عرضه اولیه صرافی (IEO) چیست؟

عرضه اولیه صرافی (IEO) چیست؟
1
بازدید : 3656

شرکت های فعال در زمینه ارز دیجیتال با فروش ارز رمزنگاری شده خود از IEO برای جمع آوری سرمایه جهت تأمین بودجه مورد نیاز برای ایده های تجاری خود استفاده می کنند. در مقالات قبلی به بررسی ICO و IPO پرداخته شد.در این مقاله عرضه اولیه صرافی (IEO) را شرح داده و تفاوت آن با دیگر عرضه ها را بیان می کنیم.

[irp posts=”9430″ name=”عرضه اولیه سکه (ICO) چیست؟”]

عرضه اولیه صرافی (IEO) چیست؟

IEO بهترین طرح جمع آوری کمک مالی در بازار Crypto است.در واقع پیشنهاد اولیه صرافی (IEO) یک استراتژی سرمایه گذاری جمعی است که پروژه های رمزنگاری را قادر می سازد تا مستقیماً در صرافی ها سرمایه لازم را به دست آورند. بسیاری از افراد در فضای رمزنگاری ، عرضه اولیه صرافی را گام بعدی در تکامل ICO می نامند. از آنجایی که ICO ها نظارتی ندارند و بیشتر آنها کلاهبرداری بودند، IEO می تواند در جهت بهبود آن گام بردارد.

عرضه اولیه صرافی (IEO)
نقش صرافی به عنوان واسطی برای تامین بودجه

IEO ها پس از راه اندازی Binance Launchpad در پایان سال 2019 مورد توجه قرار گرفتند. در حال حاضر بیش از 50 IEO در سال 2019 وجود داشته است که با توجه به ICObench بیش از 159 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

IEO ها سعی می کنند فقط پروژه های قانونی را ارتقا دهند زیرا اعتبار صرافی را به خطر می اندازد. بنابراین ، روند بررسی آنها عمیق تر است. علاوه بر این ، هر ایده ، موفق به دریافت پشتیبانی از یک صرافی نمی شود. همچنین ، بررسی های KYC / AML توسط صرافی انجام می شود.

اساساً ، IEO راهی دیگر برای تأمین سرمایه مختلف استارت آپ های ارزهای رمزنگاری شده از طریق صرافی ارز رمزنگاری شده است که به عنوان واسطه فعالیت می کند. با کمک صرافی ، پروژه ها می توانند به میزان قابل توجهی بیشتر در معرض دید ، علاقه و اعتبار قرار گیرند.

مطلب مفید: ترید ارز دیجیتال در صرافی بایننس (Binance Exchange)

تفاوت بین ICO و عرضه اولیه صرافی (IEO) چیست؟

در ICO جمع آوری کمک مالی در وب سایت ناشر توکن انجام می شود ، در حالی که IEO از بستر صرافی دیجیتال که خرید و فروش رمزارز ها را انجام می دهد استفاده می کند.

طرف مقابل فروش در ICO توسعه دهنده پروژه است، اما درIEO صرافی ارز رمزنگاری شده مسئول این کار است.

عرضه اولیه صرافی (IEO)

در ICO ، بودجه بازاریابی مورد نیاز به میزان قابل توجهی زیاد است. برای جلب توجه عموم و سرمایه گذاران ، این پروژه باید هزینه های زیادی را خرج کند. بودجه بازاریابی در IEO نسبتاً محدود است ، زیرا صرافی معتبر توکن های راه اندازی شده را به بازار عرضه می کند.

در IEO ، صرافی مسئول انتخاب پروژه های بالقوه موفق است . با انتخاب نادرست پروژه ، ممکن است شهرت خود را از دست بدهد و متحمل ضرر شود. به همین دلیل بسیاری از مردم بر این باورند که IEO به طور قابل توجهی ایمن تر از ICO است.

IEO نقدینگی ، پاسخگویی و ثبات بیشتری نسبت به ICO ارائه می دهد.

مطلب مفید: آشنایی با IEO، ICO ، IFO و IAO از دیدگاه چانگ پنگ ژائو

چگونه می توان در IEO شرکت کرد؟

در حال حاضر تعداد IEO های ارائه شده در حال افزایش است. بنابراین می توانید بسیاری از آنها را در صرافی های مختلف پیدا کنید. هنگامی که IEO مورد نظر را پیدا کردید ، باید بررسی کنید که کدام صرافی ها میزبان فروش آن هستند. مرحله بعدی شما باید یک حساب در آن صرافی ثبت کنید. معمولاً باید مراحل تأیید KYC و AML را انجام دهید.

پس از تکمیل آنها ، وقت آن است که ارزهای رمزپایه ای را که می توانید برای کمک به IEO استفاده کنید بررسی کنید. سپس می توانید حساب خود را با کوینی که در فروش IEO پذیرفته شده است شارژ کنید و منتظر بمانید تا IEO شروع به خرید توکن های شما کند. به نوعی ، IEO ، مشارکت برای یک کاربر را آسان تر می کند. بر خلاف ICO ، شما نیازی به ارسال وجوه به یک قرارداد هوشمند ، بررسی آدرس تراکنشها یا اطمینان از اینکه gas تراکنش های شما به اندازه کافی هستند را ندارید.

