8 درصد گردش دوج کوین در اختیار ده نهنگ خفته قرار دارد

8 درصد گردش دوج کوین در اختیار ده نهنگ خفته قرار دارد
0
بازدید : 2285

فکت کوینز: داده‌های BitInfoCharts نشان می‌دهد که بیش از 8 درصد از تمامی دوج کوین‌ های در حال گردش در اختیار ده کیف پول خفته قرار دارد. علاوه بر این، سه نهنگ خفته بزرگ در حال حاضر بیش از 6 درصد از کل گردش را به خود اختصاص داده‌اند.

ده نهنگ خفته صاحب 8 درصد گردش دوج کوین

به گزارش کریپتو اسلیت، سه آدرس برتر دوج کوین روی‌هم بیش از 7.8 میلیارد دوج کوین با ارزشی بالغ بر 2.5 میلیارد دلار را نگهداری می‌کنند. بزرگ‌ترین نهنگ خفته این میم کوین به تنهایی 1.6 میلیارد دلار دوج کوین در اختیار دارد و به 3.8 درصد از کل گردش را به خودش اختصاص داده است. جالب است بدانید اولین و آخرین تراکنش خروجی این نهنگ به ژانویه سال 2014 بازمی‌گردد و در آن زمان 999.999 واحد دوج کوین را که در آن زمان 153.831 دلار ارزش داشت منتقل کرد.

بیشتر بخوانید: تعداد بیت کوین های مفقودشده به 33.96 درصد کل عرضه بیت کوین رسید

دومین آدرس خفته بزرگ بیت کوین در ماه آگوست سال 2014 آغاز به کار کرد و در حال حاضر 601 میلیون دلار ارزش دارد. سومین آدرس نیز با 324 میلیون دلار ارزش، از ژوئن 2016 شروع به انباشت کرد. جالب است بدانید هیچ‌کدام از این دو آدرس برخلاف آدرس نخست تاکنون تراکنش خروجی از کیف پولشان نداشته‌اند.

درمجموع، بیش از 8 درصد از کل دوج کوین های در حال گردش در اختیار ده نهنگ خفته این ارز قرار دارد و به طور مشترک، 3.29 میلیارد دلار از ارزش بازار 42.3 میلیارد دلاری دوج را به خود اختصاص داده‌اند.

ورود سرمایه‌گذاران جدید

درحالی‌که 8 درصد گردش دوج کوین در اختیار ده نهنگ خفته قرار دارد، با توجه به محبوبیت روز افزون این میم کوین، سرمایه‌گذاران جدید آن در حال افزایش‌اند.

سرمایه‌گذاران تازه‌واردی که در شش ماه گذشته دوج کوین خریده‌اند در حال حاضر یک‌چهارم کل عرضه این میم کوین را در اختیار دارند. این در حالی است که موجودی هولدرهایی که بیش از دو سال دارایی خود را نگه‌داری می‌کنند از 30 درصد به 20 درصد گردش کاهش یافته است.

بر اساس آمار و ارقام موجود، در حال حاضر، میزان ورود سرمایه‌گذاران جدید به بازار دوج کوین در سطوحی قرار گرفته که از اواخر سال 2017 مشاهده نشده است و این دسته از سرمایه‌گذاران سهم خود از گردش را از 9 درصد ماه ژوئیه 2020 به 25 درصد رسانده‌اند.

با این حال مالکیت دوج کوین همچنان متمرکز است. علیرغم افزایش علاقه در بین سرمایه‌گذاران جدید، 106 میلیارد واحد دوج کوین معادل با 82 درصد عرضه توسط 535 کیف پول نگه‌داری می‌شود. مطلبی که بارها موردانتقاد بسیاری از متخصصان قرار گرفته است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x