جک پاتریک دورسی
0

جک پاتریک دورسی

بازدید : 1671

جک دورسی: من در جهت ساده سازی پیچیدگی ها تلاش میکنم

جک دورسی

سن 44
محل تولد سنت لوئیس
فعالیت مدیر عامل توییتر

جک دورسی متولد 19 نوامبر سال 1976 است. او انسانی بشر دوست و کار آفرینی خیرخواه است. وی مؤسس و مدیر عامل  شرکت توییتر و اسکوئر( شرکت خدمات مالی) است.

جوانی

جک ، پسر تیم و مارسیا (اسمیت) دورسی ، در سنت لوئیس ، میسوری متولد و در همانجا بزرگ شد. وی نژاد انگلیسی ، ایرلندی و ایتالیایی دارد. پدرش کارمند شرکتی بود که طیف سنج های جرمی تولید می کرد. اما مادرش خانه دار بود. او کاتولیک است و عمویش کشیش کاتولیک در سینسیناتی است. جک در دبیرستان کاتولیک Bishop دوبورگ تحصیل کرد. در روزهای جوانی ، دورسی گاهی اوقات به عنوان مدل فشن هم کار می کرد.

او در سن چهارده سالگی به سیستم های مسیر یابی علاقه مند شد. برخی از نرم افزارهای متن باز ساخت جک هنوز هم مورد استفاده شرکت های تاکسیرانی است. دورسی قبل از اینکه به دانشگاه نیویورک منتقل شود، نزدیک به دو سال در دانشگاه میسوری-رولا تحصیل کرد. اما در سال 1999 ترک تحصیل کرد. زمانی که در دانشگاه نیویورک تحصیل میکرد ایده توییتر را در ذهنش میپروراند.

در حالی که به عنوان برنامه نویس، روی برنامه های مسیریابی کار میکرد به کالیفرنیا مهاجرت کرد. در سال 2000، دورسی شرکت خود را در اوکلند برای ارسال پیک ، تاکسی و خدمات اضطراری از طریق وب راه اندازی کرد. از میان سایر ایده ها و پروژه های او میتوان به شبکه های تجهیزات پزشکی و بازار خدمات بی دردسر و بدون مالیات اشاره کرد.

در جولای سال 2000، وی با الهام از پیام رسان  AOL و  LiveJournal و همچنین براساس برنامه های مسیر یابیش ، ایده سرویس پیام رسان تحت وبی را ارائه داد. وقتی برای اولین بار اجرای این پیام رسان را دید ، دورسی از خودش پرسید که آیا خروجی این نرم افزار میتواند برای دوستانش هم ارسال شود.

مطلب مفید:جک دورسی: حاضرم برای بیت کوین توییتر و اسکوئر را رها کنم

توییتر

ویلیامز، استون و نوح گلس با همکاری یکدیگر شرکتی را تأسیس کردند.دورسی به عنوان مدیر عامل این شرکت که بعداً  Twitter.Inc نام گرفت، انتخاب شد. البته گفته میشود که او بیشتر به دنبال فعالیت های دیگری مثل یوگا و طراحی مد بوده و به همین خاطر بود که سمتش را از دست داد.

هرچه این شبکه بین مردم محبوبیت بیشتری پیدا کرد، دورسی وقت بیشتری را صرف بهبود کارش کرد. مدیر عامل شرکت توییتر تا حدی به حرفه اش اهمیت میداد که این شرکت دیگر برایش فقط منبع در آمد به حساب نمی آمد. از نظر دورسی این شبکه از 3 ویژگی محدودیت در عین سادگی و مهارت برخوردار است.

در تاریخ 6 اکتبر 2008، ویلیامز مسئولیت مدیر عاملی را به عهده گرفت. و اما دورسی رئیس هیأت مدیره شد. او در آن دوره به چندین هیأت وزارت امور خارجه پیوست. از میان آنها میتوان به سفرش به عراق در سال 2009 اشاره کرد. در نوامبر سال 2009 زمانی که ایرانیان طی جنبش سبز به خیابان ها آمدند، آنها از توییتر برای برقراری ارتباط و هماهنگی ها استفاده میکردند. پس توییتر به منظور حفاظت از شبکه موقتاً سرورهایش را خاموش کرد. تا از این طریق توییتر تأثیری در انقلاب ایران نداشته باشد.

زندگی خصوصی

در سال 2012 دورسی به  Sea Cliff در همسایگی سانفرانسیسکو مهاجرت کرد. او هروز 5 کیلومتر تا محل کارش پیاده روی میکرد. وی از طرفداران موسیقی کندریک لامار  Kendrick Lamar و شبکه رادیویی فرانسه (FIP) است.

در مارس سال 2016، دورسی در ساخت 600 مدرسه دولتی سهیم شد. او در اکتبر سال 2019 ، 350 هراز دلار به یک سازمان غیر انتفاعی که توسط MrBeast تأسیس شده بود ،اهدا کرد. این سازمان که به  TeamTrees  معروف است متعهد شد به منظور کمک به حفظ محیط زیست تا پایان سال 2019 ، حدود 20 میلیون درخت بکارد.

در 7 آوریل 2020 ، دورسی اعلام كرد كه حدود یك میلیارد دلار از دارایی خود از شرکت Square را برای کمک به استارت اسمال(Start Small ) و برنامه های امدادی مربوط به ویروس كرونا اهدا خواهد کرد.

در اوت  سال 2020 هم 10 میلیون دلار به مرکز تحقیقاتی دانشگاه بوستون که توسط آبرام ایکس کندی، تأسیس شده بود، بخشید.

جوایز و تقدیر نامه ها

  • در سال 2008 دورسی جزء 35 مخترع برتر جهان بود. وی نامزد دریافت MIT Technology Review TR35 شد.
  • در سال 2012 ، وال استریت ژورنال “جایزه مبتکر سال” را به وی اعطا کرد.
  • در پنجمین جشن Annual Crunchies Awards ،که به میزبانی TechCrunch برگزار شده بود، دورسی به عنوان کارآفرین و مؤسس سال انتخاب شد.
  • در سال 2013 هم از طرف فوربس(Forbes ) به عنوان مهندس شایسته معرفی شد.

مطلب مفید: ایلان ماسک با پیشنهاد جک دورسی برای سخنرانی در رویداد بیت کوین موافقت کرد

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x