داده‌های جدید نشان می‌دهد که بیت کوین وارد بازار خرسی مشابه 2018 نشده است
0

داده‌های جدید نشان می‌دهد که بیت کوین وارد بازار خرسی مشابه 2018 نشده است

بازدید : 1302

فکت کوینز: مقیاس اصلاحی نزولی بیت کوین در حال حاضر ممکن است به اندازه بازار خرسی سال 2018 نگران‌کننده نباشد. این نتیجه‌گیری است که می‌توان از داده‌های تازه به اشتراک گذاشته شده گلاسنود برداشت کرد.

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس آخرین داده‌های گلاسنود که از زمان رکورد 65 هزار دلاری تا روز دوشنبه را شامل می‌شود، هولدرهایی که بیش از یک سال است بیت کوین خود را نگه‌داری می‌کنند نسبت به آن دسته از افرادی که بین سه تا 6 ماه است بیت کوین دارند تمایل کمتری به نقد کردن سرمایه خود دارند.

بیت کوین به بازار خرسی همانند سال 2018 وارد نخواهد شد

در بازار خرسی سال 2018، تمامی گروه‌های سرمایه‌گذاران در سقوط قیمت بیت کوین از 19871 دلار به 3128 دلار نقش اساسی داشتند و به نظر می‌رسد این یکی از تفاوت‌های روند کنونی با آن سال باشد.

داده‌های اخیر گلاسنود نشان می‌دهد که حتی اکثر کیف پول‌های قدیمی نیز تصمیم نگرفتند پس از سقوط 35 درصدی، سود 275 درصدی خود را از بازار خارج کنند. به عقیده این شرکت تجزیه و تحلیل این رفتار هولدینگ قوی می‌تواند بیت کوین را از فشار فروش گسترده‌ای که در سال 2018 به وجود آمد برهاند.

بیشتر بخوانید: نهنگ های بیت کوین همچنان در پی سود بیشتر؛ 45 هزار دلار کافی نیست

گلاسنود در یادداشتی نوشت:

«با وجود افزایش شدید قیمت تا 45 هزار دلار، ما شاهد به فروش رفتن کوین‌های قدیمی نیستیم. سناریو کنونی با بازار خرسی سال 2018 کاملاً متفاوت است؛ جایی که بیشتر هولدرهای قدیمی تصمیم به فروش گرفتند.»

توقف فروش هیجانی

ارزش‌گذاری‌های بیش‌ازحد به دنبال جنون پیرامون عرضه‌های اولیه کوین عامل اصلی سقوط بازار ارزهای دیجیتال در سال 2018 بود. در آن سال استارتاپ های مختلف میلیاردها دلار برای ایجاد سیستم‌عامل‌های بلاک چینی جمع‌آوری می‌کردند و در نهایت بسیاری از آنها کلاهبرداری از آب درآمدند.

زمانی که حباب قیمتی منفجر شد، ارزش کل بازار رمزارزها از 700 میلیارد دلار در ژانویه 2018 به 102 میلیارد دلار در دسامبر همان سال سقوط کرد.

افزایش قیمت بیت کوین در سال 2021 اما متفاوت بود و از دلایل اقتصادی کلان نشأت گرفت چرا که سرمایه‌گذاران به دنبال پناهگاه‌های امنی در برابر سیاست‌های پولی ضعیف بانک‌های مرکزی در سراسر جهان بودند. درنتیجه این سیاست‌های غلط سیاستمداران، بدهی جهانی در سال گذشته به بیش از 281 تریلیون دلار رسید. همین موضوع باعث شد تا مردم به سراغ بیت کوین بروند و با افزایش تقاضا قیمت افزایش یابد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x