احتمال وقوع آلت سیزن، کاهش دامیننس بیت کوین

احتمال وقوع آلت سیزن، کاهش دامیننس بیت کوین
0
بازدید : 3369

آلت سیزن چیست؟

آلت سیزن به دوره ای اطلاق میشود که آلتکوین ها عملکرد نسبتاً بهتری نسبت به بیتکوین داشته باشند. و قیمت بیتکوین به نسبت التکوین ها رشد آنچنانی نداشته باشد. این مضمون مستقیماً در شاخص دامیننس که همان نمودار تسلط بیتکوین است منعکس میشود. این نمودار سهم بیتکوین را نسبت به کل بازار کریپتو نمایش میدهد.

طرح  ” Path to Altseason” مراحل متفاوت این وضعیت بازار را نشان میدهد. به گفته یکی از معامله گران مشهور ، سرمایه گذار و طرفدار حوزه رمزارز که در توییتر Secrets of Crypto اظهار نظر کرده : بازار در حال حاضر در فاز 2 آلت سیزن قرار دارد.

آلت سیزن
path to altseason

مراحل شکل گیری آلت سیزن

 • مرحله اول، زمانیست که حجم قابل توجهی از سرمایه مردم به بیتکوین و احتمالاً به اتریوم وارد میشود. نکته قابل توجه در این مرحله این است که ، اتریوم تلاش میکند همگام با بیتکوین حرکت کند و مدام قیمت آن بالا پایین میشود.مرحله دوم که هم اکنون در آن قرار داریم، زمانیست که آغاز عملکرد بهتر اتریوم نسبت به بیتکوین میباشد. از اوایل سال میلادی جدید، اتریوم به شدت بهتر از بیتکوین عمل کرده و همچنان هم به این روند ادامه میدهد. ETH از اول سال حدود 87 درصد رشد پیدا کرده اما بیتکوین تنها 15 درصد.
 • نکته حائز اهمیت دیگر درباره این فاز دوم این است که کم کم، سرمایه ها به سمت دیگر آلتکوین های با ارزش بازار سرازیر میشود. که هم اکنون شاهد این مسئله هستیم. اگر اخبار چند روز گذشته ی ما را دنبال کرده باشید بسیاری از آلتکوین ها عملکرد شگفت انگیزی از خود نشان داده اند.
 • در مرحله سوم این مسیر، آلتکوین های با ارزش بازار و البته اتریوم به صورت سهموی پیش خواهند رفت. به علاوه در این میان آلتکوین هایی هم که خبرساز شوند و اصول و پایه قدرتمندی داشته باشند ،از این فصل بی نصیب نخواهند ماند.
 • و اما مرحله آخر زمانیست که نمودار آلتکوین ها روندی کاملاً عمودی در پیش خواهد گرفت. و شاهد انفجار قیمت آنها خواهیم بود. از دیگر خصوصیات این فصل میتوان به این نکته اشاره کرد که کوین های کوچک بازار برجسته میشوند. و کلاً شور و نشاط خاصی فضای بازار رمزارز را فرا میگیرد.

کاهش چشمگیر دامیننس بیت کوین 

 • اول از همه به این نکته توجه داشته باشید که این خبر توصیه به سرمایه گذاری نیست. چرا که تاریخ همیشه تعیین کننده اتفاقات آینده نمیباشد. طبق اخبار منتشر شده توسط سایت کوین دسک هم دامیننس بیت کوین به زیر 50 درصد کاهش یافته. این مطلب حاکی از این است که بیشتر سرمایه ی افراد در بین آلتکوین ها در حال جا به جاییست.

در پی این اتفاق اتریوم ، دومین رمزارز بازار رشد خارق العاده ای را تجربه کرده و طی ساعت اخیر روندی صعودی در      پیش گرفته است.

 

نظر شما چیست ؟ به نظرتون این روند ادامه دار خواهد بود و به آلت سیزن وارد میشویم؟

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x