پیش بینی قیمت بیتکوین اتریوم و ریپل ، آغاز روند نزولی در بازار

پیش بینی قیمت بیتکوین اتریوم و ریپل ، آغاز روند نزولی در بازار
0
بازدید : 2567

گزیده خبر:

قیمت بیت کوین با سطح مقاومت سختی دست و پنجه نرم می کند . اگر خریداران نتوانند مرز بالایی این مقاومت را حفظ کنند، احتمال افت بیشتر وجود دارد. اگرچه اتریوم و ریپل وضعیت بهتری دارند، اما اگر کل بازار افت کند، آنها هم BTC را دنبال میکنند.

 • بیت کوین اگر نتواند نوسانات قیمتی اخیر را بالای سطح مقاومت حیاتی 36735 دلار حفظ کند، ممکن است شاهد افتهای بیشتری باشد.
 • اتریوم نیز با یک منطقه عرضه روبرو است که از 2،689 دلار به 2،843 دلار رسیده و به کاهش احتمالی اشاره دارد.
 • قیمت XRP با سطح مقاومت روبرو شده و با 10٪ کاهش به 0.985 دلار رسید.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین اخیراً از سطح مقاومت 36735 دلار عبور کرده و بالاتر از این سطح معامله میشود. با این وجود، عدم موفقیت BTC در حفظ این جایگاه منجر به ریزش قیمت تا سطح قیمت آغازین این هفته 35،669 دلار یا قیمت آغازین هفته قبل یعنی 34،758 دلار میشود.

اگر فشار فروش از هر دو مانع حیاتی پشتیبانی عبور کند، احتمالاً خریداران پس از یک افت کوتاه به منطقه تقاضا به میدان بازمیگردند. در این موقعیت منطقه تقاضا از 31،111 دلار به 34،000 خواهد رسید.

سرمایه گذاران می توانند قبل از شروع روند صعودی انتظار اصلاح 7 درصدی را داشته باشند. ریزش در منطقه تقاضای مذکور ممکن است باعث افزایش فشار خرید شود و احتمال صعود 20 درصدی را به اوج اخیر، 40900 دلار افزایش دهد.

در صورت ادامه فشار خرید، با شکست این سطح، قیمت بیتکوین ممکن است تا 41،986 دلار نیز افزایش یابد. این نقطه بالاترین منطقه ای است که در اوایل ژانویه ایجاد شده و هم سطح با اوج right shoulder است.

نمودار 6 ساعته BTC/USD

اگراین کاهش باعث بسته شدن کندل 6 ساعته در زیر 31،111 دلار شود، احتمال شروع روند صعودی از بین میرود و روند نزولی شکل میگیرد. با این وجود، احتمال وقوع این سناریو بسیار کم است.

اتریوم از رمزارز پیشرو پیروی میکند

اتریوم نیز با یک منطقه عرضه روبرو است که از 2،689 دلار به 2،843 دلار گسترش یافته. عدم شکست این سطح ETH را به سمت قیمت آغازین هفتگی 2،383 دلار سوق می دهد.( 11٪ کاهش ).

نمودار 6 ساعته ETH/USD

اگر خریداران نتوانند از این سطح دفاع کنند، اتر به پشتیبانی فوری 2،101 دلار (قیمت آغازین هفته قبل )، سقوط خواهد کرد. احتمال برعکس شدن این روند وجود دارد که میتواند افزایش 25٪ این قرارداد هوشمند را به دنبال داشته باشد. که در این افزایش، قیمت به کف خط روند منطقه عرضه 2،689 دلار خواهد رسید.

با این حال ، اگر سطح 1850 دلار شکسته شود، احتمال روند صعودی کوتاه مدت از بین میرود و اصلاح قیمت اتریوم آغاز میشود. در این شرایط ، ETH می تواند تا سطح حمایت فوری 1730 دلار ریزش کند.

قیمت ریپل

قیمت ریپل در حال حاضر با 100 میانگین ساده متحرک چهار ساعته( 1.094 دلار) که هم سطح حد پایین منطقه عرضه است، در کشمکش میباشد. بنابراین ، سرمایه گذاران می توانند انتظار یک ریزش جزئی 10٪ به منطقه تقاضا را داشته باشند که از 0.948 دلار به 0.985 دلار میرسد. جالب است که 50 SMA چهار ساعته با 0.942 دلار بسیار نزدیک به سطح ذکر شده در بالا است.

بنابراین احتمال ریزش از بین میرود و به خریداراناین امکان داده میشود که یک حرکت صعودی را استارت بزنند. این تلاش به احتمال زیاد قیمت XRP را به 100 SMA چهار ساعته با 1.094 دلار میرساند. خریداران با شکست این سطح منطقه عرضه را تسخیر خواهند کرد.

نمودار 4 ساعته XRP/USD

تنها ، بسته شدن کندل روزانه بالای 1.183 دلار نشانه افزایش قیمت خواهد بود. چنین اقدامی به گاوها امکان تست مجدد 200 SMA چهار ساعته با قیمت 1.293 دلار را میدهد. در مقابل، اگر قیمت XRP نتواند بالاتر از 0.934 دلار باقی بماند، پیش بینی خوش بینانه بالا را بی اعتبار می کند. این روند نزولی زمینه سقوط 9 درصدی را به 0.840 دلار فراهم میکند.

———————————————————————————————–

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از  وب‌سایت fxstreet است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید نیست. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x