چین برق ماینرهای یانان (Yan’an) را قطع کرد

چین برق ماینرهای یانان (Yan’an) را قطع کرد
0
بازدید : 3340

گزیده خبر

  • مقامات چینی برق ماینرهای بیتکوین استان یانان را قطع کردند.
  • به گزارش رسانه های محلی، به تولید کنندگان برق یانان که چهارمین استان چین از نظر نرخ هش ریت استخراج به حساب می آید، دستور داده شده از تأمین برق معادن رمزارز خودداری کنند.
  • طبق گفته این رسانه ها مقامات از شهر بائوشان راهی این استان شده اند تا جلوی فعالیت ماینرهای بیتکوین را بگیرند.

در تاریخ 30 نوامبر کالین وو (Colin Wu ) یکی از خبرنگاران فعال در حوزه رمزارز ، در توییتر خود نوشت که چندین ماینر او را در جریان این ممنوعیت قرار داده اند. او مدارکی را منتشر کرد که احتمالاً نسخه هایی از کپیِ اسناد رسمی ارسال شده برای تولیدکنندگان برق این استان میباشد.

از نظر وو احتمالاً این ممنوعیت به صلاحدید مقامات همین استان در نظر گرفته شده. و به نظر نمیرسد که این تصمیم از سمت پایتخت چین اتخاذ شده باشد. و پکن همچنان تمایلی به لغو استخراج رمزارز داشته باشد.

وی در ادامه افزود:

” نباید در مورد تأثیر این پیش آمد اغراق کنیم، واقع نگر باشید. نگرش شرکت های برق محلی چین در مورد استخراج رمزارز اغلب در حال تغییر است. این مسئله بیشتر مطالبه منافع اقتصادی است تا فشار سیاسی.”

گویا این ممنوعیت با کاهش 24 ساعته هش ریت جهانی مصادف شده. این کاهش 10 درصدی نرخ هش را از 140 به 125 اگزاهش بر ثانیه رساند.

بر اساس شاخص مصرف برق بیتکوین دانشگاه کمبریج (CBECI)،از آوریل سال 2020 یانان پس از شین جیان،سیچوان و مغولستان داخلی در چهارمین جایگاه از نظر هش ریت استخراج قرار دارد.

 

همین خبرنگار در ماه ژوئن از دستور جدید دولت یانان مبنی بر تعطیلی 64 مرکز غیر قانونی استخراج خبر داده بود. دولت در آن اخطار، به فرار مالیاتی و نحوه سیم کشی این فارم ها به ایستگاه های برق آبی محلی اشاره کرده بود. در همان ماه ، یک فارم محلی بیت کوین آتش گرفت و منجر به سوزاندن هزاران واحد شد.

این دستور دولت پس از انفجار 29 مه یک ایستگاه برق آبی در یانان ، اعلام شد. در آن واقعه 29 نفر کشته و 5 نفر زخمی شدند. بسیاری بر این باورند که این انفجار باعث اجرای بیشتر استانداردهای ایمنی در مورد نیروگاه های برق آبی در منطقه شده است.

قبلاً در ماه آوریل هم، شبکه برق ایالتی یانان  به تولید گنندگان اخطار داده بود. این مرکز با صدور سندی به تولیدکنندگان برق هشدار داد از انشعاب غیر مجاز برق به معادن بیتکوین خودداری کنند.

جمع بندی مطالب

مضمون خبر حاکی از تعطیل شدن فارم های استخراج استان یانان چین است. همانطور که گفتیم این استان چهارمین شهر قدرتمند چین در زمینه ماینینگ است. قدرت این ماینرها به واسطه بالا بودن هش ریت دستگاه های آنها است. ماینرهای مستقر در یانان از قدرت قابل توجهی برخوردارند،پس مطمئناً عدم فعالیت آنها به نفع ماینرهای دیگر خواهد شد.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

    دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

    محل تبلیغ
    ramzarzy