پالیگان با شبکه هرمز (Hermez Network) ادغام خواهند شد
0

پالیگان با شبکه هرمز (Hermez Network) ادغام خواهند شد

بازدید : 1438

فکت کوینز: پالیگان، پلتفرم لایه دو بلاک چین اتریوم قرار است با شبکه رول آپ هرمز (Hermez) در جریان معامله‌ای به ارزش 250 میلیون دلار ادغام شود. ادغام پالیگان با شبکه هرمز این اولین ادغام کامل یک شبکه بلاک چینی در شبکه دیگر خواهد بود.

ادغام پالیگان با هرمز

به گزارش کوین دسک، بر اساس قرارداد منعقدشده بین پالیگان و هرمز، قرار است در ازای 250 میلیون توکن متیک که در زمان عقد قرارداد حدود 250 میلیون دلار ارزش داشته است دو شبکه پالیگان و هرمز با یکدیگر ادغام شوند.

هرمز قرار است از این پس با نام پالیگان هرمز (Polygon Hermez) در اکوسیستم پالیگان فعالیت کند و بخشی از خط تولید محصولات پالیگان از جمله SDK و اویل (Avail) باشد. بر اساس این قرارداد، کل پروژه هرمز، کارکنان آن و توکن بومی HEZ در پلتفرم پالیگان ادغام خواهد شد. علاوه بر این هولدرهای توکن HEZ می‌توانند توکن های خود را با نسبت یک به 3.5 به توکن متیک تبدیل کنند.

در اوایل سال جاری، دو پروژه مبتنی بر اتریوم کیپ (Keep) و نوسایفر (NuCypher) از ادغام پروژه‌های خود در یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) به نام کیانو (Keanu) خبر دادند اما اعلام کردند که علیرغم این همکاری هر دو پروژه برندهای خود را به‌صورت جداگانه حفظ خواهند کرد. علاوه بر کیپ و نوسایفر، پروتکل یرن فایننس (Yearn Finance) نیز مرتباً از همکاری و ادغام با سایر پروژه‌ها صحبت می‌کند اما مشخص نیست در پشت پرده این همکاری‌ها چه می‌گذرد. در حقیقت ادغام پالیگان و هرمز قرار است اولین ادغام کامل یک شبکه بلاک چینی در شبکه‌ای دیگر باشد کاملاً با سایر همکاری‌های صورت گرفته توسط دیگر پروژه‌ها متفاوت است.

گام بزرگ پالیگان به سمت سازوکار دانش صفر

هرمز یک رول آپ مبتنی بر سازوکار دانش صفر (ZK) است به این معنی که از اثبات ریاضی برای تأیید و تسویه تراکنش‌ها استفاده می‌کند. رول آپ ها به عنوان استراتژی مقیاس بندی به یاری مشکلات مقیاس‌پذیری اتریوم آمده‌اند و هرمز، از آنجایی که تنها رول آپ غیرمتمرکز است بسیار در میان کاربران محبوب شده است.

بیشتر بخوانید: اثبات دانش صفر (ZKP) چیست؟ قسمت اول

بر اساس اعلامیه روز جمعه پالیگان، ادغام با هرمز بخشی از تمرکز استراتژیک شبکه پالیگان بر فناوری ZK است. علاوه بر این، پالیگان متعهد شده که یک میلیارد دلار برای توسعه سیستم‌های مبتنی بر ZK، ایجاد مشارکت، استخدام افراد و دستیابی به تیم‌ها و پروژه‌های مبتنی بر سازوکار ZK مانند هرمز اختصاص دهد.

میهایلو بیلیچ، بنیان‌گذار پالیگان در گفتگویی با کوین دسک گفت:

ما سازوکار ZK را مهم‌ترین منبع استراتژیک برای مقیاس‌پذیری بلاک چین و توسعه زیرساخت‌ها می‌دانیم و هدف ما این است که طی سالیان آینده به نیرویی پیشرو و مشارکت‌کننده در این زمینه تبدیل شویم.

برای دیدن آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x