بیتمکس

مراحل ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس
مراحل ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس

برگه «Trade» در گوشه بالا سمت چپ شما را به صفحه ای از صرافی می رساند که می توانید از آن معاملات خود را انجام دهید. به طور مستقیم در زیر آن برگه، لیستی از سکه ها وجود دارد که از چپ به راست نشانگر توکن های موجود برای ترید است.

کتاب سفارش سه ستون را نشان می دهد – مقدار پیشنهاد برای دارایی اساسی، مقدار سفارش و ارزش کل USD برای همه سفارشات.

در حالی که در منتهی الیه سمت چپ، شما باید یک دارایی خاص یا کوتاه را انتخاب کنید. اکنون فقط باید نگران قیمت لحظه ای دارایی باشید.

مستقیماً در زیر آرم BitMEX در صفحه معاملات، یک برگه به ​​نام “market” را مشاهده می کنید تا بر روی آن کلیک کند تا بتواند در بازار معامله انجام شود. در این مثال، بیت کوین را انتخاب کرده ایم و سفارش خرید خود را در $ 1 USD برای موقعیت مکانی تعیین کردیم و معامله را انجام دادیم. در زمان نوشتن مقاله ، 0.0002 BTC دریافت کردیم.

تبریک می گویم! شما اولین بیت کوین خود را در صرافی بیتمکس با موفقیت خریداری کرده اید تا به همان اندازه ورودی BTC را که هنگام خرید آن دریافت کرده اید، به فروش برسانید.

با انتخاب حذف پنجره های خاص می توانید جریان اطلاعات خود را برای افزایش کیفیت و ارتباط داده های دریافتی ساده کنید.

مقدمه ای بر لوریج تردینگ در صرافی بیتمکس

مراحل ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس
مراحل ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس

بیتمکس به کاربران خود اجازه می دهد تا از موقعیت خود استفاده کنند و توانایی ثبت سفارشاتی بزرگتر از موجودی کاربران را ارائه می دهد.

این مولفه می تواند منجر به سود بالاتر در هنگام ثبت سفارش و فقط با موجودی کیف پول شود. این کار با عنوان “margin trading” شناخته می شود.

توجه: هزینه بیتمکس بسیار بالاتر از مبادلات معمول است. زیرا این هزینه برای کل موقعیت لوریج اعمال می شود. بنابراین، یک معامله 1000 دلاری با لوریج 100 برابر ممکن است هزینه های بیش از 100 دلار را در بر داشته باشد.

برداشت ها

مراحل ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس
مراحل ترید ارز دیجیتال در صرافی بیتمکس

بنابراین، اکنون شما یک معامله انجام داده اید و سود کسب کرده اید و می خواهید آن وجوه را به کیف پول دیگری منتقل کنید یا برای پول نقد مبادله کنید روی برگه “Account” واقع در نوار خانه کلیک کنید و “Withdraw” را که با رنگ آبی مشخص شده انتخاب کنید.

در اینجا گزینه ارسال به آدرس کیف پول خاص، مقدار مشخص در بیت کوین (XBT) و همچنین هزینه شبکه مورد نظر را پیدا خواهید کرد.

کد احراز هویت دو مرحله ای خود را که قبلا راه اندازی کردیم وارد کنید و روی “Submit” واقع در پایین صفحه کلیک کنید.

تراکنش های بیت کوین با توجه به کارمزد در شبکه اولویت بندی می شوند. به این معنی که هرچه کار سریعتر انجام شود، هزینه برداشت بیشتر می شود.

توجه: بیتمکس حداقل هزینه 0.001 را توصیه می کند و حداقل به 0.0009 نیاز دارد.

قرارداد آتی توافق نامه ای برای خرید یا فروش دارایی معین در آینده با قیمت از پیش تعیین شده است. در بیتمکس، کاربران می توانند از قراردادهای خاص حداکثر 100 برابر استفاده کنند.

مبادله های دائمی مشابه آتی ها هستند. با این تفاوت که برای آنها تاریخ انقضا و تسویه حساب وجود ندارد. آنها همچنین برخلاف معاملات آتی که ممکن است تفاوت عمده ای با قیمت شاخص داشته باشد، نزدیک به قیمت شاخص اساسی معامله می شوند.

بنابراین اگر در نحوه کارکرد این ابزارهای مالی ماهر نباشید، ممکن است در بیتمکس با مشکل رو به رو شوید. البته در صورت داشتن تخصص و اطلاعات کافی می توان در این صرافی از طریق بازارهای آتی، معاملات اهرمی و مبادله های دائمی به سود بالایی دست یافت.

فقط مطمئن باشید که می دانید چه کاری انجام می دهید.

مزایا و معایب صرافی بیتمکس

مزایا

  • یک سیستم عامل با نقد شوندگی بسیار بالا است.
  • بیشتر به دلیل گزینه تجارت لوریج 100 برابری، شناخته شده است. از این مولفه می تواند به عنوان یک ابزار مدیریت ریسک و تقویت کننده برای سود بالقوه عمل کند.
  • تأیید هویت محدود برای شروع بلافاصله معاملات لازم است.

معایب

  • به دلیل تطابق قانونی مداوم، بیتمکس در حال حاضر پشتیبانی یا ثبت نامی را برای شهروندان ایالات متحده ارائه نمی دهد.
  • اگر از نحوه کار بازارهای آتی یا ابزارهای مالی خاص آگاه نباشید، بیتمکس در برخی مواقع برای شما پیچیده و دشوار خواهد شد.
  • معاملات اهرمی می تواند ریسک قابل توجهی را به همراه داشته باشد. مخصوصاً برای افرادی که تجربه کمتری دارند.

 

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x