افزایش قیمت بیتکوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟آیا بیتکوین قله های جدیدی را فتح میکند؟

افزایش قیمت بیتکوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟آیا بیتکوین قله های جدیدی را فتح میکند؟
0
بازدید : 3178

اخیراً خریداران بیتکوین به ندرت به قیمت اهمیت میدهند.

گزیده خبر:

 • طبق گفته تحلیلگران :در روش معاملات الگوریتمی خریداران بیتکوین به ندرت به قیمت اهمیت میدهند.
 • بیت کوین فاصله چندانی با blow off top ندارد. اما معامله‌گران به شدت به دنبال خرید در در ریزش های ناشی از روند های اصلاحی هستند.

Filbfilb ، تحلیلگر مشهور در 8 ژانویه ،در مصاحبه  با Cointelegraph اظهار داشت:

با توجه به سرعت دستاوردهای اخیر انتظار میرود که بیت کوین یک فاز اصلاحی داشته باشد.

filbfilb : فکر نمی کنم با blow off top فاصله زیادی داشته باشیم.

روز پنجشنبه ،در کمتر از چند دقیقه روند صعودی بیت کوین برعکس شد. و یک کاهش 2200 دلاری را رقم زد. قبل از آن اتفاق قیمت این ارز بیش از 40،000 دلار بود. پس از آن تلاش ها برای عبور از 40000 دلار و تبدیل آن به سطح مقاومت با شکست روبرو شد،. و در پی آن سایتها سطح 38400 دلار را ثبت کردند.

*(blow off top: یک الگوی نموداری است که افزایش و به دنبال آن کاهش سریع قیمت یک دارایی و حجم معاملات آن دارایی را نشان می دهد.)

روند صعودی بیتکوین در محدوده های ناشناخته
نمودار شمعی روزانه بیتکوین/دلار (Bitstamp). منبع: TradingView

فعالان بازار مشتاقانه منتظر اتفاقات بعدی هستند. Filbfilb در گفت و گوی خود با Cointelegraph اظهار داشت، که روش های جدید معاملات باعث تمام رکورد شکنی های بیت کوین بوده است. هرچند، در هیچ بازاری روند های صعودی همیشگی نیستند و بلاخره برمیگردند.

پس از اینکه تلاش برای کاهش قیمت بیتکوین با شکست مواجه شد، این رمزارز در نمودار خود مثلث های متقارن کوچک تری ایجاد کرده است. این امر در نهایت به وضعیت ناپایداری ختم خواهد شد.

او گفت :من فکر نمی کنم که ما فاصله زیادی با یک blow off top داشته باشیم. اما هیچ کس از حجم این افزایش و کاهش خبر ندارد.

“از نظر بررسی روند اصلاحی ، تنها چیزی که امروز می دانیم این است که 20٪ خریدهای کاربران در زمان اصلاح قیمت بوده است،. من از کلیشه متنفرم اما این روند بازار ، دوست شماست.”

این شیوه تجارت خودکار ،به خودی خود به گروه جدیدی از سرمایه گذاران اشاره دارد. که برای ورود به بازار به سرمایه بزرگتری نسبت به حالت معمول که در سال 2017 باعث شد قیمت به 20000 دلار برسد، نیاز دارند.

filbfilb افزود:

نشانه های واضحی از الگوریتم های انباشت در این روش وجود دارد. الگوریتم هایی که هدف آنها X دلار سرمایه‌گذاری در بازه زمانی Y است. که به ندرت هم به قیمت توجه می كنند.

روند صعودی بیتکوین در محدوده های ناشناخته

در همین حال ،برای اولین بار یک بیت کوین با ارزش بالغ بر 40،000 دلار ، از متوسط حقوق سالیانه ایالات متحده آمریکا عبور کرد.

روند صعودی بیتکوین در محدوده های ناشناخته
نمودار حقوق و دستمزد ایالات متحده منبع: فدرال رزرو / توییتر

میزان سود بزرگترین رمزارز جهان در سال 2021 ، با احتساب ریزش کوتاه مدتی که 9 درصد ضرر را به همراه داشت، بیش از 42 درصد بوده است. همچنین این ارز روز پنجشنبه بالاترین قیمت (40400 دلار) را به خود اختصاص داده بود. با اینکه تحلیلگران احتمال اصلاحات بیشتر را میدهند، وضعیت روز جمعه غالباً صعودی بود.

مایکل ون دو پوپه ، تحلیلگر بازارهای Cointelegraph در توییتی گفت:

کل چرخه صعودی که ما اکنون تجربه میکنیم، بسیار بزرگ تر از چیزی است که تصورش را داشته ایم .و به طبع پایان این دوره نیز همین گونه خواهد بود.

“درست مانند سال 2016/2017، که هیچ کس انتظار نداشت بالاترین قیمت بیتکوین در آن سال بالغ بر 20،000 دلار باشد. روند فعالیت بازارها این گونه است .”

ویلی وو هم، با در نظر گرفتن آخرین رکورد های قیمتی بیت کوین ، به عدم مراجعه به نمودار های نقطه ای این ارز برای محاسبه سطوح مقاومت، اشاره میکند. و اظهار داشته که کاربران تنها از توالی فیبوناچی استفاده میکنند.

وی افزود:

“وقتی هیچ سطح مقاومت تاریخی وجود نداشته باشد ، اعداد جادویی موجود در طبیعت همان چیزی هستند كه ما برای محدوده های پشتیبانی و مقاومت دراختیار داریم. به معنای واقعی

قیمت بیتکوین آزادانه در حرکت است و در جهت قلمروهای ناشناخته تغییر میکند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x