Merge اتریوم و قمار معامله‌گران! تحلیل آنچین هفته سی و دوم (20 مرداد)

Merge اتریوم و قمار معامله‌گران! تحلیل آنچین هفته سی و دوم (20 مرداد)
0
بازدید : 3613

حالا که بازار مشتقات اتریوم و بیت کوین داغ است، معامله‌گران می‌توانند پوزیشن‌های حرفه‌ای‌تری ایجاد کنند. آپدیت Merge اتریوم می‌تواند معیار خوبی برای مشاهده و بررسی این پوزیشن‌ها در مقایس بزرگ باشد. در هفته سی و دوم تحلیل آنچین همراه فکت کوینز باشید تا وضعیت بازار و اتفاقات احتمالی آینده را به توجه اطلاعات منتشر شده در گلسنود بررسی کنیم.

وضعیت فعلی بازار

بازار بیت کوین در هفته‌ای که گذاشت آرام بود و قیمت هر بیت کوین در پایین‌ترین حالت به 22,486 دلار و در بالاترین حالت به 23,832 دلار رسید. بازار هنوز هم به دنبال بهبود از نوسانات شدید ماه ژوئن است. با این حال تغییراتی در پوزیشن‌های بازار مشتقات بیت کوین و اتریوم مشاهده می‌شود که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

حالا که به آپدیت Merge اتریوم نزدیک می‌شویم، تفاوت بارزی در الگوی رفتاری بازار فیوچرز و بازار آپشن‌ها قابل مشاهده است. اخبار مربوط به آپدیت باعث عقب نشینی بازار فیوچرز و آپشن‌ها شده است. با این حال بسیاری از معامله‌گران در حال خرید اتریوم هستند و روی افزایش قیمت این ارز دیجیتال بعد از آپدیت قمار می‌کنند.

وضعیت بیت کوین

قیمت بیت کوین - هفته سی و دوم

اگر به تحلیل‌های فاندمنتال دقت کنید متوجه می‌شوید که تغییر قیمت بیت کوین در کوتاه مدت ناچیز بوده است. به همین علت به جای تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین در این بازه، به سراغ قیمت آن در بازار مشتقات خواهیم رفت. با توجه به داده‌ها، شروع ماه آوریل با افزایش حجم معاملات باز فیوچرز همراه بوده است. در این مدت کف معاملات از 350 هزار بیت کوین به 538 هزار رسیده است.

معیار Futures Open intrest

معیار Futures Open intrest

به نمودار بالا دقت کنید! حجم معاملات باز در این نمودار با معیار بیت کوین بررسی شده است تا دوره‌های صعودی در معاملات باز فیوچرز از تغییرات قیمت بیت کوین جدا شوند. اگر بخواهیم داده‌ها را به صورت دلاری تفسیر کنیم، حجم معاملات اهرمی بیت کوین نسبت به قیمت این رمزارز با افزایش همراه بوده است. در حال حاضر حجم معاملات باز فیوچرز 12.4 میلیون دلار است.

حجم کلی معاملات

حجم کلی معاملات بیت کوین

نمودار بالا نیز نشان دهنده حجم کلی معاملات بازار فیوچرز است. همانطور که می‌بینید حجم معاملات بعد از سقوط رمزارز لونا ثبات پیدا کرده، در سقوط قیمتی ماه می 2021 کاهش داشته و حالا در حال ثابت شدن در حجم روزانه 33 میلیارد دلار در روز است. با توجه به این داده‌ها می‌توان نتیجه‌گیری کرد که معامله‌گران بعد از سقوط ماه‌های می و ژوئن به بازار برگشته‌اند تا از افزایش قیمت بیت کوین سود کنند.

معاملات مارجین با وثیقه کریپتو

معاملات مارجین با وثیقه کریپتو

در 18 ماه گذشته معاملات مارجین با وثیقه کریپتو از 70 درصد به 40 درصد کاهش پیدا کرده است. در واقع 60 درصد از مارجین فیوچرز از طریق رمزارزهای پایدار یا ارزهای فیات انجام می‌شود که به صورت خودکار نوسانات را کاهش می‌دهد. به زبان ساده‌تر، با وجود بالا بودن اهرم فیوچرز، ارزش وثیقه پایدارتر به خواهد بود و با سقوط قیمت، ارزش وثیقه سقوط نخواهد کرد.

قراردادهای تقویمی فیوچرز

قراردادهای تقویمی فیوچرز

با توجه به نمودار بالا می‌توان به این نتیجه رسید که قیمت بیت کوین در معاملات تقویمی بیشتر از معاملات لحظه‌ای بوده است. به زبان ساده، معامله‌گرانی که می‌خواهند در معاملات آینده خود در بازار بیت کوین سود کنند باید وجه بیمه بیشتری پرداخت کنند. البته چنین شرایطی برای بیت کوین عادی است و سود معاملات تقویمی فیوچرز در بازار این رمزارز تا پایان سال جاری 3.4 خواهد بود.

