گزارش تحلیلی: بیشتر بیت کوین ها در حال حاضر با ضرر فروخته می شوند

گزارش تحلیلی: بیشتر بیت کوین ها در حال حاضر با ضرر فروخته می شوند
0
بازدید : 2602

فکت کوینز: از آخرین رکورد قیمتی بیت کوین زمان زیادی نمی‌گذرد. همین چند ماه پیش بود که بیت کوین در روند صعودی ادامه داری قرار داشت و همین باعث شده بود تا خریداران بیشتری به این بازار وارد شوند که باعث حجم بالای معاملات شد. با این حال ورق برگشت. به گزارش دیکریپت و بر اساس داده‌های جدید پلتفرم تجزیه‌وتحلیل گلاسنود، نه‌تنها حجم معاملات کاهش یافته بلکه بیشتر کوین‌هایی که در حال حاضر فروخته می‌شوند با قیمتی نزدیک به اوج خریداری‌شده‌اند و این بیت کوین ها با ضرر فروخته می‌شوند.

بر اساس این گزارش تحلیلی، حجم معاملاتی شبکه بیت کوین در حال حاضر 5.3 میلیارد دلار است در حالی که در زمان اوج قیمت این حجم بیش از 15.5 میلیارد دلار بود.

فروش بیشتر بیت کوین ها با ضرر

به بیان واضح‌تر، مردم بیت کوین خود را با قیمتی کمتر از آنچه که خریده‌اند می‌فروشند. فهم چرایی این مهم چندان سخت نیست. قیمت از اوج 64500 دلاری بیش از 50 درصد کاهش یافته و امروز برای اولین بار از چهار هفته گذشته از 30 هزار دلار پایین‌تر رفت.

به نظر می‌رسد که کسی تمایل چندانی ندارد تا قیمت به حمایت بعدی برسد و سپس دارایی خود را بفروشد. گلاسنود معتقد است سطح 26500 دلاری می‌تواند حمایت بعدی برای بیت کوین باشد. علاوه بر این، آمار و ارقام نشان می‌دهد که بیش از یک‌سوم بیت کوین‌هایی که به دست سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت نگه‌داری می‌شود با قیمت بالای 30 هزار دلار خریده شده‌اند و در حال حاضر در ضرر قرار دارند.

با این حال، علیرغم اینکه هولدرهای بلندمدت ممکن است مقداری کوین نزدیک به اوج خریداری کرده باشند، پورتفولیوی این سرمایه‌گذاران وضعیت خوبی دارد. به گفته گلاسنود، این دسته از سرمایه‌گذاران 75 درصد از عرضه بیت کوین را در اختیار دارند که 92 درصد از آنها در سود هستند. با این حال، در صورت تداوم روند نزولی کنونی انتظار می‌رود که این میزان به 80 درصد کاهش یابد.

گلاسنود اما معتقد است کمبود نقدینگی می‌تواند بار دیگر قیمت را به سمت بالا سوق دهد. بر اساس این گزارش، فشار صعودی که از سمت خریداران بزرگ در طول تاریخ وجود داشته می‌تواند بار دیگر قیمت را افزایش دهد.

با کمیاب شدن بیت کوین و محدودیت عرضه آن، قیمت‌ها افزایش خواهند یافت. با این حال، گلاسنود معتقد است کوین‌هایی که با ضرر نگهداری می‌شوند می‌توانند فشار فروش گسترده‌ای را ایجاد کنند.

نتیجه این است که معامله گران نباید انتظار داشته باشند بیت کوین در ماه اوت بازگردد. با این حال، کسانی که به‌صورت طولانی‌مدت هولد می‌کنند می‌توانند بدون نگرانی به هولد کردن ادامه دهند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x