260 میلیون دلار از وجوه مسروقه پالی نتورک بازگردانده شد
0

260 میلیون دلار از وجوه مسروقه پالی نتورک بازگردانده شد

بازدید : 1409

فکت کوینز: به نظر می‌رسد هکر پشت پرده بزرگ‌ترین حمله هکری در صنعت ارزهای دیجیتال کلاه سفید بوده باشد. به گزارش کریپتوپوتیتو، در 24 ساعت اخیر حدود 260 میلیون دلار از وجوه مسروقه پالی نتورک به این پروتکل بازگردانده شده است.

بازگردانی وجوه مسروقه پالی نتورک

دو روز پیش بزرگ‌ترین حمله هکری در فضای ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد و در جریان آن بیش از 600 میلیون دلار دارایی دیجیتالی به سرقت رفت. پس از درخواست تیم توسعه پالی نتورک برای بازگردانی وجوه به سرقت رفته، هکر تصمیم گرفت تا حدود یک‌سوم آن را به این پروتکل بازگرداند.

بر اساس توییت پروتکل پالی نتورک، در میان وجوه بازگردانده شده، 3.3 میلیون دلار اتریوم، 256 میلیون دلار بایننس کوین و یک میلیون دلار پالیگان بوده است. هکر همچنان حدود 340 میلیون دلار دیگر در اختیار دارد و ادعا کرده که مابقی وجوه را حین مذاکره در امنیت کامل نزد خود نگه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: هکر پلی نتورک: این حمله می‌توانست یک میلیارد دلاری شود

بسیاری تصور می‌کنند این هکر انگیزه دزدی نداشته و تنها قصد داشته تا نواقص امنیتی را به توسعه‌دهندگان پالی نتورک گوشزد کند. خود هکر نیز در پیامی که در تراکنش اتریوم وی تعبیه شده بود عنوان کرد که این هک را برای سرگرمی انجام داده است.

با وجود تفکر همگان مبنی بر مثبت بودن نیت این هک، تام رابینسون، بنیان‌گذار شرکت Elliptic معتقد است بازگردانی وجوه مسروقه تنها راهی بوده که جلوی هکر قرار داشته چرا که با شفافیت بلاک چین پول‌شویی یا نقد کردن مقادیر دزیده شده بسیار دشوار خواهد بود.

شخص پشت پرده این حمله در پیامی در این رابطه گفت:

«هنگام پیدا کردن این باگ، من احساس متفاوتی داشتم. از خودتان بپرسید اگر با این شانس بزرگ مواجه می‌شدید چه‌کاری می‌کردید؟ از تیم توسعه مؤدبانه می‌خواستید تا آن را برطرف کند؟ هرکسی می‌تواند در مواجهه با یک میلیارد دلار به خائن تبدیل شود. من به هیچ‌کس اعتماد نداریم بنابراین تنها راه‌حلی که به ذهنم رسید نگه‌داشتن این مبلغ بزرگ در یک حساب مطمئن بود.»

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x