ارز دیجیتال پر سود و جایگزین بیت کوین کدام است؟
0

ارز دیجیتال پر سود و جایگزین بیت کوین کدام است؟

بازدید : 1953

10 ارز دیجیتال پر سود جایگزین بیت کوین

اتریوم (ETH)

اولین ارز دیجیتال پر سود و جایگزین بیت کوین در لیست ماست. اتریوم یک پلتفرم نرم افزاری غیرمتمرکز است که امکان ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (dapps) را فراهم می کند (بدون هیچ گونه خرابی، تقلب، کنترل یا دخالت شخص ثالث). هدف پشت اتریوم ایجاد مجموعه ای غیرمتمرکز از محصولات مالی است که هرکسی در جهان می تواند آزادانه به آن دسترسی داشته باشد. این دسترسی صرف نظر از ملیت، قومیت و مذهب است. این جنبه باعث می شود که پیامدها برای برخی از کشورها جذاب تر باشد ، زیرا افرادی که فاقد زیرساخت های دولتی و شناسه های دولتی هستند می توانند به حساب های بانکی ، وام ها ، بیمه یا انواع دیگر محصولات مالی دسترسی پیدا کنند.

برنامه های کاربردی در اتریوم بر روی اتر، توکن مخصوص پلتفرم آن، اجرا می شوند. اتر مانند وسیله نقلیه ای برای حرکت در سیستم عامل اتریوم است. و بیشتر توسط توسعه دهندگانی که به دنبال توسعه و اجرای برنامه های داخل اتریوم هستند،دنبال میشود. اتریوم، در سال 2015 راه اندازی شد. اتر در حال حاضر پس از بیت کوین دومین ارز بزرگ دیجیتال از نظر سرمایه بازار است. اگرچه با اختلاف قابل توجهی از ارز رمزپایه غالب عقب است. از ژانویه 2021 ، محدودیت بازار اتر تقریباً 19 درصد از اندازه بیت کوین است.

در سال 2014، اتریوم پیش فروش اتر را آغاز کرد که پاسخ طاقت فرسایی دریافت کرد. این کمک می کند تا عصر عرضه اولیه سکه (ICO) آغاز شود. می توان از آن برای «کدگذاری ، تمرکززدایی ، امنیت و تجارت تقریباً در هر مورد» استفاده کرد. به دنبال حمله به سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) در سال 2016، Ethereum به اتریوم (ETH) و اتریوم کلاسیک (ETC) تقسیم شد.

مطلب مفید: اتریوم(Ethereum) چیست؟ ویدئو راهنمای جامع آشنایی با اتریوم

آینده اتریوم

در سال 2021، اتریوم قصد دارد الگوریتم اجماع خود را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر دهد. این حرکت به شبکه اتریوم اجازه می دهد. تا خود را با انرژی بسیار کمتر و سرعت معامله بهبود یافته اجرا کند. اثبات سهام به شرکت کنندگان شبکه اجازه می دهد تا اتر خود را در شبکه مشارکت دهند. این فرآیند به امنیت شبکه و پردازش معاملات رخ داده کمک می کند. به کسانی که این کار را می کنند اتر پاداش می دهند. این یک جایگزین برای سازوکار اثبات کار بیت کوین است ، جایی که ماینرها برای پردازش معاملات به بیت کوین بیشتری پاداش می دهند.

مطلب مفید: ماشین حساب سود استخراج

لایت کوین (LTC)

لایت کوین که در سال 2011 راه اندازی شد، از جمله اولین ارزهای رمزپایه ای بود که به عنوان ارز دیجیتال پر سود ردپای بیت کوین را دنبال کرد و اغلب از آن با عنوان «نقره ای به جای طلای بیت کوین» یاد می شود. این توسط چارلی لی ، فارغ التحصیل MIT و مهندس سابق گوگل ایجاد شده است.
لایت کوین مبتنی بر یک شبکه پرداخت جهانی منبع باز است که توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی شود و از “scrypt” به عنوان اثبات کار استفاده می کند. که می تواند با کمک CPU های درجه مصرف رمزگشایی شود. اگرچه لایت کوین از بسیاری جهات مانند بیت کوین است، اما نرخ تولید بلوک سریع تری دارد و از این رو زمان تأیید تراکنش سریع تری را ارائه می دهد. به غیر از توسعه دهندگان، تعداد بیشتری از تریدرها لایت کوین را قبول می کنند.

