تفاوت لانچ پد (Launchpad) و لانچ پول (Launchpool) بایننس
0

تفاوت لانچ پد (Launchpad) و لانچ پول (Launchpool) بایننس

بازدید : 2505

صرافی بایننس یک اکوسیستم کامل از خدماتی ساخته که متناسب با نیاز هر تریدر، کاربر یا صاحب ارز دیجیتال است. اگر مدتی است که از بایننس استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد با لانچ پد (Launchpad) و لانچ پول (Launchpool) بایننس روبه‌رو شده‌اید. هدف هر دو سیستم عامل پشتیبانی از اکوسیستم رمزنگاری با ارائه دسترسی به توکن های رمزنگاری امیدوارکننده برای همه کاربران بایننس است. این سیستم عامل‌ها از راهنمای راه‌اندازی مجدد رمزنگاری نیز با هدف نهایی کمک به افزایش آگاهی و تصویب پروژه‌های مربوطه خود، با راهنمایی آن‌ها در مورد نحوه راه‌اندازی و تبلیغ بهینه توکن‌ها، پشتیبانی می‌کنند.

به عبارت دیگر، لانچ پد (Launchpad) و لانچ پول (Launchpool) بایننس به پروژه‌های با کیفیت کمک می‌کنند. در نتیجه این پروژه ها سرمایه جمع می کنند و در عین حال به کاربران و سرمایه‌گذاران رمزنگاری اجازه می‌دهند بازده خوبی داشته باشند. اما تفاوت آن‌ها دقیقاً در چیست؟ و چه چیزی یکی را به طور خاص برای شما ارزشمندتر می‌کند که با دیگری مقایسه کنید؟ ما در این مقاله از فکت کوینز به این سوالات پاسخ می دهیم.

لانچ پد (Launchpad) و لانچ پول (Launchpool)

در ظاهر، لانچ پد (Launchpad) و لانچ پول (Launchpool)، هر دو اهداف خود را در راه رشد پروژه‌های رمزنگاری، توکن‌های مربوطه و کاربران بایننسی که به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنند، ارائه می‌دهند. این دو سیستم عامل در مجموع 143 میلیون دلار در کل توزیع‌ها به خریداران لانچ پد (Launchpad) و فارمرهای رمز ارز در لانچ پول توزیع کرده‌اند. در حال حاضر، ارزش کل این توکن ها جمعاً 934 میلیون دلار است.

لانچ پد (Launchpad) و لانچ پول (Launchpool)
لانچ پد (Launchpad) و لانچ پول (Launchpool)

لانچ پد (Launchpad) بایننس:

قسمت لانچ پد همان عرضه اولیه کوین است. صرافی بایننس عرضه اولیه ارز های خود یا به اصطلاح توکن‌های ICO را اعلام می‌کند و از این طریق کاربران فرصت مشارکت در عرضه اولیه را پیدا می‌کنند. متاسفانه این قسمت از صرافی نیاز به احراز هویت در سایت صرافی بایننس دارد. و مردم ایران اجازه بهره بردن از این سرویس را ندارند.

لانچ پد بایننس، سیستم عامل قدیمی‌تر، با پروژه‌های مربوط به سال 2019، در مجموع 57.8 میلیون دلار به عنوان توکن در 23 پروژه فروخته است. در حال حاضر، ارزش کل این توکن ها 725.2 میلیون دلار است. مجموع رشد ارزش 11.5 برابر را برای شرکت کنندگانی که قادر به خرید توکن در سیستم عامل هستند، نشان می‌دهد. در سال جار، لانچ پد توانست تعهداتی به ارزش 38.2 میلیون BNB (10 میلیارد دلار) از شرکت‌کنندگان علاقه‌مند را به دست آورد.

مطلب مفید: چگونه توکن ICO یا عرضه اولیه سکه بخریم؟ پیش فروش ارز دیجیتال

لانچ پول (Launchpool) بایننس:

بایننس قسمتی به نام لانچ پول را برای کاربران خود ایجاد کرده است. که از طریق آن می توانند با استیک کردن ارز های مختلف مانند BNB در فرایند فارمینگ برخی ارز ها مشارکت داشته باشند.

