جریمه 5 میلیون دلاری پیام رسان kik
0

جریمه 5 میلیون دلاری پیام رسان kik

بازدید : 2106

بروزرسانی :اکتبر 22, 2020 @ 6:55 ق.ظ

 

بعد از سالها نبردحقوقی، kik و SEC ( کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده امریکا)به توافق رسیدند.

گزیده خبر

  • امضای توافق نامه 5 میلیون دلاری Kik . طبق توافق نامه ذکر شده این شرکت به دلیل ICO توکن kin در سال 2017 ملزم به پرداخت جریمه 5 میلیون دلاری است.
  • پیش از این دادگاه مربوطه علیه Kik و به نفع SEC رأی صادر کرده بود.
  • Kik هم درست مثل مابقی شرکت های بلاکچینی که در گذشته با SEC به توافق رسیده بودند ، عمل خواهد کرد.

بر اساس حکم دادگاهی که امروز منتشر شد، Kik پس از دو سال جدال با SEC بلاخره تسلیم شد.

Kik با محدودیت هایی رو به رو خواهد شد

همان طور که گفتیم، این توافق نامه Kik را مجبور به پرداخت 5 میلیون دلار جریمه مدنی کرد. چرا که توکن ثبت نشده اش به نام کین (kin)را ارائه داده بود. Kik در سال 2017 حدود 100 میلیون دلار از یک سیستم عامل شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاکچین به دست آورد.

در این توافق پیشنهادی مبنی بر اینکه که آیا پولی به سرمایه گذاران اصلی Kin بازپرداخت می شود یا خیر، مشخص نشده است. هرچند، طبق این توافق احتمالاً SEC منوط به حکم دادگاه طرحی برای توزیع سرمایه ارائه خواهد داد.

در صورت پیشبرد توافق نامه، Kik در آینده برای انتشار رمزارز با محدودیتی روبرو نخواهد شد. با این حال، اگر تصمیم به فروش توکن در سه سال آینده داشته باشد باید از قوانین خاصی پیروی کند و SEC را از تصمیم خود مطلع سازد.

بار اول زمانی که دادگاه جنوب نیویورک به نفع SEC حکم داد، Kik تصمیم گرفت به مبارزه اش ادامه دهد. اما به دلایل نا معلوم ، به یکباره این شرکت مصالحه را به درخواست تجدید نظر ترجیح داد.

توکن Kin به مسیرش ادامه خواهد داد

و اکنون پایان نبرد چند ساله یک رسانه اجتماعی با SEC است. شرکتی که قصد داشت با نظارت بیش از اندازه در صنعت بلاکچین بجنگد.

به هر حال این نشان میدهد که مقاومت این شرکت بی نتیجه بوده. و با وجود سالها جنگ و جدال در آخر به توافق تن داده است. درست همان کاری را کرد که شرکتهای EOS و Sia کردند.

Kik هیچ بیانه ای در توافق نامه ذکر نکرد پس در آینده میتواند علیه SEC شکایتی تنظیم کند. اکنون، kin به مسیرش برای پیشبرد بلاکچین ادامه خواهد داد. در حال حاضر، این پروژه به سولانا Solana منتقل میشود و بر اساس گزارشات تا کنون هزینه های زیادی متقبل شده است. ضمناً تا امروز 27 اپلیکیشن به اکوسیستم Kin پیوسته اند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x