مطلب مفید: لایت کوین(Litecoin) چیست؟ همه چیز درباره لایت کوین

کاردانو (ADA)

کاردانو یک ارز رمزنگاری شده اثبات سهام Ouroboros است که با رویکرد تحقیق محور توسط مهندسان، ریاضیدانان و کارشناسان رمزنگاری ایجاد شده است. این پروژه توسط چارلز هوسكینسون(Charles Hoskinson)، یكی از پنج عضو بنیانگذار اولیه اتریوم، بنیان گذاشته شد. پس از اختلاف نظر در جهت اتریوم، او رفت و بعداً به ایجاد کاردانو کمک کرد. کاردانو یک ارز دیجیتال پر سود شناخته می شود.

تیم پشتیبان کاردانو زنجیره بلوک خود را با آزمایشات گسترده و تحقیقات بررسی شده توسط همکاران ایجاد کرد. محققان این پروژه بیش از 90 مقاله در مورد فناوری بلاکچین در طیف وسیعی از موضوعات نوشته اند. این تحقیق ستون فقرات کاردانو است.
با توجه به این روند دقیق، به نظر می رسد Cardano در میان همتایان اثبات سهام خود و همچنین سایر ارزهای رمزپایه بزرگ برجسته است.

کاردانو همچنین «قاتل اتریوم» لقب گرفته است. زیرا گفته می شود زنجیره بلوک آن توانایی بیشتری دارد. با این اوصاف، کاردانو هنوز در مراحل اولیه است. در حالی که این شرکت اتریوم را به عنوان مدل اجماع اثبات سهام شکست داده است. اما از نظر کاربردهای مالی غیرمتمرکز هنوز یک راه طولانی در پیش دارد. کاردانو با ایجاد محصولات مالی غیرمتمرکز مشابه اتریوم و همچنین ارائه راه حل هایی برای همکاری زنجیره ای مشهور است.

مطلب مفید: کاردانو(Cardano) چیست؟ – همه چیز درباره ارز دیجیتال کاردانو

پولکادات (DOT)

پولکادات یک ارز رمزنگاری شده منحصر به فرد برای اثبات سهام است که هدف آن ارائه همکاری با سایر زنجیره های بلوکی است. پروتکل آن برای اتصال بلاک چین های مجاز و بدون مجوز و همچنین اوراکل ها طراحی شده است. تا به سیستم ها اجازه دهد زیر یک سقف با هم کار کنند.

جز اصلی پولکادات زنجیره رله آن است که امکان همکاری شبکه های مختلف را فراهم می کند. پولکادات به عنوان یک ارز دیجیتال پر سود همچنین این امکان را برای “parachains” یا بلاک چین های موازی با نشانه های بومی خود برای موارد خاص استفاده فراهم می کند. جایی که پولکادات با اتریوم متفاوت است این است که توسعه دهندگان می توانند به جای ایجاد برنامه های کاربردی غیرمتمرکز در پولکادات، بلاک چین خود را ایجاد کنند و در عین حال از امنیتی که پولکادات دارد نیز استفاده کنند.

با استفاده از اتریوم، توسعه دهندگان می توانند بلاکچین های جدید ایجاد کنند. اما باید اقدامات امنیتی اتخاذ کنند که می تواند پروژه های جدید و کوچکتر را برای حمله باز بگذارد. زیرا هرچه بلاک چین بزرگتر باشد، امنیت آن بیشتر است. این مفهوم در پولکادات به عنوان امنیت مشترک شناخته می شود.

پولکادات توسط گاوین وود (Gavin Wood)، یکی دیگر از اعضای بنیانگذاران اصلی پروژه اتریوم که نظرات مختلفی در مورد آینده پروژه داشت، ایجاد شد.

