افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال در بین نسل های مختلف
0

افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال در بین نسل های مختلف

بازدید : 1387

گزیده خبر:

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، اخیرا تفاوت الگوی رفتاری متولدین نسل زد و هزاره را به سخره گرفته است.

با توجه به گزارش U.today ، در ادامه به طور خلاصه الویت کاربران نسل های متفاوت برای سرمایه گذاری را بررسی می کنیم.

نسل زد یا هزاره

طبق تحقیقات صورت گرفته، متولدین دهه های چهل و پنجاه تنها نسلی نیستند که دارایی های سنتی را ترجیح می دهند. بر خلاف آنها ، متولدین نسل زد و نسل هزاره تمایل بیشتری به سرمایه گذاری در دارایی های جدید دارند. این دارایی ها که طی ده سال گذشته ظهور کرده اند، ارزهای دیجیتال و مشتقات آنها هستند.

سرمایه گذاران نسل زد و هزاره به دارایی های با ثبات سنتی اعتماد دارند. با این حال ، حدود 40 درصد سرمایه گذاران 18 تا 40 ساله ارزهای دیجیتال دارند. در میان آنها 47 درصد نسل زد و 39 درصد متولد نسل هزاره هستند. آنها همچنین از رسانه های اجتماعی به عنوان منبع اطلاعاتی برای سرمایه گذاری های خود استفاده می کنند.

به طور کلی ، هر دو گروه ترکیبی از دارایی های دیجیتال، سنتی و سایر دارایی ها را ترجیح می دهند. حدود 40 درصد از آنها در سهام IT و 42 درصد در بخش مالی و 38 درصد در بخش فناوری پیشرفته یا در حال توسعه سرمایه گذاری کرده اند.

متولدین دهه های چهل و پنجاه که اکنون به بازنشستگی نزدیک میشوند، تقریباً به طور کامل در سهام سنتی، املاک و مستغلات سرمایه گذاری کرده اند.

تفکیک سرمایه گذاری های نسل زد و هزاره
تفکیک سرمایه گذاری های نسل زد و هزاره

سرمایه گذاران مرد یا زن

با توجه به نتیجه ی این نظرسنجی، دارایی های دیجیتال سومین، کلاس دارایی محبوب برای افراد 18 تا 40 سال هستند. با این حال، برای نسل زد، دارایی های دیجیتال مقام دوم را دارند.

علاوه بر این، مردان با 46 درصد در مقابل زنان با 33 درصد در دارایی های دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده اند. به طور کلی سرمایه گذاران مرد 18 تا 40 ساله بیشتر از زنان بر روی دارایی های دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده اند.

طبق یک نظرسنجی قدیمی ، حدود 30 درصد از متولدین نسل هزاره به جای سرمایه گذاری در سهام، املاک ومستغلات و اوراق قرضه، داشتن پول نقد را ترجیح میدهند. با این حال، وضعیت فعلی چاپ پول توسط بانک های مرکزی احتمالاً این نگرش را تغییر خواهد داد.

تعداد زیادی از کاربران به تقلید از ایلان ماسک بزرگترین طرفدار میم کوین دوج این ارز را خریداری کرده اند. یک سرمایه‌گذار جوان به نام Glauber Contessoto به لطف سرمایه گذاری روی دوج کوین میلیونر شد. در ابتدا سرمایه 250 هزار دلاری وی به 2 میلیون دلار رسید. اما با سقوط این میم کوین، او نیمی از سرمایه خود را از دست داد.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x