توییت های مایکل سیلور تأثیرگذارتر از ایلان ماسک است

توییت های مایکل سیلور تأثیرگذارتر از ایلان ماسک است
0
بازدید : 2433

فکت کوینز: بر اساس گزارش تحلیلی پلتفرم‌های معاملاتی TIE و eToro درباره احساسات سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال، توییت های ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی بیشترین اثر را بر بازار گذاشته‌اند.

دوئل ایلان ماسک و مایکل سیلور

به گزارش کوین تلگراف، بازار ارزهای دیجیتال بازاری نوظهور است و تحت تأثیر صحبت‌های افراد گوناگون قرار می‌گیرد؛ به‌طوری‌که یک توییت می‌تواند بازار را تکان دهد. ایلان ماسک و مایکل سیلور دو چهره آشنا در بازار ارزهای دیجیتال هستند. این دو شخصیت هر از چند گاهی با توییت های خود به بازار جهت می‌دهند. اما در سه‌ماهه دوم سال جاری ایلان ماسک و مایکل سیلور هرکدام چگونه بر بازار تأثیر گذاشته‌اند؟

ایلان ماسک

بر اساس این گزارش تحلیلی، به‌طور متوسط، 24 ساعت پس از توییت های ایلان ماسک درباره بیت کوین، این ارز دیجیتال کاهشی 1.6 درصدی را تجربه کرده است. با این وجود، توییت های بیت کوینی ایلان ماسک باعث افزایش 44 درصدی حجم توییت های مربوط به بیت کوین شده است.

در این گزارش، به سه توییت ماسک اشاره شده که کاهش قیمتی بیشتر را باعث شده‌اند. برای مثال، در تاریخ 16 مه، توییت ایلان ماسک در رابطه با تمرکز استخراج بیت کوین باعث افت 7.6 درصدی طی 24 ساعت شد. ماسک در آن توییت نوشته بود:

«بیت کوین در واقع بسیار متمرکز است و توسط تعداد زیادی شرکت بزرگ استخراج کنترل می‌شود. یک معدن ذغال سنگ در استان سین کیانگ دچار آب‌گرفتگی شد و هش ریت بیت کوین 35 درصد کاهش یافت. به نظر شما این غیرمتمرکز بودن است؟ »

بیشتر بخوانید: رمز ارزهای محبوب ایلان ماسک

توییت دیگر او در تاریخ 12 مه در انتقاد از استفاده از سوخت‌های فسیلی در استخراج بیت کوین منجر به افت قیمتی 9.4 درصدی در مدتی مشابه شد. پس از آن، توییت 20 مه ماسک مبنی بر اینکه میزان انرژی مصرفی در استخراج بیت کوین از متوسط انرژی مصرف‌شده در برخی از کشورها فراتر رفته است بیت کوین را 11.3 درصد کاهش داد.

«مصرف انرژی استخراج بیت کوین بیش از مصرف بعضی از کشورهاست. تقریباً برای ماینرهای کوچک بدون وجود آن مقیاس اقتصادی بزرگ موفق شدن غیرممکن است.»

مایکل سیلور

توییت های مایکل سیلور نیز بر بازار تأثیر زیادی گذاشته است. سیلور طرفدار سرسخت بیت کوین است و از هر تریبونی حمایت خود از پادشاه ارزهای دیجیتال را نشان داده است.

بر اساس این گزارش، اکثر توییت های سیلور، زمانی که قیمت بیت کوین از 11 هزار دلار به 60 هزار دلار در حال افزایش بود به افزایش قیمت کلی کمک کرد. این توییت ها بیشتر حاوی دیدگاه‌های مثبتی بودند و از اعلامیه‌های سرمایه‌گذاری مایکرواستراتژی یا تبلیغ این دارایی را شامل می‌شدند.

بیشتر بخوانید: آمازون شایعات مربوط به برنامه‌های پذیرش بیت کوین را رد کرد

به طور متوسط، 24 ساعت پس از توییت های مایکل سیلور درباره بیت کوین، قیمت 4.4 درصد افزایش یافته است. شایان ذکر است حجم توییت های کاربران درباره بیت کوین پس از توییت های سیلور 4.1 درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل مایکرواستراتژی معتقد است بیت کوین، اوج دستاورد بشریت است و آن را درمانی برای تورم نابودکننده تمدن بشریت می‌داند. جالب است بدانید شرکت تحت مدیریت وی، از اوت سال 2020 تا بدین جای کار بیش از 111 هزار واحد بیت کوین جمع‌آوری کرده است.

سیلور در این رابطه در توییتی نوشت:

«تورم سرطانی است که در طول تاریخ تمدن‌ها را می‌کشد. بیت کوین درمانی برای آن است.»

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x