درخواست شرکت ریپل مبنی بر افشای حقایق درباره اتر

درخواست شرکت ریپل مبنی بر افشای حقایق درباره اتر
0
بازدید : 2777

شرکت ریپل در پی نا امیدی از دفاع از XRP، خواستار افشای حقایق درباره اتر شد

گزیده خبر:

 • پرونده ریپل در کمیسیون اوراق و بهادار آمریکا تأثیرات عمده و مهمی بر این صنعت خواهد داشت.
 • به نظر میرسد که ریپل قصد دارد برای اینکه پرونده خودش را با موفقیت به اتمام برساند بقیه کوین ها را به چالش بکشاند.

این شرکت در تاریخ 29 ژانویه آخرین دفاعیه خود را برای SEC ارسال کرد. و در این دفاعیه همانطور که قبلاً هم چندین بار بر این موضوع تأکید کرده ،یادآور شد XRP اوراق بهادار نیست .یعنی قضاوت درباره سرمایه گذاری در این شرکت در صلاحیت SEC نمیباشد.

نماینده شرکت ریپل در مصاحبه با کوین تلگراف اعلام کرد:

“کمیسیون اوراق و بهادار یک صنعت بسیار بزرگتر و قدرتمند تر از بیتکوین و اتر را نادیده گرفته. و این دو کوین را به عنوان برنده بازی انتخاب کرده است. درست است که ما به این نتیجه رسیده ایم اما مستقیماً با طرح یک دعوی خواستار کشف حقایق شده ایم. با تنظیم درخواستی مبنی بر دسترسی به اطلاعات دولتی، خواستار اطلاعات بیشتری از سمت کمیسیون شده ایم. طی این درخواست میخواهیم بدانیم که چرا SEC، اتر را اوراق بهادار ندانسته است.”

درخواست FOIA مورد بحث ، که در اینجا موجود است ، وضعیت اتر را زیر سوال می برد. نمایندگان و کارشناسان کمیسیون اوراق بهادار بارها به این امر اشاره کرده اند که:

“اگرچه ممکن است در ابتدا اتر به عنوان اوراق بهادار عرضه شده باشدt اما در حال حاضر این شبکه به اندازه کافی غیرمتمرکز هست ،تا بتوان به آن لقب کالا داد. بنابراین معامله اتر در آمریکا تحت نظارت کمیسیون معاملات آتی کالاست.”

ریپل در این دادخواست خواستار افشای کلیه ارتباطات کمیسیون با بنیاد اتریوم و دیگر کمپانی های مرتبط مثل ConsenSys یا افراد فعال در اکوسیستم اتر ( ویتالیک باترین، آنتونی دی یوریو ، چارلز هوسکینسون ، میهای آلیسی ، امیر چتریت ، جوزف لوبین ، گاوین وود و جفری ویلکه) و… همه اسناد و مدارکی شد که ثابت کند اتر اوراق بهادار نیست .احتمالاً کمیسیون برای ارائه هرگونه اظهار نظر درباره این دادخواست به زمان زیادی نیاز دارد. چرا که حجم زیادی از سوابق چندین ساله اسناد SEC را به دنبال خواهد داشت.

اوراق بهادار یا کالا؟

در تشخیص اتر به عنوان کالا یا اوراق بهادار مسئله زمانبندی از اهمیت ویژه ای برخور دار است. پیش فروش اتر سالها قبل از انتشار گزارش DAO توسط SEC اتفاق افتاد.

در طول سالهای آتی درمورد اینکه کدام یک از سکه های اولیه به عنوان یک اوراق بهادار واجد شرایط است شاهد سردرگمی زیادی خواهیم بود. لازم به ذکر است که تا کنون هیچ گاه چنین بحث هایی در باب بیتکوین مطرح نشده. و SEC هم تاکنون از اتر شکایت نکرده است. اما در ماه دسامبر سال 2020 کمیسیون اوراق و بهادار آمریکا شکایتی بر علیه ریپل تنظیم کرد. و طی آن آزمایشگاه های ریپل را به فروش XRP که فروش مداوم قراردادهای سرمایه گذاری در شرکت را نشان میدهد، متهم کرد.

درخواست شرکت ریپل مبنی بر افشای حقایق درباره اتر
اوراق بهادار یا کالا؟

ریپل در فرم FOIA  ارسالی به SEC ، ادعا کرده است که اتریوم و بیتکوین هر دو از سمت استخرهای استخراج مستقر در کشور چین کنترل میشوند. و همانطور که در ابتدای خبر گفتیم خواستار افشای اسناد و مدارک ارتباطات مابین کمیسیون با چهره های مهم و وکلای اتریوم شده است.

اگرچه بعید به نظر میرسد که کمیسیون اوراق و بهادار آمریکا بخواهد از نظریه قبلی خود مبنی بر کالا بودن اتر کوتاه بیاید. اما از طرفی هم ظاهراً ریپل با زیر پا گذاشتن حقانیت این تصمیم قصد دارد از دفاعیه خود حمایت کند.

پرونده SEC علیه ریپل مدتهاست که در جریان است. و ریپل منابع قابل توجهی را صرف تلاش برای جلوگیری از آن کرده است. درست است که XRP هم قدیمی تر از گزارش DAO  میباشد. اما بحث اصلی این است که شرکت Ripple همچنان به کنترل بازار XRP ادامه می دهد. به گونه ای که به عنوان مثال بنیاد اتریوم ( Vitalik Buterin و Jo Lubin) این کار را نمی کند.

از زمان اعلام SEC ، قیمت XRP سقوط کرده. و بسیاری از صرافی های ایالات متحده این توکن را از لیست خارج کرده اند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x