مارک اگلینتون: جان در اواخر زندگیش دیگر پولی نداشت
0

مارک اگلینتون: جان در اواخر زندگیش دیگر پولی نداشت

بازدید : 1296

فکت کوینز: مارک اگلینتون، نویسنده‌ ای که قرار است اواخر سال جاری کتاب زندگینامه جان مکافی را منتشر کند در گفتگویی با میل آنلاین اظهار داشت که مکافی در اواخر عمر خودش هیچ پولی نداشته و ورشکسته شده است. به گفته اگلینتون، مکافی تمامی ثروت خود را صرف خرید املاک و مستغلات عجیب‌وغریب کرده و به همین خاطر در زمان مرگش ثروتی نداشته است.

مارک اگلینتون از فقر جان مکافی پرده برداشت

به گزارش دیکریپت، اگلینتون که در زمان فراری بودن مکافی با وی مصاحبه کرده بود در گفتگو با میل آنلاین خاطرنشان کرد که مکافی حتی قادر به پرداخت هزینه درخواسته برای کتاب زندگینامه‌اش هم نبوده است.

مکافی مهندس نرم‌افزاری پیشگام در راستای امنیت سایبری محسوب می‌شد. وی با ساخت نرم‌افزار آنتی‌ویروس مکافی به شهرت رسید و برای خود ثروتی دست‌وپا کرد. با این حال، کمی بعد او به دلیل صحبت‌هایش در رابطه با ارزهای دیجیتال و زندگی آزادی‌خواهانه‌اش به طغیان‌های دیوانه‌وارش معروف شد.

علاوه بر این، وی با فرار مالیاتی با مشکلات جدی رو به رو شد. به گفته مقامات آمریکایی، مکافی با سناریوهای پامپ و دامپ ارزهای دیجیتال با تبلیغ 7 عرضه اولیه کوین بیش از 23 میلیون دلار به جیب زده است. علاوه بر این، این مقامات مدعی بودند که مکافی ما بین سال‌های 2014 تا 2018 مالیات خود را پرداخت نکرده و درآمد خود را از طریق کیف پول‌های دیجیتال به اشخاص دیگر منتقل کرده است.

پس از ماه‌ها فرار، مکافی در اکتبر سال گذشته در اسپانیا دستگیر شد. اما درست پس از آنکه حکم استرداد وی به آمریکا صادر شد، جسد وی در سلولش پیدا شد. علت مرگ وی نیز خودکشی بیان شده است.

بیشتر بخوانید: مخفیگاه جان مکافی در اسپانیا مزرعه استخراج بیت کوین بوده است

به گفته نویسنده زندگینامه جان مکافی، این میلیاردر اواخر عمرش در رابطه با میزان ثروتش دروغ می‌گفته است چرا که حتی از پرداخت مبلغ کمی برای بیوگرافی ناتوان بوده است.

لازم به ذکر است کتاب زندگینامه جان مکافی قرار است در ماه دسامبر منتشر شود.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x