مطلب مفید: پولکادات (Polkadot) چیست؟ آشنایی با ارز دیجیتال دات (DOT)

بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش (BCH) جایگاه مهمی در تاریخ آلتکوین ها دارد و یک ارز دیجیتال پر سود شناخته می شود. زیرا یکی از قدیمی ترین و موفق ترین هارد فورک های بیت کوین اصلی است. در دنیای ارزهای رمزنگاری شده ، یک فورک در نتیجه بحث و مجادله بین توسعه دهندگان و استخراج کنندگان اتفاق می افتد. به دلیل غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال ، به دلیل توافق عمومی ، باید تغییرات عمده ای در کد موجود در رمز یا سکه موجود انجام شود. مکانیزم این فرآیند با توجه به ارز رمزنگاری شده خاص متفاوت است.

وقتی جناح های مختلف نتوانند توافق کنند، گاهی اوقات ارز دیجیتال تقسیم می شود. زنجیره اصلی به کد اصلی خود وفادار می ماند و زنجیره جدید به عنوان نسخه جدید سکه قبلی شروع به کار می کند. BCH در آگوست 2017 زندگی خود را در نتیجه یکی از این شکاف ها آغاز کرد. بحثی که به ایجاد BCH منجر شد مربوط به بحث مقیاس پذیری بود.

شبکه بیت کوین محدودیتی در اندازه بلوک ها دارد: یک مگابایت (مگابایت). BCH اندازه بلوک را از یک مگابایت به هشت مگابایت افزایش می دهد. با این ایده که بلوک های بزرگتر می توانند تراکنش های بیشتری را درون خود داشته باشند. بنابراین سرعت تراکنش افزایش می یابد. همچنین تغییرات دیگری ایجاد می کند. از جمله حذف پروتکل Segregated Witness که بر فضای مسدود تأثیر می گذارد.

مطلب مفید: بیت کوین کش (BCH) چیست و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

استلار (XLM)

استلار یک شبکه بلاک چین باز است که برای ارائه راهکارهای شرکتی با اتصال موسسات مالی به منظور انجام معاملات بزرگ طراحی شده است. معاملات عظیم بین بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری – که معمولاً چندین روز به طول می انجامد ، با درگیر شدن تعدادی واسطه و هزینه های هنگفتی انجام می شود – اکنون می تواند تقریباً بلافاصله و بدون واسطه انجام شود و هزینه آن برای کسانی که معامله می کنند بسیار کم است.

در حالی که استلار خود را به عنوان یک بلاک چین سازمانی برای معاملات نهادی معرفی کرده است. اما هنوز هم یک بلاک چین باز است که توسط هر کسی قابل استفاده است. این سیستم امکان معاملات مرزی بین ارزها را فراهم می کند. واحد پول بومی استلار لومن (XLM) است.

استلار توسط جد مک کالب، عضو بنیانگذار آزمایشگاه های ریپل و توسعه دهنده پروتکل ریپل تاسیس شد. وی سرانجام نقش خود را با ریپل ترک کرد و به همکاری بنیاد توسعه استلار پرداخت.

مطلب مفید: ارز دیجیتال استلار چیست؟ مزایا و معایب استلار (XLM) Stellar

چین لینک (Chainlink)

چین لینک یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است که فاصله بین قراردادهای هوشمند مانند قراردادهای اتریوم و داده های خارج از آن را از بین می برد. خود بلاکچین ها توانایی اتصال به برنامه های خارجی را به روشی مطمئن ندارند. سخنان غیرمتمرکز چین لینک به قراردادهای هوشمند امکان برقراری ارتباط با داده های خارجی را می دهد تا قراردادها بر اساس داده هایی که خود اتریوم نمی تواند به آنها متصل شود ، اجرا شود.

وبلاگ چین لینک جزئیات موارد استفاده برای سیستم خود را شرح می دهد. یکی از موارد استفاده زیادی که توضیح داده می شود ، نظارت بر منابع آب و ایجاد آلودگی غیرقانونی در برخی از شهرها است. می توان سنسورهایی را برای نظارت بر مصرف شرکت ها ، جداول آب و سطح آب محلی تنظیم کرد. یک سخنرانی چین لینک می تواند این داده ها را ردیابی کرده و مستقیماً در یک قرارداد هوشمند تغذیه کند.

