کندل های بازگشتی در محدوده های حمایتی و مقاومتی +ویدئو

بازدید : 3347

کندل ها در محدوده های حمایتی و مقاومتی

تشخیص کندل های بازگشتی با توجه به محدوده های حمایتی و مقاومتی در تحلیل تکنیکال اهمیت زیادی دارد.  این خطوط ارائه‌ دهنده نقاط اتصال مهمی هستند که در آن‌ها نیروهای عرضه و تقاضا به هم می‌رسند‌. در این محدوده ها ما به دنبال کندلهای بازگشتی میگردیم. فکت کوینز در گذشته بطور کامل به معرفی انواع کندلها پرداخته است.

همان طور که میدانید محدوده حمایتی از اتصال پیوتهای مینیموم به دست می آید. و میتوان با اتصال نقاط ماکزیمم محدوده مقاومتی را به دست آورد. در ذیل به توضیحات بیشتری در این خصوص میپردازیم:

سطوح حمایتی:

سطوحی که برای خریداران از جذابیت خاصی برخوردار است. با رسیدن قیمت به این سطح با افزایش تقاضا روبه‌رو هستیم که این افزایش تقاضا موجب افزایش قیمت‌ها می‌شود. در واقع در این سطوح میزان تقاضا بر میزان عرضه فزونی یافته و بر آن غلبه می‌کند. نتیجه این پیروزی که میتواند با کندل های بازگشتی همراه شود، بازگشت قیمت به سمت بالا است.

سطوح مقاومتی:

سطوحی که برای فروشندگان از جذابیت خاصی برخوردار بوده و با رسیدن قیمت به این سطح معامله‌گران به شدت اقدام به فروش می‌کنند. چرا که انتظار می‌رود در این نقاط قیمت سقوط کند. در واقع در این سطوح فشار فروش بر بازار غلبه می‌کند و همین امر موجب کاهش قیمت و حرکت قیمت به سمت پایین میشود.دیدن کندل های بازگشتی میتواند تایید کننده این فرآیند باشد.

کندل های بازگشتی در محدوده های حمایتی و مقاومتی
محدوده حمایت و مقاومت

مطلب مفید: چطور با شناخت سطح حمایت و مقاومت بهتر ترید کنیم؟

انواع کندل های بازگشتی:

در مقاله های قبلی سایت به معرفی انواع کندلها پرداختیم. در اینجا بطور خلاصه به مهمترین کندلها اشاره میکنیم:

  1. الگوی دوجی (THE DOJI)

این کندلها نشان از برابری قدرت خریدار و فروشنده میدهد.اگر این کندلها در محدوده های خاص دیده شوند میتواند نوید بازگشت قیمت را بدهند.

کندل های بازگشتی در محدوده های حمایتی و مقاومتی
انواع کندل دوجی
  1. همر یا چکش (HIAMMERS)

الگوی چکش یک الگوی تک کندلی قدرتمند است که در انتهای روند نزولی قرار میگیرد و سیگنال بازگشت قیمت را می دهد.کندل این الگو از یک بدنه بسیار کوچک در بالاترین قسمت شمع و یک سایه پایینی بلند تشکیل شده.صعودی یا نزولی بودن این کندل اهمیت زیادی ندارد اما صعودی بودن آن نشانه قدرتمند بودن الگو می باشد. این الگو دارای سایه بالایی نمی باشد اما اگر این سایه وجود داشته باشد بسیار کوچک است.

  1. مرد به دار آویخته شده

الگوی مرد دار آویخته یکی از الگوهای کندل های بازگشتی تک کندلی است که در انتهای روند صعودی ظاهر می شود وسیگنال بازگشت قیمت را می دهد. شکل ظاهری این کندل کاملا مشابه الگوی چکشی است با این تفاوت که در انتهای روند صعودی قرار می گیرد. یعنی کندل الگوی مرد دار آویخته تشکیل شده از سایه پایینی بسیار بلند و بدنه اصلی که در بالای شمع قرار گرفته و فاقد سایه بالایی (یا سایه بسیار کوچک)است.صعودی یا نزولی بودن کندل اهمیت چندانی ندارد. اما نزولی بودن آن نشانگر قدرت الگو است. (1IANGING MAN)

  1. شوتینگ استار یا ستاره ثاقب (SIIOOTING STAR)

این الگو هم یک الگوی تک کندلی است و در انتهای روند صعودی ظاهر می شود. شکل ظاهری آن کاملا مشابه چکش معکوس است. تنها با این تفاوت که در انتهای روند صعودی قرار می گیرد. پس ستاره ثاقب دارای سایه بالایی بسیار بلند و بدنه نسبتا کوتاهی است که در قسمت پایینی شمع قرار می گیرد .همچنین فاقد سایه پایینی است.صعودی و نزولی بودن کندل اهمیت چندانی ندارد، اما نزولی بودن آن نشانگر قدرت آن است.پایین تر بودن قیمت نهایی کندل بعدی تایید کننده ی این الگو است.

  1. همر یا چکش وارونه (INVERTED LIAMMER)

این الگو هم مانند الگوی چکش باید در انتهای یک روند نزولی ظاهر شود و یکی از الگوهای کندل های بازگشتی است. اما برخلاف الگوی چکش دارای سایه بالایی بسیار بلند و فاقد سایه پایینی (یا سایه کوچگ)است، بدنه اصلی این الگو هم در قسمت پایینی کندل قرار میگیرد و طول کمی دارد.صعودی و نزولی بودن کندل اهمیت زیادی ندارد اما صعودی بودن آن نشان از قدرت بیشتر آن دارد همچنین اگر قیمت پایانی کندل بعدی بالا تر از قیمت پایانی کندل چکش معکوس قرار گیرد تاییدی بر تشخیص درست این الگو است و قدرت بازگشتی آن را نشان می دهد.

مطلب مفید: الگو شمعی یا کندل استیک

در تصویر زیر میتوانید این الگوها و چند الگوی دیگر را مشاهده کنید:

کندل های بازگشتی در محدوده های حمایتی و مقاومتی
انواع الگوها

چکیده متن:

در این قسمت به معرفی کوتاهی از سطوح حمایت و مقاومت پرداختیم.  تعدادی از کندل های بازگشتی را معرفی کردیم. نکته مهم در این آموزش استفاده از کندلها در موقعیت مناسب میباشد. همیشه در نزدیکی سطوح حمایت و مقاومت به دنبال کندل های بازگشتی هستیم و در میانه روند باید به دنبال کندلهای ادامه دهنده روند باشیم. در نمودارهای سایت tradingview میتوانید نمونه های بیشتری از این کندل ها را مشاهده کنید.

3
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
coinex
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x