بیت کوین به 40000 دلار بازگشت؛ تحلیل تکنیکال BTC

بازدید : 83

فکت کوینز: روز گذشته عملکرد قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال ترکیبی از افزایش و کاهش بود و در این میان بیت کوین سطح 40000 دلاری را پس گرفت. با این حال رفتار کلی بازار باری دیگر نشان دهنده شک و تردید سرمایه گذاران نسبت به خطرات بازار بود. اتفاقاتی مانند شدت گرفتن جنگ میان روسیه و اوکراین، تشدید بیماری کرونا در چین، نشانه هایی از رکود اقتصادی در اروپا و آمریکا و همچنین افزایش تورم در سطح جهانی از جمله دلایلی است که خریداران را در شک و تردید قرار داده است.

در این زمان ها، معمولا سرمایه گذاران دارایی های ریسکی خود مانند سهام و رمز ارزها را به فروش می‌رسانند تا خطرات کمتری متوجه سرمایه آنها باشد. از ابتدای سال تاکنون S&P 500 سقوطی 12 درصدی و بیت کوین سقوطی 17 درصدی را تجربه کرده‌اند. در همین زمان و از ابتدای سال، طلا با رشدی 3 درصدی همراه بوده است.

جهش اخیر در بازارهای سهام با کاهش قیمت طلا همراه شد. چنین اتفاقی می‌تواند سیگنالی از رفتار خنثی فعالان بازار داشته باشد، علاوه بر آن رالی صعودی سود خزانه نیز کمی آهسته تر شده است. در این میان محبوب ترین میم کوین بازار کریپتو روز گذشته عملکرد بسیار عالی داشت و پس از قبول درخواست ایلان ماسک توسط توییتر مبنی بر خرید این شرکت، دوج کوین نیز با رشدی 26 درصدی همراه شد.

برخی از تحلیلگران بازار منتظر نشانه هایی از پایداری در بازار کریپتو هستند. تریدرها نیز با حرکت دوباره قیمت و رسیدن به محدوده 40000 دلاری در حال بازگشت به بازار هستند. برای مثال در ماه مارس، حجم بازارهای مشتقه پس از شش ماه سقوط متوالی با رشد همراه شد. چنین چیزی می‌تواند سیگنالی از افزایش فعالیت تریدرها در صورت تثبیت قیمت بیت کوین در سطوح فعلی باشد.

در شبانه روز گذشته شاهد لیکوئید شدن معاملات خرید بسیاری در بازار بیت کوین بودیم. با این حال باید اشاره داشت که شدت آن به اندازه هفته گذشته نبود. لیکوئید شدن زمانی رخ می‌دهد که یک صرافی معاملات اهرم دار را به صورت خودکار و به عنوان بخشی از مکانیسم ایمن خود برای جلوگیری از ضرر مالی سنگین می‌بندد. معمولا در زمان لیکوئید شدن موقعیت های معاملاتی آتی، قیمت در بازار اسپات با سرعت بیشتری حرکت می‌کند.

تحلیلگران با زیر نظر گرفتن سطوحی که لیکوئید شدن در آنها صورت می‌گیرد به دنبال شناسایی سطح هایی هستند که در آنها خریدران و فروشندگان جذب بازار می‌شوند تا تقاضا یا عرضه خود را افزایش دهند. در سه ماه گذشته قیمت بیت کوین همواره در نزدیکی 40000 دلار معامله شده است. چنین چیزی نشان می‌دهد که شکست و تثبیت بیت کوین در بالا یا پایین این سطح می‌تواند باعث خروج قیمت از این ناحیه رنج و خنثی شود.

شرکت تحلیلی دلفی دیجیتال در یکی از گزارش های خود درباره تحلیل بازار گفته است که حدود 30 % از هولدرهای بلند و کوتاه مدتی بیت کوین در حال حاضر در ضرر هستند. همچنین بنابر داده های گلسنود، میانگین پایه قیمت بیت کوین برای هولدرهای کوتاه مدتی 45900 دلار است.

به طور معمول هولدرهای کوتاه مدتی نسبت به رفتارهای قیمت حساس تر هستند، بدان معنا که سریعا به دنبال دریافت سود یا محقق شدن ضرر خود هستند. نقاط بازگشتی مهم و بزرگ زمانی رخ می‌دهد که هولدرهای بلند مدتی دارایی های هولدرهای کوتاه مدتی را خریداری می‌کنند.

نمودار زیر نشان دهنده سود و زیان محقق نشده هولدرهای بیت کوین است. در ماه مارس گذشته و در نزدیکی سطح 64000 دلاری خوش بینی زیادی در هولدرهای بلند مدتی بیت کوین ایجاد شد. پس از آن مانند سال های 2015 و 2019 و به دلیل ترس از زیان مالی در بلند مدت شاهد سیو سود از هولدرهای بیت کوین بودیم. گفتنی است که در حال حاضر هیچ نشانه ای در بازار از سقوط یا روندی خنثی در بازار وجود ندارد و برای آن باید تا لیکوئید شدن معاملات در سطح گسترده یا حرکات عجیب قیمت صبر کنیم.

سود و زیان هولدرهای بیت کوین

مطلب مفید: ذخیره کردن NFT؛ راهنمایی برای مبتدی‌ها

تحلیل بیت کوین

روز گذشته و پس از شکست سطح حمایتی 39200 دلاری رو به پایین، بیت کوین وارد ناحیه نزولی شد. قیمت به سقوط خود ادامه داد و سطح 38500 دلاری نیز شکسته شد، اما پس از آن خریداران به خود آمده و در اطراف سطح 38200 دلاری شاهد فعالیت آنها بودیم. کف قیمتی در این ناحیه تشکیل شد و پس از آن بیت کوین با رشد همراه شد. در مسیر صعودی قیمت از سطح مقاومتی 39500 دلاری و سطح 23.6 % فیبوناچی اصلاحی نیز عبور کرد.

علاوه بر آن قیمت در مسیر خود موفق شد از خط روند نزولی تشکیل شده در 39500 دلاری عبور کند تا این ناحیه سکوی پرتاب قیمت برای بازپس گیری سطح مهم و روانی 40000 دلاری و میانگین متحرک 100 ساعته شود. در ادامه روند صعودی بیت کوین باید با مقاومت 40550 دلاری در نزدیکی سطح 50 % فیبوناچی اصلاحی مواجه شود. پس از آن نیز مقاومت های مهم 40950 و 41000 دلاری سر راه بیت کوین قرار خواهند گرفت.

نمودار بیت کوین

در صورت عبور بیت کوین از ناحیه های اشاره شده و حفظ سطح 40000 دلاری، در کوتاه مدت شاهد حرکت بیت کوین به سمتت مقاومت سنگین و مهم 41800 دلاری خواهیم بود.

سقوط بیشتر قیمت بیت کوین

در صورتی که بیت کوین موفق به عبور از سطح 41000 دلاری نشود، شاهد اصلاح قیمت خواهیم بود. در روند اصلاحی اولین سطح حمایتی بیت کوین محدوده 40000 دلاری و حمایت بعدی 39800 دلار خواهد بود. شکست و تثبیت قیمت زیر این ناحیه منجر به افزایش فشار فروش و حرکت دوباره بیت کوین به سمت 39000 دلار و سطوح پایین تر خواهد شد.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از وبسایت newsbtc است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x