کیف پول با تائید دومرحله‌ای الکترام (2fa)

بازدید : 2312

Electrum کیف پول با تائید دومرحله‌ای را ارائه می دهد که یک سرور از راه دور امضای مجدد برای معاملات را فراهم می کند و در صورت به خطر افتادن رایانه شما ، سطح امنیتی دیگری را به شما می افزاید.

2fa یک نوع کیف پول در الکترام است. الکترام ابزار قدرتمندی است که آپشن‌های مختلفی برای استفاده از کیف پول در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین کیف پولی ساده، امن و راحت است که نکات امنیتی نیز در آن رعایت می‌شود.همیشه نرم‌افزار خود را از منبع و سایت اصلی دانلود کنید؛ در غیر این صورت امکان دارد که نرم‌افزار، جعلی باشد.

نصب نرم‌افزار

برای دانلود نرم‌افزار، به بخش دانلود در سایت رفته، سیستم عامل مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را نصب کنید. پس از نصب، نرم‌افزار را باز کرده و برای کیف پول جدید خود، اسم انتخاب کنید. انتخاب اسم برای کیف پول بسیار نکته مهمی است.

در مرحله بعد، گزینه دوم wallet with 2 Factor Authentication باید انتخاب شود.

در مرحله بعدی، یک Disclaimer یا سلب مسئولیت به ما نشان داده می‌شود که بسیار مهم است. حتما این متن را مطالعه کنید.

در Disclaimer گفته شده است که تائید دو مرحله‌ای این کیف پول، شامل خدماتی است که توسط شرکت Trusted coin ارائه می‌شود.

به عبارت دیگر یک سیستم کاملا مبتنی بر الکترام نیست و در یک قسمتی از آن، کیف پول الکترام به یک سِروِر از شرکت Trusted coin متصل می‌شود. این کیف پولی که ساخته می‌شود. چند امضایی است و طرح چند امضایی آن 2 از 3 کلید است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

  • یکی از کلیدها نزد Trusted coin است.
  • و یکی دیگر در کیف پول شخصی هر فرد است.
  • کلید سوم، تا زمانی که تصمیم به بازیابی نگرفته‌اید؛ بی‌استفاده است.

برای این کیف پول می‌توان از Google Authentication استفاده کرد. این خدمات یک هزینه‌ای دارد که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد. این خدمات 2 اف ای کدی که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد؛ بسیار کاربردی است.

نکته1:

مورد بعدی که مطرح می‌شود؛ درباره کوین‌های شماست که در سرویس Trusted coin نگه‌داری نمی‌شود. این کوین‌ها نزد هر کاربر است. Trusted coinفقط یک کلید از دو کلیدی که برای انجام تراکنش نیاز است را نزد خود دارد و به شکل همیشه آنلاین به کاربر خدمات می‌دهد.

نکته2:

نکته دیگر درباره بازگرداندن کیف پول بدون هیچ هزینه‌ای است. کاربر می‌تواند با کلمات بازیابی خود یا همان Seed، دارایی‌های خود را برداشت کند.کلمات بازیابی را هرگز در سیستم ذخیره نکنید.next زده و به مرحله بعدی بروید.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\1.png

برای ایجاد کیف پول گزینه اول را انتخاب می‌کنیم.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\segwit.png

در مرحله بعدی، پیش فرض بر گزینه اول است و همان باید انتخاب شود.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\2.png

در قدم بعدی، کلمات بازیابی نشان داده می‌شود. حتما این کلمات باید بر روی کاغذ نوشته شود. در این مرحله نیز اشاره شده که روی کاغذ نوشته شود و ترتیب آنها بسیار مهم است. اگر در آینده تصمیم بر بازیابی کیف پول خود داشته باشید؛ حتما باید از این کلمات استفاده کنید.

هشدار :

به هیچ عنوان کلمات بازیابی خود را افشا نکرده، به کسی نشان نداده، در هیچ وبسایتی قرار ندهید، به صورت الکترونیکی ذخیره نکرده، از آن عکس نگیرید، در ایمیل و نت گوشی نیز قرار ندهید.

نوشتن کلمات بازیابی بر روی فلز؛ بسیار محکم‌ و با امنیت بیشتری است. در مرحله بعد، باید کلمات بازیابی وارد شود.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\3.png

در قدم بعدی، یک پسورد مناسب انتخاب کرده و آن را وارد کنید.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\4.png

این پسورد اهمیت زیادی دارد؛ زیرا اگر کسی به سیستم دسترسی پیدا کند، می‌تواند کیف پول را باز کرده و از آن استفاده کند. پس باید پسوردی انتخاب شود که افراد دیگر نتوانند کیف پول را باز کنند.

