معرفی سایت Coinlist ،بهترین پلتفرم معاملاتی رمزارزهای جدید
0

معرفی سایت Coinlist ،بهترین پلتفرم معاملاتی رمزارزهای جدید

بازدید : 430

با استفاده از سایت coinlist به راحتی می‌توانید رمزارزها را خرید و فروش کنید و حتی وام بدهید و استیک کنید و ما به شما خواهیم گفت که چگونه در این بستر فعالیت خود را شروع کنید. هدف این سایت این است که نحوه کار با رمزارزها را برای شما تسریع بخشد. بدین منظور این بستر به شما کمک می‌کند تا بتوانید در همه امور مربوط به رمزارزها خبره شوید. کاربران می‌توانند با استفاده از یک بستر مناسب چند منظوره، رمزارزها را به‌راحتی خرید و فروش کنند، استیک کنند و داغ‌ترین ارزهای جدید را وام دهند. برای آشنایی بیشتر با این پلتفورم این مطلب را در فکت کوینز دنبال کنید.

 بیایید ببینیم اصلا این سایت به چه دردی می‌خورد

Coin-list site

امتیاز بزرگی که coinlist دارد این است که ارزها را پیش از آن که در بسترهای مبادلات ارزی معروف لیست شوند، خیلی سریع در دسترس کاربران قرار می‌دهد. Coinlist به عنوان یک رهبر جهانی در صدور توکن جدید، در ایجاد یک ارتباط جهانی میان توکن داران و بسترهای مبادلات ارزی همچون filecoin ،Solana ،Mina ،Dapper و بسترهای دیگر بسیار کارآمد بوده است و اکنون توکن داران را در همه امور مربوط به خرید، فروش، اعطای وام و استیکینگ مورد حمایت قرار می‌دهد.

مطالب مفید: ترید ارز دیجیتال در صرافی بایننس (Binance Exchange)

چه چیزهایی بر روی سایت Coinlist قابل دسترسی است

Coinlist ارزیابی‌های بسیار سخت‌گیرانه‌ای دارد از این‌رو گزینش در این بستر باید با دقت و وسواس زیادی انجام شود. اکنون حدود ۴۰ نوع رمز ارز بر روی این سایت برای مبادله یا خرید موجود است که بعضی از آن‌ها بازار خوبی در انتظارشان است.

چگونگی شروع به کار در سایت Coinlist

ثبت‌نام در این سایت زمان زیادی از شما نمی‌گیرد. فقط کافی است که وارد سایت شوید، سپس بر روی گزینه “صفحه ثبت‌نام ” کلیک کرده و وارد این صفحه شوید و به یکسری موارد پاسخ دهید. سپس از طرف coinlist یک لینک تائید برایتان ایمیل می‌شود که بعد از کلیک کردن بر روی لینک، ثبت‌نام کامل شده و می‌توانید وارد شوید. در تصویر زیر ظاهر داشبورد را مشاهده میکنید:

Get started on the Coinlist site
چگونگی شروع به کار در سایت Coinlist

 

احراز هویت برای استفاده از خدمات Coinlist

 

به منظور استفاده از خدمات متعدد این سایت، شما باید احراز هویت شوید. این یک پروسه قانونی است با عنوان ” مشتری خود را بشناس “یا KYC. در این مرحله نام، آدرس، عکس و شماره شناسه شما پرسیده می‌شود که وارد کردن همه این اطلاعات روی هم ۵ دقیقه هم وقت شما را نمی‌گیرد. به محض تائید شدن حساب کاربری‌تان، رسماً می‌توانید شروع به کار کنید.

چگونگی انجام مبادلات در سایت Coinlist

Buy and sell on the Coinlist site
چگونگی انجام مبادلات در سایت Coinlist

قبل از خرید و فروش و انجام مبادلات ارزی باید کیف پول خود را شارژ کنید. برای این منظور باید بر روی گزینه “کیف پول ” کلیک کنید. این گزینه درون نوار ابزار سمت چپ صفحه قرار دارد و در آن به طور پیش فرض عبارت “دلار آمریکا ” قرار گرفته است.

