بیانیه انجمن بلاکچین: ایرانی‌ها مراقب شناسایی دارایی‌های خود باشید
0

بیانیه انجمن بلاکچین: ایرانی‌ها مراقب شناسایی دارایی‌های خود باشید

بازدید : 67

فکت کوینز: انجمن بلاکچین ایران به تازگی بیانیه ای منتشر کرده که در آن نسبت به شناسایی و برچسب‌گذاری دارایی کاربران ایرانی در پلتفرم‌های خارجی ارز دیجیتال هشدار داده است. کارشناسان در این بیانیه به کاربران توصیه کرده‌اند تا برای پیشگیری از گسترش این موضوع، نکات امنیتی را رعایت کنند.

بیانیه انجمن بلاکچین

در ادامه متن کامل بیانیه انجمن بلاکچین آمده است:

بيانيه انجمن بلاک چین در رابطه با ريسک شناسايی دارایی کاربران ایرانی

انجمن بارها در زمينه شناسايی و برچسب‌زنی دارايی‌های دیجيتال مبتنی بر بستر فناوری زنجيره بلوک و پيامدهای آن هشدار داده است.

همان طور كه مستحضر هستيد، فناوری بلاكچين ماهيتی شفاف و قابل‌رصد دارد و اگر يک دارايی ديجيتال به هويت يا محل جغرافيايی مشخصی قابل انتساب باشد (مثلاً از طریق آی‌پی یا بر اساس آدرس‌هايی كه با كيف پول مرتبط با آن دارايی ديجيتال، تراكنش داشته‌اند) می‌توان رد آن را در تراكنش‌های بعدی نيز از نظر فنی و حتی از نظر حقوقی دنبال نمود.

شركت‌ها‌يی مانند سايفرتريس، كريستال، چيناليسيس و اليپتيک، در حال حاضر مشغول ارائه سرويس‌های متنوع شناسايی و برچسب‌زنی دارایی‌های دیجيتال هستند. پس از اين شناسايی، اگر دارايی ديجيتال كاملاً غيرمتمركز باشد (مانند بيت كوين) پذيرندگان متمركز (مثلاً پلتفرم‌های متمركز تبادل ارزهای ديجيتال) می‌توانند پس از دريافت دارایی، آن را بلاک كنند يا از پذيرش آن به‌عنوان ارزش امتناع نمايند و اگر این دارايی ديجيتال امكان فريزشدن در كيف پول را داشته باشد (مانند تتر)، نهاد ناشر آن توكن می‌تواند آن را در كيف پول خودِ مالک فريز نمايد.

اخيرا مواردی از برچسب‌زنی روی دارايی‌های كاربران، حتی در پلتفرم‌های تبادل غيرمتمركز مانند «1inch» نيز مشاهده شده است كه با گزارش برچسب دارايی كاربران كشورهای تحت‌تحريم، منجر به اعمال بلاک‌كردن دارايی در سكوهای پذیرنده‌ای مانند بایننس شده است.

رعایت نكات امنيتی توسط كسب‌وكارهای ایرانی بسيار حائز اهميت است و بخشی از مسئوليت آنها برای امن‌نگه‌داشتن دارايی كاربران محسوب می‌شود. با این حال، كاربران نيز باید نكات ساده‌ای مثل عدم استفاده از اسكنرهای خارجی (اكسپلورر یا موتور جستجوی بلاكچين) و يا فعالیت در صرافی‌های خارجی ارز ديجيتال با آی‌پی (IP) ايرانی و يا انتقال دارايی به‌صورت مستقيم بين پلتفرم‌هایی كه احتمال شناسايی و اعمال تحريم دارند را نيز فراگرفته و رعایت نمايند تا به اين ترتيب، ريسک شناسايی و برچسب‌گذاری دارايی‌های خود را كاهش دهند.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x