لانچ پول بایننس، در سپتامبر سال 2020 معرفی شد. لانچ پول در حال حاضر 19 پروژه را شامل می‌شود. این پلتفرم توانست در مجموع 17 پروژه انجام شده، 85.3 میلیون دلار به عنوان توکن توزیع کند. این توکن‌ها اکنون با در نظر گرفتن روند رکود دو ماه گذشته برای رمزنگاری ، 209.8 میلیون دلار ، 146.04 درصد بالاتر از ارزش کل، ارزش دارند. فارمینگ پول‌ها TVL (ارزش کل قفل شده) 5.46 میلیارد دلار در BUSD ، 143.5 میلیون BNB و مقدار قابل توجهی ارزهای رمزنگاری شده از جمله BTC ، ETH ، DOT و چندین مورد دیگر را ثبت کرده‌اند.

لانچ پد (Launchpad) و لانچ پول (Launchpool) در حالی که از نظر نتایج مشابه هستند، به روش‌های مختلفی کار می‌کنند. ما در ادامه این تفاوت‌ها را بررسی می‌کنیم.

مطلب مفید: ییلد فارمینگ یا استخراج نقدینگی چیست؟

لانچ پد (Launchpad) بایننس

بایننس با معرفی بایننس لانچ پد ، پلتفرم انحصاری راه اندازی توکن برای پروژه های زنجیره بلوک تحول پذیر، پیشگام پیشنهاد اولیه صرافی (IEO) بود. با ظهور IEO ، سرمایه گذاری جمعی با استفاده ایمن و آسان از ارزهای رمزپایه وارد یک سطح کاملا جدید شد تا هم از پروژه های بلاک چین و هم از سرمایه گذاران آنها بهره‌مند شود.

قبل از لانچ پد، پروژه‌های بلاک چین عرضه اولیه کوین (ICO) خود را برای جمع آوری وجوه رمزنگاری برای رشد و توسعه خودشان به نمایش گذاشتند. در نتایج تحت این رویکرد قدیمی کلاهبرداری ها بسیارند و کاربران رمزنگاری فاقد حمایت های لازم هستند و به حال خود رها می شوند.

معرفی IEO ها در لانچ پد بایننس الگوی جدیدی را ایجاد کرد که تحت آن پروژه‌ها می‌توانند سرمایه جمع کنند و کاربران می‌توانند از این پروژه‌ها به روش راحت‌تر و ایمن‌تری پشتیبانی کنند.

لانچ پد (Launchpad)
لانچ پد (Launchpad)

خدمات لانچ پد بایننس به صنعت رمز نگاری

راه‌اندازی توکن در یک بستر قابل اعتماد

لانچ پد بایننس راهی را فراهم می‌کند که از طریق آن پروژه‌های رمزنگاری جدید می‌توانند از بستری که قبلاً در دنیای رمزنگاری استفاده شده است، سرمایه جمع کنند. به عنوان صرافی پیشرو در جهان، بایننس از قبل سرمایه گذارانی را دارد که علاقه‌مند دسترسی زودهنگام به فروش توکن با کیفیت بالا هستند.

حمایت از کاربران و پروژه ها

بایننس از کاربران خود با امنیت درجه یک مراقبت می‌کند. این سطح از امنیت تا فروش نیز توکن‌ها ادامه می‌یابد. با استفاده از لانچ پد بایننس، پروژه‌های رمزنگاری نگران ایجاد بستر خود برای جمع آوری کمک مالی نیستند. پس خطر حمله به بازیگران بد را هدف قرار می‌دهند.

رشد سریع برای پروژه‌های رمزنگاری شایسته

وقتی پروژه ها در لانچ پد بایننس معرفی می‌شوند، اساساً در معرض میلیون ها کاربر بایننس در سرتاسر جهان قرار می‌گیرند. پروژه‌هایی که از طریق آن راه اندازی می‌شوند لیست می‌شوند و دارای نقدینگی در سطح جهانی، در کنار چندین جفت تجاری هستند.

