هشدار فدرال رزرو آمریکا نسبت به خطرات استیبل کوین ها در ثبات سیستم مالی
0

هشدار فدرال رزرو آمریکا نسبت به خطرات استیبل کوین ها در ثبات سیستم مالی

بازدید : 51

فکت کوینز: دولت آمریکا باری دیگر به خطرات و تهدیدات احتمالی استیبل کوین ها در ثبات سیستم مالی اشاره کرده و روز دوشنبه فدرال رزرو و خزانه داری در بیانیه ای بیان داشتند که این کوین ها می‌توانند باعث خطرات و زیان های مالی برای مشتریان و سرمایه گذاران شوند. این در حالی است که قیمت استیبل کوین ترا برای دومین بار در سه روز گذشته از 1 دلار پایین‌تر رفت.

در حالی که مقامات دولتی به شک و شبهه های خود درباره این بخش می‌پرداختند، استیبل کوین UST روز گذشته دچار بی ثباتی شد و قیمت آن از 1 دلار کاهش یافت و به 0.65 دلار نیز رسید. این دومین بار در چند روز گذشته است که قیمت استیبل کوین UST ثبات خود را از دست می‌دهد.

فدرال رزرو آمریکا در آخرین گزارش ثبات مالی خود به استیبل کوین ها اشاره داشت و به کاربران و سرمایه گذاران نسبت به دارایی هایی که ارزش آنها به دارایی دیگری مانند دلار آمریکا وابسته است هشدار داد. از نظر فدرال رزرو این نوع دارایی ها همواره در ریسک کاهش ارزش قرار دارند و بدین ترتیب ممکن است سرمایه گذاران را دچار زیان های جبران ناپذیری کنند.

در این گزارش همانند نسخه ماه نوامبر به هشدارهایی نسبت به استیبل کوین ها و دیگر دارایی هایی اشاره شده است که توانایی از بین بردن ثبات سیستم مالی آمریکا را دارند. در این گزارش امده است:

«آسیب پذیری هایی که شاهد آنها هستیم ممکن است به دلیل عدم وجود شفافیت در رابطه با میزان ریسک و نقدینگی دارایی هایی باشد که استیبل کوین ها به آنها متصل هستند. همچنین باید توجه داشت که 80 % از فعالیت بازار به شدت روی استیبل کوین هایی مانند تتر، USDC و BUSD متمرکز است.»

مطلب مفید: مدل EUTXO کاردانو چیست؟ مبادله قراردادها در دو بلاکچین مختلف

در این گزارش همچنین بیان شده است که افزایش استفاده از استیبل کوین ها برای معاملات مارجین دار دیگر ارزهای دیجیتال ممکن است باعث افزایش نوسانات قیمتی در بازار شود. روز گذشته علاوه بر فدرال رزرو، نلی لیانگ، معاون وزیر خزانه داری در حوزه امور مالی داخلی در رابطه با استیبل کوین ها سخنرانی کرد. گفتنی است که شغل لیانگ مشخص کردن دیدگاه خزانه داری و فدرال رزرو نسبت به دارایی های دیجیتال است. وی در این باره گفت:

«درباره استیبل کوین ها این احتمال وجود دارد که در صورت کاهش ارزش ارز ذخیره آنها شاهد کاهش قیمت خود استیبل کوین و بی ثباتی در آنها باشیم. علاوه بر آن استیبل کوین ها می‌توانند تهدیدی برای سیستم پرداختی مرتبط با تکنولوژی لدجر باشد.»

قانون گذاران آمریکا مانند کمیسیون بورس در گذشته استیبل کوین ها را با حساب های تعاونی اوراق قرضه مقایسه کرده است. سرمایه گذاران در بسیاری از بازارها باید بتوانند به ازای هر دلاری که سرمایه گذاری می‌کنند یک دلار بگیرند. در همین حین سرمایه گذاری های کوتاه مدت نرخ سود بیشتری را فراهم می‌کنند.

در سال 2008 و زمان سقوط بازارهای مالی، صندوق سرمایه گذاری Reserve Primary اولین حساب تعاونی اوراق قرضه ای بود که ارزش آن به ازای هر سهم به زیر 1 دلار رسید. در پی آن کل بازارهای مالی شروع به ریزش کرد و دولت برای حمایت از این صندوق دست به کار شد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

 اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال در اصفهان هستید، مجموعه فکت کوینز با ارائه به روزترین آموزش‌ها و تکنیک‌های معاملاتی می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین ریسک و بیشترین اطلاعات وارد این بازار مالی جهانی شوید. فکت کوینز یکی از بهترین مجموعه‌ها برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در اصفهان است و شما با شرکت در دوره ها می توانید تمامی اطلاعات و مهارت‌های مورد نیاز برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را بیاموزید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x