پاراچین های بلاک چین پولکادات راه اندازی شدند

پاراچین های بلاک چین پولکادات راه اندازی شدند
0
بازدید : 3372

فکت کوینز: بلاک چین پولکادات در مسیر تبدیل شدن به یک اکوسیستم سازگار، پنج پاراچین ابتدایی خود را راه اندازی کرد. از 11 نوامبر تاکنون این شبکه میزبان مزایده پاراچین های خود بوده است. پروژه های گوناگون امید داشته‌اند تا با گرفتن وام های جمعی و استیک کردن توکن های DOT برنده پاراچین های شبکه پولکادات باشند اما در نهایت، تنها 5 پروژه برای اولین اسلات‌ها انتخاب شد.

برندگان مزایده پنج پاراچین پولکادات پروژه های آکالا، مون بیم، پارالل فایننس، استار و کلاور هستند. پروژه هایی که تمرکز خود را روی دیفای، سازگاری میان زنجیره ای و دیگر موارد کاربردی در این صنعت گذاشته‌اند. هر یک از این پروژه ها تا تاریخ 20 اکتبر 2023 صاحب یکی از پاراچین های بلاک چین پولکادات خواهد بود.

یکی از مورد انتظارترین پروژه های برنده پاراچین های پولکادات، آکالا است که هدفش ایجاد یک مرکز دیفای بر بستر این شبکه است. هم‌بنیانگذار این پروژه پیش از راه اندازی پاراچین بیان داشت که از راه اندازی پاراچین آکالا که هدفش ایجاد پلتفرم دیفای و یک استیبل کوین غیر متمرکز و بومی بر بستر اکوسیستم پولکادات است، بسیار هیجان زده هستند.

پولکادات یک بلاک چین قرارداد هوشمند است که صد پاراچین را میزبانی می‌کند. بلاک چین پولکادات توسط گاوین وود، مدیر فناوری سابق اتریوم ساخته شده و هدفش ایجاد ارتباط میان پاراچین های مختلف است. این پاراچین ها توسط زنجیره اصلی ایمن شده‌اند که به آن ریلی چین (Relay Chain) می‌گویند.

مطلب مفید: چگونه در متاورس زمین مجازی بخریم؟ راهنمای کاربردی برای علاقه مندان مبتدی

علیرغم افزایش رشد تعداد بلاک چین های عمومی، سازگاری میان زنجیره ها هنوز جای رشد زیادی دارد. ارسال توکن و داده از طریق زنجیره ها به دلیل بخش بخش بودن هر بلاک چین با چالش های زیادی رو به رو شده است. با وجود آنکه پل های ارتباطی زیادی برای حل این مشکل به وجود آمده است اما به دلیل نیاز آن ها به فرایندی متمرکز بسیار ریسکی محصوب می‌شوند.

برای رفع این مشکل، بلاک چین پولکادات ارتباطات میان زنجیره ای را در سطح پروتکلی اجرا کرده و پاراچین های لایه اول را از طریق فرایندی با نام امنیت اشتراکی ایمن کرده است. با اجرایی شدن تنها پنج پاراچین بر بستر پولکادات، برندگان و صاحبان دیگر پاراچین ها در ماه های آینده مشخص خواهند شد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

منبع: کریپتوبریفینگ

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x