لایت کوین جایگاه ریپل را تصاحب کرد

لایت کوین جایگاه ریپل را تصاحب کرد
0
بازدید : 2798

گزیده خبر:

 • به دنبال شرایط بحرانی اخیر ریپل ، لایت کوین با ارزش بازار بالای خود به چهارمین رمزارز بزرگ تبدیل شده است.
 • شرایط برای ریپل خوب نیست. به دنبال انتشار خبری مبنی بر اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اتهامات رسمی را علیه این شرکت مطرح کرده است ، ارز اصلی این شرکت تقریباً 70٪ کاهش داشته است . این اتفاق همچنین منجر به وقوع حادثه غیر منتظره دیگری هم شده . لایت کوین (LTC) به واسطه ارزش بازار خود به جایگاه چهارمین رمزارز بزرگ دست یافته است.

لایت کوین چهارمین رمزارز بزرگ جهان

لایت کوین به واسطه کل ارزش بازار خود به چهارمین رمزارز بزرگ تبدیل شده است. این اتفاق تحولات گسترده ای را برای این کوین رقم زده. به صورتی که در 30 روز گذشته لایت کوین 50% افزایش قیمت داشته است.

لایت کوین جایگاه ریپل را تصاحب کرد
LTC از XRP پیشی می گیرد. منبع: CoinGecko

البته افزایش قیمت LTC تنها دلیل این تغییر جایگاه نیست. و کاهش 70 درصدی ریپل که تا چند ماه گذشته این جایگاه را به خود اختصاص داده بود نیز تاثیر گذار بوده است.

در زمان نگارش این خبر، طبق اطلاعات Coingeko کل ارزش بازار لایت کوین ، 8.14 میلیارد دلار بوده .در حالی که ارزش بازار XRP، کمتر از 7.9 میلیارد دلار است.

لایت کوین چهارمین رمزارز بزرگ جهان
LTC / USD. منبع: TradingView

از بد تا بدترین شرایط XRP

اوایل این ماه زمانی که سازمان نظارتی SEC ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، اتهامات رسمی را علیه ریپل مطرح‌ کرد اوضاع برای طرفداران XRP بدتر شد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار، ادعا میکند که ریپل 1.3 میلیارد دلار اوراق ثبت نشده را به فروش رسانده و اساسا XRP را یک اوراق بهادار در نظر میگیرد.

در حالی که ریپل قبلاً گفته بود قصد دارد با این دادخواست مبارزه کند . اما قبل از هر اقدامی ضررهای بزرگی را متحمل شد.

بسیاری از صرافی ها ، از جمله صرافی اصلی ایالات متحده ، Coinbase ، قبلاً اعلام کرده بودند که معاملات XRP را به زودی متوقف می کنند. که این اتفاق باعث به وجود آمدن یک فاجعه بزرگ اقتصادی میشود.

لایت کوین چهارمین رمزارز بزرگ جهان
صرافی ها

همچنین لازم به ذکر است که، دیگر شرکت های بزرگ در این صنعت از جمله Kraken، برنامه های خود را به صورت عمومی اعلام نکرده اند. اگر آنها هم از اقدامات Coinbase و Bitstamp پیروی کنند ، احتمال اینکه قیمت این ارز بیشتر از این کاهش یابد، وجود دارد.

اگرچه بسیاری ادعا می کنند که XRP یک اوراق بهادار نیست ، اما این موضوع باید در دادگاه اثبات شود. و حل پرونده حقوقی به این بزرگی ممکن است سالها طول بکشد. حتی اگر ریپل موفق شود که خلاف این ادعاها را ثابت کند یعنی ثابت کند که XRP یک اوراق بهادار نیست، در بهترین حالت آینده XRP بسیار ناخوشایند خواهد بود.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x