هشام چودری به دلیل تأمین بودجه داعش با بیت کوین مقصر شناخته شد

هشام چودری به دلیل تأمین بودجه داعش با بیت کوین مقصر شناخته شد
0
بازدید : 3112

هشام چودری و منابع بیت کوین برای داعش

بی بی سی اخیراً گزارش داد که دادگاه سلطنتی در بیرمنگام هشام چودری 28 ساله از لستر شیرای انگلیس را به اتهام استفاده از بیت کوین برای کمک به تأمین مالی تروریستهای داعش، ترویج جهاد مسلحانه و پرداخت پول به قاچاقچیان برای آزادی حامیان داعشری از سوریه، مقصر شناخته شد. آن ها هشام چودری را به اتهام استفاده از بیت کوین برای تأمین بودجه گروه دولت اسلامی و تبلیغات آنلاین مجرم شناختند.

در طول تحقیقات، این مرد 28 ساله هزاران پوند جمع آوری کرد و وجوه را به بیت کوین تبدیل کرد. وی مبلغ را برای حامیان داعش از اردوگاه های بازداشت در سوریه ارسال کرد.

مشاور فروش این اتهامات را رد کرد و ادعا کرد که اقدامات وی «هدف بشردوستانه» داشته است. با این حال ، دادستانی یک فیلم از او دارد که غالباً با انگیزه های جنگی در میان تروریست ها در ارتباط است. چودری این فیلم را از طریق اینترنت منتشر کرده است.

هشام چودری به دلیل تأمین بودجه داعش با بیت کوین مقصر شناخته شد
هشام چودری – بیت کوین – داعش

علاوه بر این، هنگامی که افسران پلیس انگلیس این مرد را در نوامبر 2019 دستگیر کردند، وسایلی را در خانه او یافتند که حاوی سوابق تبلیغاتی داعش بود. رئیس پلیس مبارزه با تروریسم شمال شرق – کارآگاه مارتین اسنودن – اظهار داشت:

«هر کسی که از چنین گروهی پشتیبانی کند، به هر شکل، بدون استثنا تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. علی‌رغم سنگینی شواهد علیه او، هشام چودری سعی کرده است خود را به عنوان یک انسان دوست معرفی کند. او در واقع توسط هیئت منصفه یک تروریست شناخته شده است».

مقامات دادگاه این مرد را به هفت جرم تحت قانون تروریسم مقصر شناخته‌اند: چهار مورد انتشار نشریه تروریستی. دو مورد تأمین بودجه تروریسم و ​​یک مورد عضویت در یک سازمان منع شده. او در سوم سپتامبر محکوم خواهد شد.

آیا داعش 300 میلیون دلار BTC را ذخیره می‌کند؟

اظهارات مختلف سال گذشته حاکی از آن بود که سازمان تروریستی داعش دارایی دیجیتال اولیه به ارزش 300 میلیون دلار در صندوق جنگ خود دارد.

با این حال، شرکت تحلیلی بلاکچین – Chainalysis – این نظریه را بعید توصیف کرد. این گزارش یادآور شد: شفافیت ارزهای رمزپایه باعث می‌شود. که ذخیره مناسبی برای وجوه غیرقانونی نباشد زیرا تروریست‌ها پول نقد را ترجیح می‌دهند:

«ارز رمزنگاری شده لزوماً سازوکار ایده آل ذخیره وجوه غیرمجاز نیست. برخلاف پول نقد و سایر اشکال سنتی انتقال ارزش ، ارز رمزنگاری شده ذاتاً شفاف است. هر معامله ای در یک دفترچه عمومی قابل مشاهده ثبت می شود. با استفاده از ابزارهای مناسب می توانیم از سو استفاده بازیگران بد از سیستم برای تأمین مالی تروریسم و ​​سایر جرایم جلوگیری کنیم. »

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x