افزایش چشمگیر NFT ها
0

افزایش چشمگیر NFT ها

بازدید : 2028

گزیده خبر:

  • قیمت NFT های برتر بازار در ماه فوریه 381 درصد رشد کرده است.
  • رکورد شکنی فروش هفتگی NFTها در چندین پلتفورم، یکی از پرمخاطب ترین رویدادهای دنیای رمزارز ها در سال 2021 بوده است.

بر اساس گزارش های آماری اپلیکیشن های مربوط به امور مالی غیرمتمرکز (Dapp) از وبسایت DappRadar :

” توکن های غیرقابل تعویض (NFTها) در ماه فوریه، بهترین وضعیت را داشته اند. حجم فروش سه پلتفورم برتر در ماه فوریه به 342 میلیون دلار رسید. که تقریباً 400 درصد بیشتر از 71 میلیون دلار ثبت شده در ماه قبل است.”

پلتفورم یادگاری های رشته های های ورزشی NBA Top Shot بر این بخش مسلط شد. و اکنون مسئول 67 درصد از کل معاملات NFTها است. دو اپلیکیشن برتر دیگر مربوط NFTها ، OpenSea ، بازار عمومی کالاهای رمزنگاری شده و CryptoPunks ، یک مجموعه مبتنی بر اتریوم هستند.

CryptoPunk، در پی افزایش قیمت از 10،000 دلار به متوسط ​​ 32،000 دلار رسید. و بیشترین فروش خود که بالغ بر 79 میلیون دلار بود را به ثبت رساند.

DappRadar به افزایش چشمگیر محبوبیت هنر تولیدی اشاره دارد. هنری که حداقل بخشی از آن توسط سیستم های خودمختار ایجاد می شود.

هزینه های GAS زیاد شبکه اتریوم باعث شد چندین پروژه DeFi و NFT در ماه فوریه، جای خود را به پروژه هایی که معاملات کم هزینه تری دارند، بدهند. Binance Chain اخیراً از نظر حجم معاملات و تعداد کیف پول فعال منحصر به فرد از اتریوم پیشی گرفته . در این گزارش به رشد سریع چندین پروژه تقلید کننده از NFT در بایننس چین مانند Binance Punks و Bashmarks هم اشاره شده است .

“پلتفرم های NFT را به بایننس چین منتقل کنید تا از هزینه های بالایGAS جلوگیری کنید.”

NFT  های مبتنی بر شبکه اتریوم

علی رغم هزینه های بالای GAS ، داده های CryptoSlam نشان می دهد که همچنان شبکه اتریوم میزبان هفت محصول برتر NFTهاست. NBA Top Shot نیز از بلاکچین Flow استفاده می کند و دوتای دیگر توسط پلتفورم WAX میزبانی میشوند .

CryptoKitties، در میان 10 برند برتر، سریع ترین رشد را به خود اختصاص داده است.که با افزایشی 1،300 درصدی، ماه به ماه محبوبیت بیشتری پیدا میکند. جدیدترین عضو لیست، 10 عضوی CryptoSlam، که بیشترین فروش را به خود اختصاص داده،سری دوم Capcom’s Street Fighter میباشد .که در حال حاضر جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده. و از زمان شروع کار خود در 16 فوریه ، 1.26 میلیون دلار فروش داشته است.

NFT ها در شش هفته اول سال چنان مورد توجه قرار گرفتند ،که در تاریخ 15 فوریه CoinMarketCap بخش اختصاصی را برای این گروه اضافه کرد.

در 26 فوریه هنگامی که یک Beeple Crossroads NFT (یک نوع توکن غیرقابل تعویض) به قیمت 6.6 میلیون دلار که بیش از 100 برابر قیمت اصلی آن است،به فروش رسید ، رکوردی تاریخی را برای NFT ها به ثبت رساند.

در تاریخ 2 مارس ، 3LAU بعد از اینکه توانست در یک شب 11،6 میلیون دلار از NFT های وب سایت خود را به فروش رساند ،رکورد جدیدی توسط هنرمند موسیقی الکترونیک ثبت شد.  . تنها ساعاتی قبل از ثبت این رکورد، گریمز نوازنده، 5.8 میلیون دلار NFT را در 20 دقیقه به فروش رساند.

البته همه تحت تأثیر افزایش سریع NFT ها قرار نمی گیرند. در تاریخ 2 مارس ، چارلی لی ، خالق لایت کوین ، افزایش محبوبیت NFT را با رواج ICO که سال 2017 اتفاق افتاده بود، مقایسه کرد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x