ریکاردو اسپاگنی، مسئول اصلی تیم توسعه مونرو در آمریکا دستگیر شد
0

ریکاردو اسپاگنی، مسئول اصلی تیم توسعه مونرو در آمریکا دستگیر شد

بازدید : 1408

فکت کوینز: ریکاردو اسپاگنی، پیش برنده سابق مونرو و از اعضای اصلی تیم توسعه این ارز دیجیتال ماه گذشته در نشویل تنسی به دلیل اتهامات مربوط به کلاهبرداری در آفریقای جنوبی ما بین سال‌های 2009 تا 2011 دستگیر شد.

ریکاردو اسپاگنی دستگیر شد

به گزارش کوین تلگراف، بر اساس اسناد مربوط به دادگاه، زمانی که اسپاگنی در هواپیمای شخصی خود بوده و تصمیم داشته به سمت لوس کابوس مکزیک پرواز کند، در حین توقف برنامه‌ریزی‌شده‌ای برای سوختگیری در نشویل دستگیر شد. بر اساس مدارک موجود، وی فعلاً تحت بازداشت دادستان کل آمریکا قرار دارد.

گفتنی است این دستگیری به درخواست دولت آفریقای جنوبی انجام شده و دلیل آن اتهامات مربوط به کلاهبرداری اسپاگنی در این کشور بوده است. دولت آفریقای جنوبی درخواست استرداد وی به این کشور را داده است.

اتهامات اسپاگنی هیچ ارتباطی با مونرو ندارد بلکه مربوط به شغل پیشین وی به‌عنوان مدیر فناوری اطلاعات در شرکتی به نام کیپ کوکیز (Cape Cookies) است.

در اسناد دادگاه آمده است:

«به عنوان کارمند شرکت Cape Cookies، اسپاگنی از فاکتورهای شرکت دیگری با نام Ensync  استفاده می‌کرده است.»

بیشتر بخوانید: هکرها از رایانه گیمرها برای استخراج مونرو استفاده می‌کنند

دولت آفریقای جنوبی معتقد است فاکتورها شامل حساب‌های بانکی واقعی شرکت Ensync نبوده بلکه اطلاعات بانکی آن فاکتورها مربوط به حساب بانکی بوده که توسط اسپاگنی افتتاح و کنترل می‌شده است.

وثیقه کارساز نخواهد بود

مری جین استوارت، سرپرست دادستان آمریکا از دادگاه درخواست کرده تا هرگونه وثیقه را در انتظار حل‌وفصل این روند استرداد رد کند. در اسناد مربوطه به دادگاه اسپاگنی به‌عنوان خطری بالقوه باانگیزه‌ای قوی برای فرار و جلوگیری از مواجه‌شدن با اتهامات توصیف شده است. گفته می‌شود اسپاگنی مقدار زیادی دارایی دیجیتال دارد و در اموال وی، ساعتی با ارزش 800 هزار دلار به چشم می‌خورد.

جلسه دادگاه اسپاگنی قرار است 5 آگوست برگزار شود تا مشخص شود که محاکمه می‌رود یا خیر. در صورت محکومیت وی در آفریقای جنوبی، 20 سال زندان در انتظار وی خواهد بود.

ریکاردو اسپاگنی از سال 2011 در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشت و در توییتر با نام FluffyPony مطالبی را منتشر می‌کرد. وی تا سال 2019 در مونرو مشغول به کار بود اما در دسامبر آن سال تصمیم به کناره‌گیری گرفت.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x