این قرارداد هوشمند می تواند برای اجرای جریمه ها ، انتشار هشدارهای ناشی از سیل به شهرها یا شرکت های فاکتور با استفاده از مقدار زیادی از آب یک شهر با داده های دریافتی از اوراکل تنظیم شود. چین لینک توسط سرگئی نظروف به همراه استیو الیس ساخته شد.

مطلب مفید: پروتکل چین لینک (Chainlink)

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین یک ارز رمزپایه سودمند است که به عنوان روش پرداخت هزینه های مرتبط با تجارت در صرافی بایننس عمل می کند. کسانی که از رمز به عنوان وسیله پرداخت صرافی استفاده می کنند می توانند با تخفیف تجارت کنند. بلاک چین بایننس کوین همچنین بستری است که صرافی بایننس روی آن کار می کند. صرافی بایننس توسط چانگ پنگ ژائو تاسیس شد و یکی از پرکاربردترین صرافی ها در جهان بر اساس حجم معاملات است.

بایننس کوین در ابتدا یک رمز ERC-20 بود که با استفاده از بلاک چین اتریوم کار می کرد. سرانجام شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد. این شبکه از یک مدل اجماع اثبات سهام استفاده می کند.

مطلب مفید: آموزش استیکینگ BNB در زنجیره هوشمند بایننس (BSC)

تتر (USDT)

تتر یکی از اولین و محبوب ترین ها در میان گروه های به اصطلاح استیبل کوین بود، ارزهای رمزنگاری شده که هدف آنها این است که ارزش بازار خود را به ارز یا نقطه مرجع خارجی دیگری کاهش دهند تا نوسانات را کاهش دهد. از آنجا که بیشتر ارزهای دیجیتال، حتی ارزهای اصلی مانند بیت کوین، دوره های مکرر بی ثباتی را تجربه کرده اند. تتر و سایر پول های ثابت سعی در کاهش نوسان قیمت ها دارند تا کاربرانی را که ممکن است محتاط باشند جلب کنند. قیمت تتر مستقیماً به قیمت دلار آمریکا گره خورده است.

تتر که در سال 2014 راه اندازی شد، خود را «یک پلتفرم با قابلیت بلاکچین طراحی شده برای استفاده آسان از ارزهای فیات به روش دیجیتالی» توصیف می کند. این ارز رمزنگاری شده به افراد امکان می دهد. تا از شبکه بلاک چین و فن آوری های مربوطه برای معامله در ارزهای سنتی استفاده کنند. در حالی که نوسانات و پیچیدگی های اغلب مرتبط با ارزهای دیجیتالی را به حداقل می رسانند. از ژانویه 2021، تتر سومین ارز رمزنگاری شده بزرگ با ارزش بازار است.

مطلب مفید: تتر چیست؟ (USDT )

مونرو (XMR)

مونرو یک ارز دیجیتال پر سود، امن، خصوصی و غیرقابل ردیابی است. این ارز رمزنگاری شده منبع آزاد در آوریل 2014 راه اندازی شد. و خیلی زود مورد توجه علاقه مندان و جامعه رمزنگاری قرار گرفت. توسعه این ارز رمزنگاری شده کاملاً جامعه محور است. مونرو با تمرکز زیادی بر تمرکززدایی و مقیاس پذیری راه اندازی شده است. و با استفاده از تکنیک ویژه ای به نام “ring signatures” حریم خصوصی کامل را امکان پذیر می کند.

با استفاده از این تکنیک، گروهی از امضاهای دیجیتال ظاهر می شود. به دلیل مکانیزم های امنیتی استثنایی مانند این ، مونرو یک شهرت ناخوشایند ایجاد کرده است. و با عملیات جنایتکارانه در سراسر جهان مرتبط می شود. گرچه این یک کاندید اصلی برای انجام معاملات مجرمانه به صورت ناشناس است، اما حریم خصوصی موجود در مونرو همچنین برای مخالفان رژیم های سرکوبگر در سراسر جهان مفید است.

مطلب مفید: وایت پیپر مونرو – قسمت اول

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x