فاندینگ ریت قراردادهای دائمی

نمودار بالا میزان فاندینگ ریت قراردادهای دائمی را نشان می‌دهد. همانطور که می‌بینید فاندینگ ریت در مسیری خنثی قرار گرفته و اندکی به مثبت شدن تمایل دارد. با توجه به این نمودار می‌توان نتیجه گرفت که حجم معاملات بازار فیوچرز با کمی افزایش رو به رو بوده است و پیش بینی صعودی شدن دور از انتظار نیست.

Merge اتریوم

قراردادهای باز آپشن اتریوم

حالا نوبت به بازار دومین رمزارز محبوب جهان اتریوم می‌رسد. آپدیت Merge اتریوم که 19 آگوست انجام خواهد شد، معامله‌گران را به خرید این رمزارز و شرط‌بندی روی افزایش قیمت آن تشویق کرده است. جالب‌تر اینکه برای اولین بار در تاریخ رمزارزها، حجم معاملات باز آپشن اتریوم با رسیدن به 6.6 میلیارد دلار از بیت کوین پیشی گرفته است. علاوه بر این، در حالی که بیت کوین 35 درصد با ATH خود فاصله دارد، حجم کلی معاملات باز اتریوم نیز به ATH خود نزدیک می‌شود.

قراردادهای صرافی دربیت

داده‌های صرافی Derbit به خوبی این دیدگاه صعودی بین معامله‌گران را به نمایش می‌گذارد. در حال حاضر حجم قراردادهای خرید با اختلاف بسیار زیادی از حجم قراردادهای فروش بیشتر است؛ چرا که اکثر معامله‌گران افزایش قیمت اتریوم تا 2.2 یا حتی 5 هزار دلار را پیش بینی می‌کنند. با توجه به این شرایط، ماه بسیار جالبی پیش روی خود خواهیم داشت.

پیش بینی نوسان بعد از Merge اتریوم

نمودار بالا میزان نوسان بازار را پیش بینی کرده است. همانطور که می‌بینید افزایش تقاضای خرید باعث ایجاد منحنی به شکل لبخند شده است. علاوه بر این می‌توان گفت که معامله‌گران حاضرند وجه بیمه بیشتری برای معاملات خود بپردازند.

پیش بینی نوسان - نمودار لبخند

حالا وقت مقایسه است. نمودار بالا نوسان بازار در ماه اکتبر را با پیش بینی نوسان ماه سپتامبر مقایسه می‌کند. همانطور که می‌بینید سمت راست منحنی به شدت نزولی شده و سپس به حالت مسطح در آمده است. طبق این نمودار، اندکی بعد از آپدیت Merge اتریوم و فروکش کردن هیجانات، حجم معاملات فروش افزایش پیدا خواهد کرد.

بعد از Merge اتریوم منتظر چه اتفاقاتی باشیم؟

خروجی اتریوم صرافی‌ها

با توجه به پیش بینی رشد بازار آپشن اتریوم می‌توان به رشد بازار لحظه‌ای نیز امیدوار بود. البته باید به این نکته هم توجه کنید که خروجی صرافی‌ها 700 میلیون دلار بوده است. با اینکه 700 میلیون دلار کم نیست در مقایسه این خروجی با خروجی 3 میلیارد دلاری اخیر و حجم معاملات باز بازار آپشن به ارزش 6.6 میلیون دلار بسیار ناچیز است. در حال حاضر تنها 2.2 درصد از حجم کل معاملات فیوچرز به صورت دلاری از صرافی‌ها خراج می‌شود.

مقایسه قراردادهای تقویمی بیت کوین و اتریوم

نمودار بالا قراردادهای تقویمی بیت کوین و اتریوم را به نمایش می‌گذارد. بر اساس این نمودار، معامله‌گران فیوچرز تصور می‌کنند بعد از Merge اتریوم قیمت این رمزارز کاهش پیدا خواهد کرد. با اینکه اختلاف قیمت لحظه‌ای با قراردادهای تقویمی تنها 2.27 درصد خواهد بود؛ قراردادهای تقویمی ماه سپتامبر عموما شورت هستند.

کلام آخر در رابطه با بازار و Merge اتریوم

همانطور که در تحلیل این هفته مطالعه کردید، بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند قیمت دومین رمزارز محبوب جهان قبل از Merge اتریوم افزایش و بعد از آن کاهش پیدا خواهد کرد. حالا باید منتظر ماند و دید بعد از این آپدیت بازار اتریوم تا چه اندازه دستخوش تغییر خواهد شد!

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x