بررسی اخبار و رویدادهای کریپتویی مهم خرداد ماه 1400

بازدید : 225

سلام به همراهان عزیز فکت کوینز. نوروز مبارک. امسال فکت کوینز برای شما ویژه برنامه نوروزی تهیه کرده که در 13 قسمت مجزا ارائه میشوند. شما دوستان و همراهان عزیز برای تماشای کامل ویدئو ها کافیست نرم افزارهای رفع تحریم خودتان را روشن کنید تا وارد کانال یوتوب فکت کوینز شوید. سال بسیار خوبی را برای همه شما عزیزان آرزومندیم. سلامت و پر سود باشید. در ادامه با اخبار کریپتویی خرداد ماه سال 1400 فکت کوینز همراه ما باشید.

رئیس جمهور: درگاههای فروش رمز ارز مسدود نشوند

چندی پیش گفته هایی مبنی بر مسدودیت درگاههای صرافیهای آنلاین فروش رمزارز مطرح شد اما رئیس بانک مرکزی آن را رد کرد. در یک سال گذشته، تعداد زیادی از ضرر دیدگان در بورس برای جبران پول ازدست رفته به بازار رمزارز ها پناه آورده اند. اما غیرقانونی بودن مبادله این نوع ارزها بین افراد و نگرانی جهت خروج سرمایه از کشور باعث ایجاد اختلافاتی در زمینه ارزهای دیجیتال در کشور شده است. به گزارش ایسنا، چندی پیش بانک مرکزی به شرکت شاپرک اعلام کرد تا نسبت به مسدودسازی درگاههای ارائه دهنده رمزارزها اقدام شود.

پس ازاین، با ورود به سال جدید و با گزارشات مبنی بر ادامه فعالیت درگاههای پرداختی ارائه دهنده رمزارز، رئیس مجلس به داستان ورود کرد و ضمن خواستار شدن مسدودسازی درگاههای فروش رمزارز، از بانک مرکزی خواست تا به عنوان متولی اصلی حوزه نظام پولی در اسرع وقت، ضمن ارائه برآورد قابل اتکا از آینده این فناوری و اثر آن بر اقتصاد و به ویژه نظام پولی کشور، مقررات لازم برای فعالیت ارزهای دیجیتال را تدوین و نسبت به نظام مند کردن این حوزه در کشور اقدام نماید.
تا آن زمان، با متضرر شدن مردم به واسطه درگاههای مجوزدار از سمت بانک مرکزی، بانک مرکزی باید پاسخگو باشد. با بالا گرفتن بحث در رابطه با فعالیتهای ارزهای دیجیتال، همتی رئیس بانک مرکزی تأکید کرد که تا زمان ترسیم نقشه راه در این زمینه، از مسدودسازی درگاههای پرداخت صرافیها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

در تازه ترین اقدام، نامهای از دفتر نهاد ریاست جمهوری در رابطه با رمزارزها به بانک مرکزی ارسال شده است. در این نامه، با توجه به درخواست 60هزار نفر از فعالین کسب وکار در حوزه رمزارزها، از بانک مرکزی خواسته شده تا از مسدود شدن درگاههای فروش رمزارز جلوگیری شود.

بانکها بیشتر از بیت کوین آلودگی تولید میکنند

درست است که استخراج بیت کوین از نظر میزان آلودگی تولید شده، برای محیط زیست خوب نبوده است، اما تحقیقات نشان میدهد که بانکها از این نظر، بسیار مخربتر از ارزهای دیجیتال هستند. بانکهای انگلیسی، روی پروژه هایی سرمایه گذاری کرده اند که به اندازه کشورهای تراز اول آلودگی تولید میکنند.

بر اساس تحقیقات گرینپیس و ،WWF بانکهای انگلیسی از پروژه هایی حمایت کرده اند که در سال 2019 حدودا ۸0۵میلیون تن کربی دی اکسید تولید کرده اند. برای آنکه مقایسه بهتری از این اعداد داشته باشیم جالب است بدانید که کشور انگلستان در همان زمان، حدود ۴۵۵میلیون تن CO2تولید کرده است.

ایلان ماسک: من رئیس Dogeنیستم

توییتهای ایلان ماسک در مورد دوج کوین همیشه روی قیمت آن تاثیرگذار بوده است. علیرغم علاقه مدیر عامل تسلا به رمز ارز ،DOGEدر روز سه شنبه اعلام کرد که این ارز هیچگونه سازمان رسمی ندارد و خود او نیز در کنترل آن نقش رسمی ندارد.

پور ابراهیمی: تکلیف قوانین رمز ارزها در تابستان مشخص میشود

محمدرضا پور ابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص وضع قوانین و مقررات در حوزه رمزارزها ابراز امیدواری کرد و گفت: تا اواسط تابستان قانونی کردن رمزارزها چه در حوزه استخراج و چه در حوزه مبادلات اجرایی خواهد شد.