مطالب مفید: بهترین کیف پول‌ ارز دیجیتال سال 2021 چیست؟ چطور والت مناسب را انتخاب کنیم؟

مراحل شارژ کیف پول Coinlist

برای شارژ کیف پولتان باید بر روی گزینه ” وارد کردن سرمایه ” کلیک کنید. در اینجا الزامیست که به یک حساب بانکی لینک شوید و یا با استفاده از جزئیات ارائه شده، انتقال وجه انجام دهید.

 

خرید ارز مرحله‌ای بعد از شارژ کیف پول Coinlist

بعد از شارژ کردن حسابتان می‌توانید برای خرید ارز اقدام کنید. برای این کار نیز باید از نوار ابزار سمت چپ صفحه روی گزینه “خرید و فروش ” کلیک کرده و سپس از لیست کشویی این گزینه، ارز موردنظر خود را انتخاب کنید. اول باید مشخص کنید که چه مقدار مایل به خرید هستید و سپس بر روی گزینه “مرور سفارش ” کلیک کنید و در نهایت ارز موردنظر وارد کیف پولتان می‌شود، به همین سادگی!

 

محل نگهداری ارز در Coinlist

Currency storage in Coinlist
محل نگهداری ارز در Coinlist

همچنین می‌توانید ارز خود را از جایی دیگر وارد کیف پولتان کنید. برای این کار نیز کافی است وارد صفحه “کیف پول ” شوید و بر روی گزینه ” وارد کردن سرمایه ” کلیک کنید و دستورالعملی که بر روی صفحه ظاهر می‌شود را دنبال کنید. باید آدرس کیف پول Coinlist را کپی کنید و چند مرحله را پشت سر بگذارید تا بتوانید ارز خود را انتقال دهید.

Coinlist wallet
خرید و فروش در Coinlist

 

با استفاده از این بستر به راحتی می‌توانید ارز بخرید و نگه‌دارید و کلا مبادلات ارزی انجام دهید. خیلی راحت وارد صفحه “خرید و فروش ” شوید و دو ارزی که می‌خواهید مبادله کنید و مقدارشان را تعیین کنید و گزینه “مرور سفارش ” را انتخاب کنید تا بتوانید جزئیات مبادله را بررسی کنید. اگر همه چیز درست بود بر روی گزینه “تائید سفارش ” کلیک کنید تا مبادله صورت پذیرد و ارز جدید وارد کیف پولتان شود.

 

Coin-list wallet
خرید و فروش در Coinlist

برای کاربران باسابقه تر گزینه‌ای وجود دارد به نام “CoinList Pro” که امکانات و ابزارهای بیشتری را در اختیار آن‌ها برای مبادلات قرار می‌دهد.

CoinList
CoinList Pro

نحوه استیک کردن در Coinlist

اگرچه امنیت بیت کوین و دوج کوین به‌وسیله سیستم استخراج صورت می‌گیرد، اما بسیاری از ارزهای دیجیتال جدید از یک مکانیزم مشابه به نام گواه اثبات سهام (PoS) برای امنیت خود استفاده می‌کنند. در این سیستم بجای استخراج که استفاده از آن مستلزم بکار گیری سخت‌افزارهای گران قیمتی است، از یک منبع ارزان‌تر استفاده می‌شود: استیک ارز

سرمایه داران ارز خود را در شبکه گرو می‌گذارند تا به بالا رفتن اعتبار تعاملات در بلاک چین کمک کنند و به خاطر این کار پاداشی از شبکه دریافت می‌کنند.

مطالب مفید: خروج سرمایه از صرافی بایننس؛ 40 هزار بیت کوین از بایننس خارج شد

از الزامات استیکینگ در Coinlist

استیکینگ فرآیندی است پیچیده و از لحاظ تکنیکی فرد را درگیر می‌کند و از جمله الزامات آن تخصیص سرمایه زیاد است؛ اما Coinlist این فرآیند را برای کاربران ساده کرده است و به شما حق انتخاب داده است؛ به این صورت که سرمایه‌ای که در سایت گرو گذاشته‌اید به طور اتوماتیک برایتان استیک می‌شود مگر اینکه بخواهید با آن کار دیگری بکنید.

