تریدرهای هندی ملزم به پرداخت مالیات میشوند
0

تریدرهای هندی ملزم به پرداخت مالیات میشوند

بازدید : 2665

گزیده خبر:

  • به دنبال افزایش قیمت بیت کوین و فعالیت تریدرها، دولت هندوستان قصد دارد از سرمایه گذاران رمزارز مالیات بگیرد.
  • احتمالاً به زودی تاجران هندی بر اساس مقدار سود خود ملزم به پرداخت مالیات میشوند .
  •   سازمان مالیاتی این کشور گزارش تراکنش های تاجران را در اختیار دارد.

مالیات ارزهای رمزپایه

گزارش های جدید حاکی از این است که تقریباً ده ماه پس از آنکه دادگاه عالی هند ممنوعیت اعمال شده بر رمزارزها از سمت بانک مرکزی هند را لغو کرد ، سازمان مالیاتی این کشور به خاطر افزایش قیمت بیت کوین، تریدر های بازار رمزارز را به شدت تحت نظر قرار داده است.

طبق گزارشات رسانه های محلی ، اداره مالیات هند اطلاعات متعلق به تراکنش های همه سرمایه گذاران را در اختیار دارد.این اطلاعات شامل سرمایه گذارانی که در سال 2018 یعنی قبل از ممنوعیت بانک مرکزی هند، که از طریق کانال های بانکی روی بیت کوین یا ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری کرده اند هم میشود.

تریدرهای هندی ملزم به پرداخت مالیات میشوند
قانون مالیاتی هند

این اقدامات دولت هند در پی افزایش چشمگیر فعالیت تریدرهای رمزارز رخ داد. از آنجایی که از اوایل سال جاری فعالیت در حوزه رمزنگاری آزاد اعلام شد ، از آن زمان سرمایه گذاران کوچک بین 25 تا 40 ساله این بازار هم روزانه میلیون ها دلار صرف تجارت رمزارز میکنند.

حجم معاملات روزانه 25 میلیون دلار

بزرگ ترین پلتفورم های معاملاتی رمزارز در هند WazirX و CoinDCX که توسط صرافی بایننس پشتیبانی میشوند شاهد افزایش چشمگیر معاملات در 6 ماه گذشته بوده اند. بر اساس گزارش اخیر سایت خبری mint ، طی دو سه ماه اخیر تعداد ثبت نام کنندگان صرافی WazirX حدود 125 درصد افزایش یافته است.

به علاوه حجم معاملات روزانه این صرافی بین 19 تا 26 میلیون دلار میباشد. که بیش از 85 درصد این معاملات از طریق تریدرهای هندی صورت میگیرد.

برخی از کارشناسان معتقدند که تعیین مالیات از سمت کشور دشوار خواهد بود. چرا که هیچ قانونی برای معاملات رمزنگاری شده، وضع نشده است. آنها احساس می کنند وجود یک چارچوب نظارتی شفاف روند مالیات بندی را آسانتر می کند.

اعلام سود بیت کوین به عنوان سود سرمایه

تریدرهای هندی ملزم به پرداخت مالیات میشوند
سود رمزارز

دولت هند هنوز تصمیم قاطعی در مورد چگونگی اجرای قانون مالیات اتخاذ نکرده است. اما منابع آگاه ادعا کرده اند که مأمور مالیاتی این کشور از مدتها قبل در حال آماده سازی برنامه جمع آوری مالیات سودهای حاصل از بیت کوین بوده است. و اگر همه چیز طبق این برنامه پیش نرود و مشکلی پیش بیاید اخطاری برای سرمایه گذاران ارسال خواهد شد.

کارشناسان بر این باورند که مقامات مالیاتی ممکن است درآمد حاصل از این حوزه را در دسته درآمد حاصل از کسب و کار معمولی طبقه بندی می کنند. از اینرو سرمایه‌گذاران مجبورند تا 30 درصد از سود حاصل از فروش ارزهای رمزپایه خود را به عنوان مالیات، به دولت پرداخت کنند.

با این حال ، برخی از کارشناسان مالیاتی به مشتریان خود توصیه می کنند که درآمد بیت کوین خود را به عنوان سود سرمایه اعلام کنند. برای مثال انها میتوانند این سود را مشابه سود حاصل از سرمایه گذاری در بازار بورس و سهام اعلام کنند.

جمع بندی مطالب

دولت هند هنوز مقررات خاصی در رابطه با تجارت رمزارز وضع نکرده است. بنابراین احتمالاً  رمزارز را به عنوان كالا در نظر خواهد گرفت.   تریدرهای این حوزه باید تا 30 درصد از درآمدشان را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x