به گفته Charlie Lee خالق لایت کوین، قیمت NFT ها در نهایت سقوط خواهد کرد.

به گفته Charlie Lee خالق لایت کوین، قیمت NFT ها در نهایت سقوط خواهد کرد.
0
بازدید : 2760

گزیده خبر:

 • در حال حاضر توکن های تعویض ناپذیر (NFT) مورد توجه سازندگان و گردآورندگان قرار گرفته و بازار آنها در دنیای رمزارز بسیار گرم شده است.
 • با این حال ، چارلی لی ، خالق لایت کوین (LTC) بر این عقیده است که وضعیت این توکن ها ناپایدار است. روز دوشنبه لی در توییتی گفت، بر خلاف هنر واقعی (کوین های موجود در دنیای رمزارزها)، در NFT ها هیچ اثری از آفرینش وجود ندارد.

متن توییت چارلی لی:

” علی رغم آنچه گفته شد ، مایل هستم که سخنانم تکذیب شوند. من با عکس پروفایل خود یک NFT منحصر به فرد ایجاد کردم. و اینکار هیچ هزینه و یا تلاشی را نیاز نداشت. امیدوارم، خلاف سخنانم ثابت شود و به من نشان دهید که آنها ارزشمندند.”

به گفته لی ، هنرمندان در دنیای واقعی محدود به زمان و تلاش هستند. و این محدودیت را به گواه اثبات کار تشبیه می کند. از نظر لی ، این محدودیت به نایابی ختم میشود و این هنرمندان مشهور هستند که به هنر ارزش میبخشند.

لی افزود :از طرف دیگر ، NFT ها دارای كمبودهای مصنوعی هستند. به علت مجانی بودن ساخت NFT ها ، بازار سرانجام مملو از NFT های هنرمندانی خواهد شد كه سعی می كنند در این زمینه فعالیت کنند. در نهایت حجم عرضه بر تقاضا غالب میشود و قیمت ها سقوط می کنند .

نظرات لی انتقاد رایجی از NFT هاست. درحالی که ، دنیای واقعی و دیجیتال، مملو از اختراعاتی از این قبیل میشود. همچنان برای صحنه اصلی استدلال هایی وجود دارد. که باید بررسی شوند.

ارزش یک اثر هنری اغلب به هنرمند آن بستگی دارد . توجه گردآورندگان به خالق یک اثر هنری است ، بنابراین آن را از سایر نسخه های تقلیدی متمایز می کنند.

در واقع ، قابلیت امضای رمزنگاری شده قطعات هنری یکی دیگر از مزایای NFT است. که به هنرمندان اجازه می دهد متادیتاها، لینک فایل ها و سایر عناصر ضروری کپی رایت را داشته باشند.

با NFT ها ، کمبود به اصطلاح اجماع تبدیل می شود. به همین دلیل است که یک CryptoPunk بیگانه ی فوق العاده نادر در ژانویه با قیمت 605 اتر (ETH) فروخته شد. اگرچه امکان بازسازی این مورد نادر بازهم وجود دارد ، اما دیگر بخشی از مجموعه ساخته شده توسط آزمایشگاه های لاروا در سال 2017به حساب نخواهد آمد

طبق گزارش های قبلی کوین تلگراف Hashmasks ،  مجموعه دیگری از NFT ها ست که 16384 تعداد کارت تولید کرده. و در چهار روز اول بیش از 10 میلیون دلار فروش را به خود اختصاص داده است.

همچنین به نظر می رسد انتقادات لی بیش از آنکه به NFT ها به عنوان بستر گسترده ای برای عناصری مانند دارایی های درون بازی و زمین های دیجیتال ، نگاه کند، این نوع توکن را به هنر محدود میکند. درحالی که در اوایل ماه فوریه ، 9 قطعه زمین دیجیتالی در قلمرو مجازی Lunacia به قیمت حدود 1.5 میلیون دلار به فروش رسید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x