موافقت رئیس‌جمهور آرژانتین با پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان واحد پول قانونی
0

موافقت رئیس‌جمهور آرژانتین با پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان واحد پول قانونی

بازدید : 1353

فکت کوینز: آلبرتو فرناندز، رئیس‌جمهور آرژانتین در مصاحبه‌ای این هفته اعلام کرد که از پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان واحد پول قانونی استقبال می‌کند. به عقیده وی، بحث‌های زیادی پیرامون استفاده از ارزهای دیجیتال و کاربرد آنها در سراسر جهان وجود دارد و به دلیل دانش محدود در این زمینه، بایستی با دقت بررسی شود.

آرژانتین در فکر پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان واحد پول قانونی

به گزارش بیت کوین نیوز، آلبرتو فرناندز، رئیس‌جمهور آرژانتین در مصاحبه‌ای در برنامه بلک باکس در پاسخ به این سؤال که آیا دولت وی در حال بررسی عملکرد ارزهای دیجیتال است گفت:

«این موضوعی است که باید با دقت به آن پرداخته شود. در مورد من همچنان این موضوع ناشناخته است. برخی هنوز نمی‌دانند این پول چگونه به دست می‌آید. من تردیدهایی دارم که توسط بسیاری از افراد مشترک است به همین دلیل این پروژه بیشتر گسترش نیافته است.»

فرناندز در رابطه با پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان واحد پول قانونی، درست مانند السالوادور افزود:

«همه‌چیز ممکن است. برخی می‌گویند مزیت استفاده از ارزهای دیجیتال این است که اثر تورمی را به میزان زیادی خنثی می‌کند. علاوه بر این نگرانی‌ها درست است که این موضوع باعث ایجاد ناامنی می‌شود چرا که برخی کلاه‌برداری‌های بزرگ با استفاده از ارزهای دیجیتال تأیید شده است. این مسئله موضوع دشواری است.»

بیشتر بخوانید: ویتنام پیشتاز پذیرش ارزهای دیجیتال در جهان است؛ نتایج یک نظرسنجی

در پایان مصاحبه، فرناندز خاطرنشان کرد که کشورش نباید به استفاده از ارزهای دیجیتال نه بگوید چرا که می‌تواند در زمینه حل مشکلات مربوط به تورم آنها را کمک کند.

بانک مرکزی نظر دیگری دارد

در حالی که رئیس‌جمهور آرژانتین از ارزهای دیجیتال و استفاده از آنها استقبال می‌کند، نمایندگان بانک مرکزی این کشور چنین عقیده‌ای ندارند. میگوئل پسه، رئیس بانک مرکزی آرژانتین در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد که مخلوط شدن پول حاصل از ارزهای دیجیتال با وجوه حاصل از معاملات سنتی، به سیستم مالی این کشور آسیب می‌رساند.

باید دید آرژانتین چه تصمیمی در زمینه ارزهای دیجیتال خواهد گرفت. آیا آرژانتین نیز با پذیرش ارزهای دیجیتال از السالوادور پیروی خواهد کرد؟

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x