اطلاعیه انجمن بلاکچین ایران

اطلاعیه انجمن بلاکچین ایران
0
بازدید : 3909

بر اساس اخبار منتشر شده از طرف انجمن بلاکچین ایران حساب بسیاری از صرافی های ایران رصد شده است. این اقدامات توسط شرکتهای تحلیل بلاکچین که به صرافی ها خدمات میدهند، صورت گرفته است.

در پی این اقدام حسابهای مربوط به این صرافی ها و یا کسانی که با آنها به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در ارتباط بوده اند در صرافی هایی مثل Binance و Derbit دچار مشکل شده. دولت ایران با این کاربران برخورد کرده است. طبق گفته کاربران ایرانی ،حساب برخی از آنها برای مدت 6 ماه تا 2 سال مسدود گردیده .و برخی دیگر ازآنها هم مشمول تذکر شده اند.

به نقل از انجمن بلاکچین ایران

“در این زمینه بسیار هشیار باشید. تلاش کنید تا حد امکان حساب هایی که با صرافی های ایرانی در ارتباط است را از حسابهایی که با صرافی های خارجی در ارتباطند جدا  کنید.”

به توصیه فعالان این حوزه در این شرایط برای جلوگیری از رفتارشناسی تراکنش‌ها کاربرد تکنولوژی‌های متفاوت، ضروری است. از این میان میتوان به فناوری هایی که مجهز به قابلیت‌هایی که سامورای والت به یوزرها ارائه میکند، چینش utxo با stonewall و cahoots و در صورت نیاز استفاده از ویرلپول که همان سرویس کوین‌جوین سامورایی والت است، اشاره کرد.

لازم به ذکر است که احتمالاً شرکت تحلیل بلاکچین اطلاعات حسابهای شما را هم از کیف‌پولی که استفاده میکنید تهیه خواهد کرد . و بدیهی است که خودِ کاربران از این مسئله اطلاع نخواهند داشت.

جداسازی حساب ها

حتی اگر در کیف ‌پولهای خود ، حسابها را جدا نگهداری کنید ،ممکن است سازنده کیف پول شما که اطلاعات کاملی در اختیار دارد و از همه موجودی شما با خبر است ، این اطلاعات را در اختیار شرکت تحلیل بلاکچین قرار دهد. پس بدین ترتیب از همه موجودی شما مطلع خواهند شد . حتی ممکن است ip شما را هم لاگ کرده و علاوه بر همه این اطلاعات آن را نیز به این شرکتها ارائه دهند.

همانطور که میدانیم همه کیف‌پولهای SPV و لایت کلاینت که ما از آنها استفاده میکنیم برای اینکه بتوانند دریافت تراکنش را به کاربر اعلام کنند، کلید xpub کاربر را به نود سازنده کیف پول ارائه میدهند. کاربر هم که با آیپی مشخصی به آن نود وصل است و … حدس زدن پایان داستان آنقدرها هم سخت نیست.

راه حل چیست؟

به توصیه کارشناسان ، کاربران باید نود شخصی خود را داشته باشند. و البته این امر مستلزم این است که کیف پول کاربر قابلیت اتصال به نود شخصی را داشته باشد. تا از این طریق xpub در اختیار کسی به غیر از خود کاربر قرار نگیرد.

کیف‌پولهایی که از قابلیت وصل شدن به نود شخصی برخوردار هستند عبارتند از:

 • الکترام،
 • سامورایی والت
 • بلو والت

اینجاست که اهمیت نود شخصی برای حفظ حریم خصوصی آدرس‌ کاربران برجسته میشود.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x