 

Staking و مشارکت در شبکه برای پیشرفت شبکه‌های بلاک چین جدید امری ضروری محسوب می‌شود. ما به خود می‌بالیم چون با بسترهایی همچون Bison Trails همکاری داشته‌ایم که به کاربران کوین لیست اجازه می‌دهد به سادگی سود کنند و از این طریق امنیت شبکه نیز بالا می‌رود.

مطالب مفید: صرافی کوینکس (CoinEx): بهترین صرافی برای ایرانیان در برابر تحریم

نحوه نگه‌داری ارز برای Staking در Coinlist

برای استیکینگ در Coinlist نیازی نیست که ارز مربوطه را در جایی غیر از آن نگهداری کنید. برای استیک کردن در سایت Coinlist باید ابتدا ارز موردنظر خو را خریداری کنید یا آن را در کیف پول ارز دیجیتال خود سرمایه گذاری کنید. فرآیند استیک کردن به محض وارد شدن ارز در کیف پول Coinlist شما آغاز می‌شود. Coinlist از کاربران بابت استیکینگ هزینه‌ای اخذ نمی‌کند اما بابت پاداش‌های حاصل از آن یک کارمزدی جزئی از آن‌ها اخذ می‌کند. میزان پاداش‌ها با توجه به نوع ارز، نوسان قیمت ارز و شرایط حاکم بر شبکه بلاک چین متفاوت است. برای برخی ارزها، هر چه میزان استیک افراد بیشتر باشد پاداش کمتر می‌شود. اگر به هر دلیلی نحوه Staking یک ارز را نمی‌پسندید، می‌توانید آن ارز را انتخاب نکنید.

نحوه وام دادن در Coinlist

How to lend in Coinlist
نحوه وام دادن در Coinlist

Coinlist به کاربران این امکان را می‌دهد تا به دیگران وام دهند و با وام دادن یک سری ارزهای مشخص مقدار سود ثابتی برای خود حاصل کنند. برای انجام این کار تنها باید بر روی چند گزینه کلیک کنید. بر روی داشبورد باید گزینه ” اعطای وام ” را انتخاب کنید تا لیست برنامه‌های موجود برایتان نشان داده شود.

برنامه‌ها شامل چه اطلاعاتی است؟

برنامه‌ها شامل ارائه اطلاعات سری و تعیین مدت‌ زمان وام است که قبل از ورود به این برنامه باید آن اطلاعات را وارد کنید،که شامل شناسه تصویری و کد امنیتی شماست. وقتی برنامه موردنظر خود را پیدا و اطلاعات را وارد کردید، تنها کافی است بر روی گزینه “اعطای وام ” کلیک کنید و مقدار ارزی که مایلید وام بدهید را تعیین نمایید.

انتهای کار به چه صورتی است؟

در نهایت به صفحه اصلی هدایت می‌شوید و سود خود را دریافت می‌کنید. به یاد داشته باشید که قرض دادن بدین معناست که در مدت‌زمانی که پول خود را وام داده‌اید آن پول جزء دارایی شما محسوب نمی‌شود. این نوع برنامه‌ها محدود به زمان هستند پس باید حواستان را جمع کنید و ببینید که چه زمانی سایت مجدداً مجوز اعطای وام را برای کاربران صادر می‌کند.

اقدام بعدی Coinlist چیست؟

اواسط سال ۲۰۲۱ Coinlist کارما(Karma) را راه‌اندازی کرد؛ سیستمی که به کاربران در ازای شرکت در طرح پاداش‌دهی توکن سایت Coinlist، پاداش می‌دهد. هر چه میزان مشارکت شما بیشتر باشد، کارما(Karma) نیز بیشتر می‌شود. اقدامات مشارکتی شما می‌تواند به اندازه میزان استیک شما باشد یا حتی بیشتر، این اقدامات شامل شرکت در برنامه‌هایی همچون ماینر یا هولدر یا برنامه‌هایی از این قبیل می‌شود.

امیدواریم این محتوا از فکت کوینز را پسندیده باشید. اگر تجربه کار با این صرافی را دارید لطفا با ما به اشتراک بگذارید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x