لانچ پد به دلیل پشتیبانی از استارت آپ های بلاک چین ، بخش مهمی از پشتیبانی جامع بایننس است. هنگامی که یک پروژه رمزنگاری برای یک پیشنهاد توکن در لانچ پد واجد شرایط می شود، در اصل از بایننس برای صدور اولیه توکن های خود و همچنین راهنمایی از لیست های بایننس و تیم های سرمایه گذاری ، که هر پروژه ای را که برای لانچ پد اعمال می‌شود ارزیابی و پشتیبانی می کند.

توزیع عادلانه توکن‌های عرضه اولیه

لانچ پد بایننس برای توزیع توکن خود از سیستم قرعه کشی استفاده می‌کند. تعداد سرمایه هایی که سرمایه گذاران می توانند نگهداری کنند به طور کلی به میزان تعهدات بستگی دارد و مشمول محدودیت‌های فردی است.

از این سیستم قرعه کشی برای لانچ پد استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل کنیم که توکن های ارائه شده در ابتدا برای دسترسی هرچه بیشتر افراد به حد معقول هستند. جای نگرانی در مورد داشتن چند دارنده رمزنگاری برای اکثر منابع موجود در گردش وجود ندارد. این نوید خوبی برای چشم انداز پروژه رمزنگاری است.

موفقیت بالقوه بلند مدت برای هر دو پروژه و دارندگان رمزنگاری

از زمان راه اندازی، لانچ پد بایننس به لطف مشارکت 1،498،542 شرکت کننده منحصر به فرد، در مجموع 57.8 میلیون دلار بودجه برای 23 پروژه انجام شده جمع‌آوری کرده است. در حالی که نتایج می‌توانند از توکنی به توکن دیگر متفاوت باشند. لانچ پد به طور کلی به پروژه‌های قابل رشد، بسیار کمک کرده است. همراه با ادامه کار دشوار پروژه‌های رمزنگاری که در لانچ پد ارائه می‌شود، مدل IEO نتایج خوبی را به ارمغان آورده است.

توکن‌های برتر لانچ پد (از 25 ژوئن):

توکن ارزش کل توکن‌های فروخته شده  ارزش خالص توکن‌ها میزان رشد
MATIC $4,997,000 $2,309,640,000 +46120%
EGLD $3,250,000 $340,000,000 +10361%
WRX $2,000,000 $123,300,000 +6065%
AXS $2,970,000 $113,157,000 +3710%
INJ $1,620,000 $55,944,000 +3353%

لانچ پول (Launchpool) بایننس: تکامل سرمایه گذاری مجهز به دیفای

زمانی شما می‌خواهید دارایی‌های دیجیتال شما برای شما کار کنند. به عبارت دیگر، به جای اینکه فقط دارایی‌ها را رها کنید تا در کیف پول رمزنگاری شما راکد بمانند. می توانید از این دارایی‌ها برای بدست آوردن توکن‌های جدید در حالی که از آنها محافظت می کنید، استفاده کنید. البته  می‌دانیم که با هولد کردن هم دارایی ما کاملا راکد نمی‌ماند زیرا بسته به وضعیت بازار به آرامی افزایش یا کاهش می‌یابند.

لانچ پول بایننس در سپتامبر سال 2020 ، هنگام ظهور امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در رمزنگاری، ایجاد شد. این فرایندی است که به عنوان کشت سود یا ییلد فارمینگ شناخته می‌شود. با ترکیب بهترین روش‌های دیفای در امنیت و راحتی صرافی متمرکز مانند بایننس ، لانچ پول اساساً به کاربران امکان می‌دهد دارایی های جدید را پرورش دهند و کاربران در ازای دریافت BNB ، BUSD و سایر توکن ها می توانند جوایز جدیدی را بدست آورند.

