افزایش خودپردازهای ارز دیجیتال در اوروگوئه
0

افزایش خودپردازهای ارز دیجیتال در اوروگوئه

بازدید : 798

فکت کوینز: طبق گزارش‌ها، اروگوئه اولین دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال را نصب کرده و این دستگاه atm بیت کوین در شهر ساحلی پونتا دل استه که یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم در منطقه محسوب می‌شود، قرار گرفته است. با این حساب اوروگوئه را باید یازدهمین کشور آمریکای جنوبی بدانیم که به طور عمومی و دولتی پذیرش کریپتو را پذیرفته و به نوعی مشوق پیشرفت این حوزه است. اولین دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال در اوروگوئه با مشارکت دو شرکت رمزنگاری محلی URUBit و inBierto توسعه و نصب شده است.

پیش از وارد شدن اروگوئه به این ماجرا، آمریکای جنوبی میزبان 79 دستگاه خودپرداز بود که 0.2 درصد از تاسیسات خودپرداز BTC جهانی را تشکیل می‌داد.

همین طور بخوانید: صرافی Pancakeswap از دسترس کاربران ایرانی خارج شد

دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال در اوروگوئه در حال حاضر از برداشت و واریز پنج ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند: BTC، بایننس کوین (BNB)، Binance USD (BUSD)، Ferret Token (FRT) و Urubit (URUB). FRT و URUB ارزهای دیجیتال داخلی هستند که به ترتیب توسط URUBit و inBierto مدیریت و توزیع می‌شوند.

داده‌های Coin ATM Radar نشان می‌دهد که کلمبیا با نصب 31 خودپرداز رمزارز تا به امروز در بازار آمریکای جنوبی پیشتاز است و برزیل و آرژانتین به ترتیب با 22 و 11 نصب در رتبه‌های بعدی قرار دارند. سایر کشورهای آمریکای جنوبی مانند اکوادور، ونزوئلا، آروبا و سنت کیتس و نویس نیز یک دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال نصب کرده‌اند.

به نظر می‌رسد که به این شکل می توان انتظار داشت که در مدت زمان پیش رو، نتایج بهتری در کشورهای مختلف جهان در این زمینه شکل بگیرد و کشورهای بیشتری نسبت به نصب دستگاه های ATM اقدام کنند.

 

1
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
coinex
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x