تجمع اعتراضی ماینرها در برابر اداره ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

تجمع اعتراضی ماینرها در برابر اداره ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
0
بازدید : 3844

گروهی از فعالان صنعت  استخراج ارزهای دیجیتال در ایران امروز مقابل ساختمان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تهران تجمع کردند. آنها خواستار تسریع اجرای مصوبه اخیر دولت برای سامان‌دهی دستگاه‌های استخراج بودند.

اعتراض در مقابل ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز

صبح روز شنبه مورخ 10 آبان ماه 99، تعدادی از استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال در ایران با تجمع در برابر اداره ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعتراض خود را نسبت به بلاتکلیفی دستگاه‌های استخراج توقیف‌شده توسط گمرک اعلام کردند. طبق ادعای آنها، ۴ ماه پیش دولت مصوبه تعیین و تکلیف دستگاه‌های استخراج را تأیید کرده است، اما همچنان اقدامی برای رفع مشکل انجام نشده است.

به گفته AsicNews

رسانه تخصصی ماینینگ در ایران، قرار بود ماینرها هزینه گمرک و عوارض را پرداخت کنند. و مشکلات پرونده تعزیراتی شان حل و فصل شود. به گفته معترضان، سازمان گمرک دو هفته پیش با تأخیر بسیار، ارزش دستگاه‌ها را تعیین و حقوق و عوارض آنها را هم به وزارت صمت اعلام کرده بود.

‌اکنون همه اتفاقات از سوی وزارت صمت و گمرک رخ داده. ولی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز جلسه‌ نهایی برای ابلاغ‌کردن دستورالعمل را برگزار نمی‌کند. و آن را به امضا نمی‌رساند تا ماینرها بتوانند مشکلات خود را حل کنند.

دولت چهار ماه پیش در مصوبه خود به وزارت صمت دستور داده بود. ظرف یک ماه سامانه‌ای برای خوداظهاری دستگاه‌های استخراج ایجاد کند. این ضرب‌الاجل در ارتباط با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز وجود داشت. اما هنوز اعضای اصلی این ستاد تصمیمی در این خصوص نگرفته‌اند.

تجمع فعالات صنعت دستگاه های استخراج

افراد حاضر در این تجمع خواستار رسیدگی سریع‌تر به این مصوبه و تشکیل جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستند. وزارت صمت هنوز واکنشی نسبت به این اخبار نشان نداده است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x