لانچ پول (Launchpool)
لانچ پول (Launchpool)

مزایای لانچ پول بایننس

مکانیزم ساده برای به دست آوردن توکن رایگان

با استفاده از لانچ پول بایننس، فرآیند به دست آوردن توکن‌های جدید به آسانی واریز می‌شود. که صرفاً واریز آنها به مجموعه پول است. تعداد توکن‌هایی که به صورت روزانه به دست می آورید در مقایسه با تعداد توکن‌هایی که برای خود استخر ارسال می شوند متناسب خواهد بود. به طور معمول در یک دوره از پیش تعیین شده، معمولاً در مدت 30 روز، توکن جدیدی کسب خواهید کرد. معاملات توکن در هفتمین روز کار فارمینگ باز است. در آن زمان می‌توانید بلافاصله هر توکنی را که در آن بازه زمانی بدست آورده‌اید معامله کنید. برای شرکت در لانچ پول، به یک حساب Binance.com و همچنین بیش از 0.1 BNB یا هر رمز دیگری که در یک استخر پشتیبانی می‌شود، نیاز دارید.

انعطاف پذیری در به دست آوردن رمزهای جدید و کنترل دارایی های موجود

توکن‌هایی که به ناچار از لانچ پد بایننس به دست خواهید آورد به صورت ساعتی محاسبه می شوند. شما در هر زمان می‌توانید جوایز معلق خود را برداشت کنید. به عبارت دیگر، لانچ پول جایی است که شما می‌توانید برای بهره‌برداری از توکن‌های جدید، به طور معمول آنچه را که در انتهای بازه زمانی مشخص شده ذخیره کرده‌اید بازپس بگیرید. همچنین هر زمان بخواهید سود وجه سرمایه گذاری شده خود را ذخیره کنید.

پشتیبانی بایننس از پروژه‌های رمزنگاری امیدوار کننده

دقیقاً مانند لانچ پد، پروژه‌هایی که در لانچ پول ارائه می‌شوند، از سیستم مشاوره درجه یک بایننس، از خدمات مشاوره‌ای در مورد چگونگی و زمان ارائه توکن به جامعه و دسترسی به بازاریابی که بایننس قادر به استفاده از آن است بهره‌مند می‌شوند.

رشد پروژه ها و دارندگان آن به طور یکسان

با این مزیت‌های مختلف، پروژه‌های لانچ پول بایننس توانستند ارزیابی‌های خود و همچنین مزایایی را که برای حامیان آنها فراهم می‌کنند، رشد دهند. صحبت از چه میزان رشد است؟ برای برخی از توکن‌های برتر در لانچ پول، ما در مورد رشد 44 برابر توکن‌هایی که اساساً به صورت رایگان اهدا می‌شوند صحبت می‌کنیم.

توکن‌های برتر لانچ پول (از 25 ژوئن):

توکن ارزش کل توکن‌های فروخته شده  ارزش خالص توکن‌ها میزان رشد
ALICE $300,000 $13,440,000 +4380%
ALPHA $1,000,000 $20,060,000 +1906%
REEF $780,000 $9,462,000 +1113%
LIT $750,000 $7,650,000 +920%
UNFI $520,000 $2,664,000 +412%

کلام آخر

‌پلتفرم‌های لانچ پد (Launchpad) و لانچ پول (Launchpool) بایننس هر دو به منظور کمک به پروژه‌های با کیفیت رمزنگاری ایجاد شده اند. ‌پلتفرم لانچ پد به منظور معرفی پروژه‌های قابل اعتبار رمزنگاری است. پروژه‌هایی که از فیلتر صرافی بایننس رد شده‌اند. بایننس برای پذیرش این پروژه‌ها بسیار سختگیر است، پس شما با خیال راحت می‌توانید در آن‌ها سرمایه گذاری کنید. پلتفرم لانچ پول برای کمک به پروژه‌های رمزنگاری است. لانچ پول این امکان را فراهم می‌کند که از طریق فارمینگ توکن‌های جدید به دست آورید. شما با استفاده از استیکینگ کوین هایی بایننس، BNB ، BUSD و … کسب کنید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x