رشد 5 برابری تراکنش‌های بزرگ کاردانو همزمان با افزایش تقاضا در سطح سازمانی
0

رشد 5 برابری تراکنش‌های بزرگ کاردانو همزمان با افزایش تقاضا در سطح سازمانی

بازدید : 145

فکت کوینز: شرکت تحلیلی IntoTheBlock در گزارشی گفته است که تعداد تراکنش های بزرگ بلاک چین کاردانو در سال 2022 بیش از 50 برابر شده است. منظور از حجم تراکنش های بزرگ، میانگین حجم تراکنش های توکن ADA است که ارزش آنها بیش از 100000 دلار باشد. از ماه ژانویه، حجم این تراکنش ها از 1.35 میلیارد کاردانو در روز به 69 میلیارد کاردانو یا به عبارتی 81.4 میلیارد دلار رسیده است.

این افزایش حجم تراکنش ها نشان دهنده رشد 51 درصدی در سه ماه گذشته است و بنابر داده های IntoTheBlock یکی از بزرگ ترین حجم های تراکنشی از اواسط سال 2018 را ثبت کرده است. روز گذشته این پلتفرم در توییتی بیان داشت که رشد حجم بدین شکل نشان دهنده افزایش تقاضا در سطح سازمانی برای کاردانو است.

تراکنش های بزرگ کاردانو

در حالی که دیگر شاخص ها مانند میانگین سایز تراکنش ها و نوسانات جهت گیری خاصبی ندارند، تعداد آدرس های کاردانو نیز از سال 2022 در حال افزایش بوده است. کاردانو سال را با 3.4 میلیون آدرس آغاز کرد و اکنون به 5 میلیون رسیده است. همچنین اکنون تنها 7 برنامه غیرمتمرکز بر بستر کاردانو وجود دارد و چارلز هاسکینسون گفته است که تعداد بسیار بیشتری در آینده نزدیک بر بستر این شبکه قرار خواهند گرفت.

مطلب مفید: آیا زمان خرید بیت کوین رسیده است؟

ارزش کل قفل شده کاردانو نیز بنابر داده های DeFiLlama، در محدوده 303 میلیون دلاری قرار گرفته و فاصله بسیار کمی با اوج تاریخی خود در 326 میلیون دلار دارد.

هاسکینسون در سخنرانی خود در هفته بلاک چین بایننس شهر دوبی درباره نیاز به غیرمتمرکزسازی و سختی های این مسیر صحبت کرد. وی بیان داشت:

«با وب 3 وارد عصر جدیدی شده‌ایم اما مشکل آن است که مانند وب 2 رهبری برای آن وجود ندارد تا تصمیمات لازم را بگیرد. اگر واقعا غیرمتمرکز هستیم باید به نحوی دور هم جمع شویم و راجع به همه جوانب آن صحبت کنیم. باید نوعی قوانین اساسی برای آن تعیین کنیم و تصمیم بگیریم که منشور حقوقی برای استفاده از ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین چه خواهد بود.»

بنیانگذار کاردانو در ادامه افزود که دو راه در پیش روی ماست، راه اول تلاش بیشتر برای غیرمتمرکز سازی و درک بیشتر آن و راه دوم که نادیده گرفتن آن است. در صورتی که راه دوم انتخاب شود شاهد اضافه شدن حضانت ها و کلیدهای اسکورتی و الگوریتم های به شدت متمرکز و بهینه خواهیم بود. بدین ترتیب کنترل اکثریت را اقلیت در اختیار خواهند گرفت.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
کوینکس
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x