پیش بینی و تحلیل قیمت بیت کوین تاریخ 8 اردیبهشت 1401

بازدید : 173

فکت کوینز: تحلیل تاریخ 8 اردیبهشت نشان می‌دهد که بازار ارزهای دیجیتال روز گذشته شاهد نوسانات زیادی بوده و قیمت بیت کوین نیز در حال تثبیت در محدوده 39000 دلاری است. احساسات تریدرها خنثی و مایل به نزول است، با این حال نسبت به هفته گذشته شاهد خوش بینی بیشتری در بازار هستیم. برای مثال، علیرغم پولبک اخیر، قیمت دوج کوین در یک هفته اخیر با رشد 5 درصدی همراه بوده است. این در حالی است که بیت کوین در همین مدت 5 % کاهش قیمت را تجربه کرده است.

تحلیلگران در سطح 38000 دلاری نشانه هایی از تقاضا برای بیت کوین پیدا کرده‌اند. با این حال باید منتظر ماند و دید که آیا قیمت توانایی شکست خط روند نزولی خود در کوتاه مدت را دارد یا خیر. یکی از تحلیلگران بازار درباره روند کنونی بیت کوین گفته است که، در حال حاضر بیت کوین از پنجره بیرون افتاده اما دو دستی لبه دیوار را چسبیده است!

روز چهارشنبه دویچه بانک گزارش پیش بینی خود از روند اقتصادی جهان را منتشر کرد که بنابر آن شاهد رکود اقتصادی آمریکا تا سال 2023 خواهیم بود. بنابر گزارش این بانک، ریسک یک رکود بسیار قدرتمند در حال افزایش است و دلایل آن نیز سیاست های مالی انقباضی و همچنین افزایش تورم است. در زمان های آهسته شدن رشد اقتصادی، سرمایه گذاران از دارایی های ریسکی پرهیز می‌کنند.

نمودار زیر نشان دهنده حجم معاملاتی بیت کوین در دو سال گذشته است. رشد در فعالیت های معاملاتی معمولا در نزدیکی اوج های قیمتی رخ می‌دهد. اتفاقی که در آوریل و نوامیر سال گذشته نیز شاهد آن بودیم و بیت کوین با فشار فروش سنگینی مواجه شد. در حال حاضر اما حجم معاملاتی پایین است که به معنای ورود نکردن خریداران به بازار است.

حرکات اخیر قیمت بیت کوین نیز باعث شده تا نوسانات این ارز به پایین ترین سطح قیمتی امسال متصل شده باشد. علاوه بر آن، تریدرهای آپشن بدون نگرانی در حال پیشروی هستند که خود می‌تواند دلیلی برای افزایش فشار فروش در بازار تا زمان بازگشت خریداران باشد.

بسیاری از سرمایه گذاران در ماه آوریل و در پی نوسانات شدید قیمتی، به بازار ورود کرده و موقعیت های معاملاتی خرید باز کردند. در حالی که میزان نوسانات هنوز به اوج خود نرسیده است، سرمایه گذاران منتظر یک نوسان شدید قیمتی و در جهت صعودی برای بیت کوین هستند.

حجم معاملاتی بیت کوین

مطلب مفید: مجموعه NFT آزوکی چیست؟

تحلیل بیت کوین

تحلیل  بیت کوین تاریخ 8 اردیبهشت نشان می‌دهد که این ارز در بالای محدوده 38000 دلاری یک کف قیمتی تشکیل داد و روند بازگشتی خود را آغاز کرد. در حرکت صعودی شاهد عبور قیمت از سطوح مقاومتی 38500 دلار و همچنین سطح 50 % فیبوناچی اصلاحی نیز بودیم. پس از آن بیت کوین قدرت گرفت و از مقاومت 39500 دلاری نیز عبور کرد، با این وجود در 39600 دلار با مقاومت فروشندگان مواجه شد و اکنون در نزدیکی میانگین متحرک 100 ساعته در 39200 دلار معامله می‌شود.

این سطح قیمتی برای بیت کوین مهم است چرا که علاوه بر میانگین متحرک، خط روند صعودی نیز در این محدوده ایجاد شده که سطح حمایتی آن 39200 دلار است. در صورت حرکت صعودی بیت کوین مقاومت بعدی 39600 دلار خواهد بود. سطح 61.8 % فیبوناچی در این ناحیه قرار گرفته و اهمین آن را دوچندان کرده است. پس از آن نیز مقاومت اصلی بیت کوین سطح 40000 دلاری خواهد بود.

نمودار بیت کوین

در صورتی که بیت کوین با موفقیت از مقاومت های مذکور و میانگین متحرک 100 ساعته عبور کند، مسیر برای حرکت صعودی در کوتاه مدت هموار شده و شاهد حرکت بیت کوین به سمت 40770 دلار خواهیم بود.

سقوط قیمت

بنابر تحلیل بیت کوین تاریخ 8 اردیبهشت، اگر قیمت در عبور از ناحیه 39600 دلاری ناموفق عمل کند، شاهد آغاز یک روند نزولی دیگر خواهیم بود. در این صورت اولین سطح حمایتی 39250 دلار و پس از آن حمایت مهم 39200 دلاری خواهد بود. بسته شدن کندل زیر این ناحیه می‌تواند منجر به افزایش فشار فروش و حرکت به سمت 38400 دلار شود.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از وبسایت newsbtc است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
کوینکس
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x