سپس پیغامی مبنی بر این که کیف پول ساخته شده و اگر کیف پول آنلاین نیست؛ می‌توانید فایل را به قسمت دیگر ببرید و به شکل آنلاین از آن استفاده کنید؛ نشان داده می‌شود.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\5.png

حتما Terms of service نرم‌افزارهای Open source و یا سرویس‌هایی در مورد بیت‌کوین باید مطالعه شوند؛ زیرا امکان دارد نکاتی در آن مطرح شده باشد که باید به آن توجه شود. در این قسمت باید ایمیلی وارد شود.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\6.png

در مرحله بعدی باید Google Authenticator را باز و Scan QR codeرا زده و اسکن را انجام دهید.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\7.png

سپس کد داده شده در قسمت مورد نظر وارد شود. اگر از وسیله‌ای استفاده می‌شود که دوربین ندارد؛ می‌توان کد بالای QR code را به صورت دستی وارد کرد و بهتر است که آن نیز در کاغذی یادداشت شود. حال کیف پول ساخته شده و از لحاظ ظاهری هیچ فرقی با کیف پول معمولی ندارد. تنها تفاوت آن این است که هروقت قرار باشد تراکنشی انجام شود، باید کد وارد شود.

ارسال بیت‌کوین

همانطور که قبلا آموزش داده شد ، وارد قسمت Receive شده و آدرسی که در آن نشان داده می‌شود را کپی کرده و در اختیار شخصی که قرار است تراکنش انجام دهد؛ قرار داده می‌شود.

برای ارسال، وارد قسمت Send شده، مقدار را مشخص کرده، آدرس کیف پول مورد نظر وارد و گزینه پِی انتخاب می‌شود. در این بخش، مطابقت آدرس گیرنده و آدرسی که برای ارسال وارد می‌شود؛ از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین می‌توان کارمزد ماینر را تغییر داد که با توجه به آن، مقدار بیت‌کوین مورد نظر برای جابجایی نیز تغییر می‌کند. در این قسمت، فی اضافه وجود دارد.

Fee

فی اضافه عبارت است از هزینه خدماتی که کیف پول برای امضا ارائه می‌دهد و یکبار باید آن را پرداخت کرد.در پایان باید پسورد وارد و ارسال زده شود. سپس باید رمز دو مرحله‌ای نیز از اپلیکیشن وارد شود و در نهایت تراکنش انجام می‌شود.

بازیابی کیف پول با تائید دومرحله‌ای

وارد کیف پول شده و I already have a seed انتخاب می‌شود.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\11.png

سپس کلمات بازیابی را وارد و در مرحله بعد دو مورد پیشنهاد داده می‌شود.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\keep.png

  • اگر مورد Keep انتخاب شود؛ به این معناست که همچنان قرار است از 2 اف ای استفاده شود.
  • اگر Disable انتخاب شود؛ کیف پولی که بازگردانده می‌شود، دارای موجودی است اما 2 اف ای آن غیرفعال شده است.

سپس یک پسورد انتخاب و وارد کرده و بعد ایمیل وارد می‌شود. در مرحله بعد، گفته می‌شود که این کیف پول با Trusted coin رجیستر شده است. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که قرار است با Google Authenticator وارد شده و کیف پول را بازیابی کنید و یا آن را از دست داده‌اید. اگر Google Authenticator موجود نباشد؛ آن گزینه را انتخاب و سپس باید کلمات بازیابی وارد شود. بعد کد 2 اف ای جدید داده خواهد شد که باید اسکن و مراحل قبلی تکرار شود.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\7.png

در حالت معمولی کیف پول الکترام یا کیف پول‌های دیگر، فقط باید کلمات بازیابی وارد شود. در اینجا چون کیف پول چند امضایی است و سرویسی به آن متصل است؛ باید انتخاب شود که همچنان قرار است کیف پول چند امضایی باشد یا معمولی. بعد از بازگرداندن مجدد، لازم به پرداخت هزینه دوباره برای تراکنش‌ها نیست.

نکته

اهمیت کیف پول با تائید دومرحله‌ای این است که اگر شخصی به سیستم دسترسی پیدا کند؛ نمی‌تواند تراکنشی انجام دهد. زیرا هم باید دسترسی به کامپیوتر پیدا کرد و هم به گوشی. اما اگر کسی به کلمات بازیابی دسترسی پیدا کند؛ به راحتی می‌تواند به همه چی دسترسی پیدا کرده و سرمایه کاربر را برداشت کند.

 

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x