پیش بینی و تحلیل بیت کوین تاریخ 14 اردیبهشت 1401

بازدید : 138

فکت کوینز: تحلیل بیت کوین تاریخ 14 اردیبهشت نشان می‌دهد که روز گذشته شاهد نوسانات زیادی در بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین بودیم و چنین اتفاقی بیانگر عدمم قطعیت در میان سرمایه گذاران قبل از جلسه تعیین نرخ بهره در روز چهارشنبه است. انتظار می‌رود فدرال رزرو نرخ بهره را 0.5 % افزایش دهد تا برای اولین بار در 22 سال گذشته شاهد چنین افزایشی باشیم. علاوه بر آن انتظار می‌رود در ماه های آینده نیز نرخ بهره افزایش یابد تا بدین صورت با رشد بی رویه تورم مقابله شود.

گفتنی است که بسیاری از بانک های مرکزی خارج از آمریکا پیش از این کشور و برای مقابله با تورم به افزایش نرخ بهره روی آورده‌اند. در همین حین رشد اقتصادی آهسته و سیاست های مالی انقباضی باعث شده تا سرمایه گذاران به سمت دارایی های ریسکی مانند رمز ارزها و سهام نروند.

بنابر صحبت های تحلیلگران، جلسه امروز فدرال رزرو می‌تواند باعث افزایش نوسانات در بازار شود. برای مثال، شرکت فانداسترات، متوجه افزایش نرخ معاملات آتی اتریوم از ابتدای سال شده است که به معنای تلاش تریدرها برای جلوگیری از ضررهای احتمالی در آینده است.

بیت کوین در هفته گذشته روندی خنثی را از خود به جای گذاشت و در عبور از سطح 40000 دلاری کمی با مشکل همراه شد. اندیکاتورهای تکنیکالی نشان دهنده ضعفی در روند صعودی بیت کوین هستند تا احتمال سقوط بیشتر قیمت نیز افزایش یابد. باید توجه داشت که اکثر تحلیلگران مطح بازار به دلیل جلسه امروز انتظار نوسانات شدید قیمتی در بازارهای کریپتو و سهام را دارند.

کیتی استوکتون، مدیر شرکت فیرلید استراتژی درباره روند بازار می‌گوید:

«شاخص قدرت نسبی بیت کوین در برابر اتریوم روندی خنثی به خود گرفته است تا نشان دهنده عدم قطعیت میان سرمایه گذاران باشد. سرمایه گذارانی که نمی‌دانند افزایش فشار فروش در بازارهای سهام می‌تواند تاثیر بزرگ تری در بازار کریپتو داشته باشد یا خیر.»

سیو سود هولدرهای بلند مدتی بیت کوین

هولدرهای بلند مدتی بیت کوین در حال سیو سود هستند. اتفاقی که منجر به افزایش فشار فروش در ماه های اخیر بوده است. نمودار زیر نشان می‌دهد که هزینه پایه هولدرهای بلند مدتی و قیمت میانگین فروش در 38000 دلار روی هم افتاده است. بنابر داده های گلسنود، سیو سود کنونی هولدرهای بیت کوین در نرخ بسیار مهمی در حال صورت گرفتن است. هولدرهای چرخه 2021 و 2022 در حال تسلیم شدن هستند و توکن های خود را توزیع می‌کنند.

برای هولدرهای کوتاه مدتی وضعیت زیان تحقق یافته بسیار بدتر است. هزینه پایه برای این هولدرها در محدوده 46910 دلاری است تا بدین صورت شاهد زیان 17 درصدی هولدرهای کوتاه مدتی بیت کوین باشیم. بنابر داده ها، حدود 70 % از هولدرهای بیت کوین در سود هستند. این در حالی است که در بازارهای نزولی گذشته این رقم بین 45 تا 57 % بود.

عملکرد هولدرهای بیت کوین

برخی از تریدرها در کوتاه مدت و به دلیل تاثیرات فاکتورهای اقتصادی کلان منتظر نوسانات شدید قیمتی در بیت کوین هستند. در همین راستا شرکت QCP در پستی بیان داشت:

«انتظار می‌رود که همزمان با تصمیم گیری فدرال رزرو شاهد رالی پر نوسانی از بیت کوین و دیگر ارزها باشیم. با این حال باید توجه داشت که چنین اتفاقی می‌تواند فرصتی برای فروش دارایی ها باشد چرا که روند معکوس آن نیز ممکن است تا پایان هفته رخ دهد.»

نوسانات بیت کوین

مطلب مفید: کیک دیفای چیست؟ نقد کامل پلتفرم کیک دیفای و راه‌های کسب سود از آن

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل بیت کوین تاریخ 14 اردیبهشت نشان می‌دهد که قیمت در روزهای گذشته تلاش کرده است تا از سطوح مقاومتی 38000 و 39000 دلاری عبور کند. با این وجود در ناحیه 39000 دلاری با مقاومت رو به رو شده و شاهد یک روند اصلاحی دیگر هستیم. پس از تشکیل اوج قیمتی در 39170 دلار بیت کوین اکنون در اصلاح به سر می‌برد و در این روند خود سطح 38500 دلاری را نیز رو به پایین شکسته است. فروشندگان حتی موفق شدند قیمت را به زیر 38000 دلار و میانگین متحرک 100 ساعته نیز برسانند.

پس از آن کف قیمتی در محدوده 37507 دلاری ایجاد شد و اکنون بیت کوین در حال اصلاح صعودی است. در این حرکت اصلاحی بیت کوین موفق شد از سطح 23.6 % فیبوناچی اصلاحی عبور کند. اکنون قیمت با سطح مقاومتی 38350 دلاری و میانگین متحرک 100 ساعته رو به رو شده است. علاوه بر آن خط روند نزولی نیز در این محدوده شکل گرفته است که اهمیت سطح را دوچندان کرده است.

نمودار بیت کوین

در صورت عبور از ناحیه اشاره شده مقاومت بعدی بیت کوین می‌تواند سطح 38800 دلاری باشد. عبور از این ناحیه در کوتاه مدت باعث قدرت گرفتن خریداران و حرکت به سمت 39000 دلار و سپس سطح روانی 40000 دلاری خواهد شد.

سقوط بیشتر قیمت

بنابر تحلیل بیت کوین تاریخ 14 اردیبهشت، اگر قیمت در عبور از 38350 دلاری ناموفق عمل کند، روند نزولی ادامه خواهد یافت. در این صورت اولین حمایت بیت کوین در روند نزولی 37700 دلار خواهد بود. پس از آن نیز حمایت مهم 37550 دلاری را داریم که شکست آن باعث افزایش فشار فروش و حرکت نزولی قدرتمند به سمت 36500 و سپس 35000 دلار خواهد شد.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از وبسایت newsbtc است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال در اصفهان هستید، مجموعه فکت کوینز با ارائه به روزترین آموزش‌ها و تکنیک‌های معاملاتی می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین ریسک و بیشترین اطلاعات وارد این بازار مالی جهانی شوید. فکت کوینز یکی از بهترین مجموعه‌ها برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در اصفهان است و شما با شرکت در دوره ها می توانید تمامی اطلاعات و مهارت‌های مورد نیاز برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را بیاموزید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
کوینکس
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x