طرح غیرمنتظره بیت کوین پاراگوئه به کنگره این کشور ارسال شد
0

طرح غیرمنتظره بیت کوین پاراگوئه به کنگره این کشور ارسال شد

بازدید : 1437

فکت کوینز: هفته گذشته گروهی از قانون‌گذاران پاراگوئه لایحه‌ای در رابطه با بیت کوین را به کنگره این کشور ارائه دادند. با این حال، به نظر می‌رسد این طرح کاملاً با طرحی که جامعه ارزهای دیجیتال در رابطه با پذیرش بیت کوین به دست پاراگوئه انتظار داشتند متفاوت باشد. بر اساس طرح مجلس پاراگوئه، این کشور در پی کنترل و تنظیم مقررات برای حوزه ارزهای دیجیتال است و تصمیم دارد تا برای این حوزه مالیات وضع کند. گفتنی است در هیچ جای این طرح پیشنهادی اشاره‌ای به پذیرش بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال به‌عنوان واحد پول قانونی نشده است.

طرح بیت کوین به کنگره ملی پاراگوئه ارائه شد

به گزارش بیت کوین نیوز، طرح بیت کوین با هیاهویی طولانی‌مدت بالاخره هفته گذشته توسط دو تن از نمایندگان مجلس پاراگوئه به کنگره ملی این کشور ارائه شد و بر اساس آن، نمایندگان خواستار تنظیم مقررات در حوزه ارزهای دیجیتال و وضع مالیات برای این دسته از دارایی‌ها شده‌اند. انتظار می‌رفت که پاراگوئه جا پای السالوادور بگذارد و بیت کوین را به‌عنوان واحد پول قانونی اعلام کند با این حال، به نظر می‌رسد این کشور هیچ تصمیمی برای تحقق این مهم نداشته باشد. در پیش‌نویس اولیه این طرح آمده است:

«دارایی‌های دیجیتالی ارزهای قانونی مورداستفاده توسط دولت پاراگوئه نیستند بنابراین توسط بانک مرکزی این کشور پشتیبانی نمی‌شوند.»

بیشتر بخوانید: بیت کوین در میان دومین افت قیمت طولانی مدت خود قرار دارد

در این لایحه پیشنهادی، بانک مرکزی به‌عنوان مرجع کنترل‌کننده تمامی نهادهای مرتبط با ارزهای دیجیتال پیشنهاد شده است. سناتور فرناندو سیلوا فاستی در رابطه با این طرح گفت:

«بیت کوین پول قانونی نیست بلکه یک کالا محسوب می‌شود و هدف قانون هم تنظیم مقررات و کنترل این صنعت است. این پروژه‌ای است که امروز داریم.»

استخراج و ترید ارزهای دیجیتال قانون‌گذاری خواهند شد

طرح جدید نمایندگان استخراج و ترید ارزهای دیجیتال را نیز هدف قرار داده است. در صورت تصویب این طرح، به استخراج ارزهای دیجیتال 5 درصد مالیات تعلق خواهد گرفت. علاوه بر این، معامله گران ارزهای دیجیتال نیز بایستی سالیانه مجوز اخذ کرده و سابقه تراکنش‌های آنها به دست موسسات دولتی کنترل شود.

بر اساس این طرح، عدم پیروی از قوانین گفته‌شده برخوردهای قانونی را به همراه خواهد داشت. در صورت تصویب این طرح به دست کنگره ملی پاراگوئه احتمالاً به ماینرها مدت‌زمانی برای ثبت‌نام و اخذ مجوز داده خواهد شد.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x