آموزش سایت whattomine

بازدید : 4223

آموزش سایت whattomine برای بهره وری بهتر شما از دستگاه های استخراج.

در این ویدئو قصد داریم، به معرفی مبانی ماینینگ پرداخته .و همچنین کار با ابزار های محاسبه درامد ماینینگ را آموزش می دهیم.

زمانی که شما سخت افزار ماینینگ تهیه می کنید، باید بهترین بهره وری را از این ابزار داشته باشید.و بدانید امکانات سخت افزار و هزینه های آن چقدر است؟

بنابراین باید در این مورد آگاهی زیادی کسب کنید.سایت whattomine  یکی از سایت های مفید در این زمینه می باشد. که به معرفی قسمت های مختلف آن می پردازیم.

معرفی قسمت های مختلف سایت whattomine

سربرگ GPU

(GPU) مخفف Graphics Processing Units است.استخراج ارز رمزنگاری شده در اصل با استفاده از CPU یا واحدهای پردازش مرکزی انجام می شد. با این حال ، سرعت پردازش محدود و مصرف زیاد برق منجر به محدودیت خروجی می شود. و روند استخراج مبتنی بر CPU را ناکارآمد می کند.

معرفی سربرگ GPU

GPU ها همچنین به تعداد زیادی واحد منطق و محاسبه (ALU) مجهز هستند که وظیفه انجام محاسبات ریاضی را بر عهده دارند. با بهره گیری از این ALU ها ، GPU قادر به انجام محاسبات بیشتر است .که منجر به بهبود خروجی فرآیند استخراج رمزنگاری می شود.

توصيه مي شود به هيچ عنوان براي ماينينگ از لپ تاپ شخصي خود استفاده نکنيد.

اما اگر واقعا بخواهيد ماينر باشيد:

  • ابتدا بايد يک مادربورد مناسب تهيه کنيد.مادربورد بايد بتواند چندين کارت گرافيک را ساپورت کند .
  • گام بعدي انتخاب کارت گرافيک مناسب است.کارت گرافيک هاي رايجي که در بازار موجود است. NVDIA , AMD است. کارت گرافيک هاي شرکت NVDIA هزينه بيشتري دارند.سايت whattomine   ليست کارت گرافيک ها از شرکت هاي مختلف را معرفي مي کند.

ده مورد اول مربوط به شرکت AMD و بقيه مربوط به شرکت NVDIA  است.

انتخاب کارت گرافيک مناسب براي ماينينگ
  • گام بعدي مشخص کردن هدف شماست.آيا براي انتخاب ماينينگ ديد بلند مدت داريد ؟ يا مي خواهيد با کمترين هزينه سريع درآمد داشته باشيد؟بسته به هدف مي توانيد کارت گرافيک مناسب را از نظر هزينه انتخاب کنيد.

با نگه داشتن موس بر روي هر يک از اين گرافيک ها مشخصات کاملتري در اختيار شما قرار مي گيرد.

با تغيير عدد کنار هر کارت ، ليست الگوريتم هايي که مي توانيد ماين کنيد ، پايين کادر نشان مي دهد.بايد بررسي کنيد کدام الگوريتم مناسب تر است .و سوددهي بيشتري دارد.اگه با انتخاب کارت گرافيک برخي از الگوريتم ها نرخ هش صفر داشتند.به اين معني است که کارت گرافيک شما قادر به ماين کردن اين الگوريتم نيست.

بر روي گزينه caculate کليک کنيد تا نتيجه محاسبه سود را مشاهده کنيد.از فيلتر هاي ديگري هم مي توانيد استفاده کنيد:

محاسبه سود دستگاه هاي ماينينگ

نتيجه ، ليستي از کوين ها به همراه جزييات است .که نشان مي دهد با اين مشخصات چه کويني بيشترين درآمد را دارد.

نتيجه محاسبه ماينينگ با سخت افزار انتخاب شده

ستون profit ميزان سود شما را به دلار نشان مي دهد.

سربرگ ASIC

ASIC مخفف application-specific integrated circuit  به معناي مدارهای مجتمع با کاربرد خاص مي باشد.اسيک دستگاهی است که فقط برای استخراج ارز هاي ديجيتال طراحی شده است. هر استخراج کننده ASIC برای استخراج یک ارز دیجیتال خاص ساخته شده است. بنابراین ، یک استخراج کننده ASIC بیت کوین فقط می تواند بیت کوین را استخراج کند.

بسته به اينکه دستگاه اسيک شما چه الگوريتمي را مي تواند ماين کند، در اين قسمت مي توانيدالگوريتم مورد نظر را انتخاب کنيد.همچنين فيلد ميزان هش ريت و ميزان برق مصرفي را مشخص کنيد، تا براي شما ميزان در آمد دستگاه را محاسبه کند.

محاسبه سود دهي دستگاه هاي اسيک

سربرگ COINS

در اين قسمت ليست کوين هايي که قابل ماين کردن هستند را معرفي مي کند.که با کليک بر روي هر کوين مشخصات کاملي از ماين اين کوين را نشان مي دهد.کارمز و fee در اين قسمت قابل مشاهده است.

سربرگ coins

سربرگ ETH+

با يک سري از نرم افزار ها مي توان dual mining انجام داد. يعني همزمان دو تا کوين را ماين کنيد. اما اينکار فشار زيادي به دستگاه مي آورد.در اين قسمت مجموع درآمد ماينينگ دو الگوريتم را با هم محاسبه مي کند.

محاسبه درآمد دو الگوريتم

سربرگ Miners

ليست کليه ماينر ها بر اساس سوددهي در 24 ساعت گذشته در اين قسمت نشان داده مي شود.

ليست کليه ماينر ها همراه با سوددهي

سربرگ GPUs

ليست تمامي کارت گرافيک هاي موجود با ميزان سوددهي و مشخصات کامل آنها ارائه شده است.

ليست کليه GPU ها
1
1
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
Afshinmuhamadi
2 سال ago

اخرش نفهمیدم کجا نشون میده که ماین شده یا نه

بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

1
0
نظر خود را بنویسید !x