عرضه اولیه صرافی (IEO)
نحوه سرمایه گذاری در IEO

البته ، ممکن است روند کار به آسانی فرایندی که در اینجا شرح داده شده نباشد . زیرا هر سیستم IEO روش های خود را برای اطمینان از یک روند عادلانه برای همه کاربران دارد. به عنوان مثال ، Binance Launchpad روش توزیع توکن مبتنی بر قرعه کشی را برای Matic Network IEO معرفی کرده است.

مطلب مفید: ارز دیجیتال ماتیک نتورک (Matic Network) چیست؟ مزایا و معایب ارز ماتیک

مزایای عرضه اولیه صرافی (IEO)

قابل اعتماد هستند : چون با کمک صرافی انجام می شوند. صرافی ها می خواهند از اعتبار خوبی برخوردار شوند و صادرکنندگان توکن را با دقت انتخاب می کنند. به این ترتیب آنها می توانند پروژه های احتمالی کلاهبرداری را از جمع آوری سرمایه حذف کنند.

ایمن هستند: از آنجا که بستر صرافی مسئولیت مدیریت قرارداد هوشمند IEO را بر عهده دارد ، صادر کنندگان توکن نیازی به نگرانی در مورد امنیت فروش ندارند. صرافی نیز فرآیند KYC / AML را کنترل خواهند کرد. به همین دلیل IEO ها به عنوان گزینه بسیار مطمئن تری برای ICO در نظر گرفته می شوند.

عرضه اولیه صرافی (IEO)
معایب و مزایای عرضه اولیه

استفاده از آنها آسان است : استارتاپی که به دنبال صدور رمز است می تواند از رویکردهای صرافی برای راه اندازی IEO بهره ببرد. این باعث می شود کل فرایند بسیار ساده تر از انجام ICO به صورت شخصی باشد.

معایب عرضه اولیه صرافی (IEO)

هیچ راه حلی هرگز نمی تواند کامل باشد و IEO نیز از این قاعده مستثنی نیست.

گران است : عیب اصلی IEO ها در هزینه ارائه آنها است. نمی توان انکار کرد که IEO ها گزینه ایمن تر و کارآمدتری برای ICO هستند. با این حال ، ممکن است هزینه مربوط به فروش توکن برای استارتاپ ها بسیار بالا باشد. به همین دلیل استارتاپ هایی که به دنبال راه اندازی IEO هستند باید از هزینه آن آگاه باشند و آن را در بودجه خود لحاظ کنند.

سختگیری از سوی صرافی ها :هنگامی که صرافی ها با پروژه ها همکاری می کنند ، اعتبار آنها بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد. و اگر تیم توسعه شرایط مورد نیاز را برآورده نکند یا پروژه شکست بخورد ، ضربه اصلی متوجه صرافی خواهد بود.به همین دلیل است که صرافی ها معمولاً قبل از پذیرش پروژه در پیشنهادات خود ، دقت لازم را انجام می دهند. آنها وایت پیپر پروژه را بررسی می کنند ، اعضای آن را غربال می کنند و اطمینان حاصل می کنند که اهداف پروژه واقعی و قابل دستیابی است.

مقررات و محدودیت های نامشخص بسیاری از کشورها ICOs را محدود یا ممنوع کرده اند ، که ممکن است بر IEO ها نیز تأثیر منفی بگذارد.

صرافی هایی که از IEO پشتیبانی می کنند.

از ماه مه 2019 ، صرافی هایی که پلت فرم های IEO خود را راه اندازی کرده اند عبارتند از:

[table id=13 /]

سخن پایانی در عرضه اولیه صرافی (IEO)

ICO امروزه محبوب ترین روش جمع آوری کمک مالی در بخش رمزنگاری است. عرضه اولیه صرافی (IEO) از طریق پلت فرم های صرافی ها انجام می شود. برای سرمایه گذاران ، صرافی ها و مشاغل ، IEO فرصت های عالی را فراهم می کند.

در واقع ، در IEO این صرافی های ارز دیجیتال است که از طرف استارتاپ ها بودجه جمع می کنند. آنها باید تعهدات لازم را انجام دهند و دقت لازم را داشته باشند. پروژه هایی که تصمیم به فروش یک توکن در بستر صرافی دارند ، باید هزینه آن را به صرافی بپردازند.

قبل از شرکت در IEO در مورد پروژه تحقیق کنید ، تیم و سابقه آنها را بررسی کنید. ببینید آیا جایی برای این پروژه در بازار وجود دارد یا خیر و مطمئن شوید که پروژه امکان تحقق یافتن دارد. انجام این کار برای اطمینان از موفقیت سرمایه گذاری شما در IEO ضروری است.

 

 

1
1
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  سهیلا
  2 سال ago

  سلام وقت بخیر ببخشید من میخوام تو صرافی هات بیت IEO خریداری کنم اما همیشه زمانی میتونم صفحه معاملات توکن رو پیدا کنم که زمانش گذشته و سودش رو داده یعنی پیدا نمیشه به موقع حتی با سرچ کردن تو مارکت هم پیدا نمیشه میشه لطفا راهنمایی کنید چطور قبل از اینکه معاملات شروع بشن بتونم orderبذارم

  محل تبلیغ
  ramzarzy
  1
  0
  نظر خود را بنویسید !x