یک کیف پول دوره ساتوشی ناکاموتو پس از 9 سال دوباره فعال شد
0

یک کیف پول دوره ساتوشی ناکاموتو پس از 9 سال دوباره فعال شد

بازدید : 1808

گزیده خبر:

ربات توییتری ویل الرت (Whale Alert) که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را ردیابی می‌کند این بار از فعالیت مجدد یک کیف پول مربوط به دوره ساتوشی ناکاموتو خبر داده است. به گزارش یوتودی و بر اساس داده‌های ویل الرت، این کیف پول به بیش از 9 سال پیش برمی‌گردد و حاوی 791 واحد بیت کوین است.

فعالیت مجدد کیف پول 26 میلیون دلاری دوره ساتوشی

ردیاب توییتری ویل الرت در رابطه با فعالیت مجدد این کیف پول در توییتر نوشت:

«آدرسی خاموشی حاوی 791 واحد بیت کوین با ارزش 26147621 دلار به تازگی پس از 9.1 سال فعال شده است.»

جالب است بدانید این کیف پول درست به زمانی برمی‌گردد که ساتوشی ناکاموتو خالق مرموز بیت کوین از فضای اینترنت کنار رفت و از آن زمان تاکنون هیچ گونه فعالیتی نداشته است. گفتنی است قیمت هر واحد بیت کوین در آن زمان، چند سنت بوده و کسی چندان از این نوآوری شگرفت خبر نداشته است. آخرین فعالیت ساتوشی ناکاموتو در انجمن بیت کوین تاک به 13 دسامبر سال 2010 برمی‌گردد؛ بنابراین، این کیف پول به همان اندازه قدمت دارد.

اما این خبر در فضای توییتر با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شده است. برخی از کاربران به طنز عنوان کرده‌اند که صاحب این کیف پول احتمالاً برای یادآوری مجدد رمز عبور آن به 9.1 سال احتیاج داشته است.

بیشتر بخوانید: ساتوشی ناکاموتو کیست؟

اوایل سال جاری نیز مقدار قابل‌توجهی بیت کوین از زمان ساتوشی ناکاموتو طی دو تراکنش منتقل شد. در یکی از این تراکنش‌ها 5000 واحد و در تراکنش دیگر بیش از 2000 واحد بیت کوین به کیف پولی منتقل شد.

با توجه به تاریخ بیت کوین، انتقال مقدار قابل توجهی از این ارز از کیف پول‌های قدیمی ماینرها باعث نوسانات قیمتی شده است. به همین دلیل ماینرهای قیمتی در ارتباط با حرکات خود بسیار محتاط هستند تا بازار را دچار شوک نکنند. با فعال شدن هر یک از آدرس‌های قدیمی بیت کوین، موجی از ترس ناشی از افت قیمت به هولدرهای این ارز وارد می‌شود. باید دید بیدار شدن این نهنگ 26 میلیون دلاری چه تأثیری بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x