بیت کوین به ۳۵هزار دلار سقوط کرد

قیمت بیت کوین از روزهای اوج خود فاصله گرفته و ما بین ۳0تا ۴0هزار دلار نوسان میکند. به گزارش یوتودی، کالین وو، تحلیلگر و روزنامه نگار چینی در آخرین توییت خود، دلایل سقوط اخیر به ۳۵هزار دلار را بررسی کرد. یکی از دو دلیل کاهش اخیر قیمت بیت کوین به عقیده کالین وو، سیاست مالیاتی جدید استرالیاست که گریبان گیر هولدرهای کریپتو شده است. یکصد هزار دارنده ارزهای دیجیتال باید تحت بررسی مالیاتی قرار بگیرند. به گفته رسانه های محلی، دستیار کمیسیون اداره مالیات استرالیا، تیم لوه، هشدار داد که اظهارنامه مالیاتی یک هزار نفر از شهروندان باید مجدداً بررسی شود.

بیشتر بخوانید: دادگاه با درخواست کمیسیون بورس برای تمدید زمان رسیدگی به پرونده ریپل موافقت کرد


جک دوروسی: حاضرم برای بیت کوین، توییتر و اسکوئر را رها کنم

جک دورسی مدیرعامل شرکت اسکوئر و توییتر گفته است به نظر وی، بیت کوین مهمترین چیزی است که در زندگی خود بر روی آن معطوف بوده و کار کرده است.

گروه هکر Anonymous انشار ویدئو تهدید آمیز به ایلان ماسک را تکذیب کرد

دونالد ترامپ: بیت کوین کلاه برداری است

دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا همچنان طرفدار بیت کوین نیست و آن را یک کلاهبرداری خوانده و بیان کرده است که دلار آمریکا باید “ارز اول جهان” باقی بماند. در ادامه با اخبار کریپتویی خرداد 1400 همراه ما باشید.


آنتونی اسکاراموچی: از مسیر صعود بیت کوین طی 2۴ماه آینده شگفت زده خواهیم شد

آنتونی اسکاراموچی، بنیانگذار اسکای بریج کپیتال از کاهش اخیر قیمت بیت کوین(BTC) متحیر نیست. درست برعکس، وی معتقد است که بیت کوین صعود و در 2۴ماه آینده اوجهای جدیدی را ثبت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: 14 مورد از بهترین کیف پول‌های سخت افزاری 2022


بازپرس پرونده کریپتولند: تا آخر خرداد پرداختها آغاز میشود


بازپرس پرونده صرافی رمزارز کریپتولند در حالی به کاربران این صرافی که مقابل دادسرای رسیدگی به جرائم اقتصادی تجمع کرده بودند، از دلایل تاخیر بازگشایی این سایت گفت که وعده داد تا آخر ماه یک سری از
پرداختها انجام شود.


فعالیت انجمن بلاکچین ایران تعطیل شد


فعالیت انجمن بلاکچین ایران که با مجوز وزارت کشور به نام انجمن فناوران زنجیره بلوک در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری به ثبت رسیده، طی نامه ای از سوی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور متوقف شد.


تیم دراپر: قیمت بیت کوین در سال 2022به 2۵0هزار دلار خواهد رسید


تیم دراپر، میلیاردر آمریکایی پیشبینی میکند که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022به 2۵0هزار دلار برسد. همچنین، وی معتقد است که پادشاه ارزهای دیجیتال هسته اصلی کلیه فعالیتهای مالی طی ۳0-20سال آینده
خواهد بود.


خبرگزاری CNN لحظات تاریخی را به صورت توکن NFTبه فروش میگذارد


لحظات تاریخی و اتفاقات مهم مانند کاوشهای فضایی، پیشرفتهای تکنولوژی و انتخابات ریاست جمهوری را به صورت توکن غیرقابل تعویض NFTدر می آورد و آنها را به فروش میرساند. این شبکه نیز پس از FOX و مجله Timeبه بازار توکنهای NFT ورود کرده است.


پیشبینی پلن بی مبنی بر بیت کوین 1۳۵هزار دلاری در بدترین سناریو


پلن بی، تحلیلگر مشهور و خالق مدل انباشت به جریان پیش بینی کرد که در بدترین حالت قیمت بیت کوین تا پایان سال به 1۳۵هزار دلار خواهد رسید.

همراهان عزیز امیدواریم که از قسمت سوم ویژه برنامه فکت کوینز که مروری بر اخبار کریپتویی خرداد 1400 بود لذت برده باشید. نظرات و پیشنهادات خودتان را با ما در میان بگذارید و برای مشاهده ویدئو کامل اخبار کریپتویی خرداد 1400 به کانال یوتوب ما سر بزنید. هر شب با مرور یک ماه از سال 1400 با شما هستیم. فراموش نکنید که در چالش این ویژه برنامه شرکت کنید تا جوایز مسابقه ما به شما تعلق بگیرد.


0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x