گری گنسلر: تمامی توکن هایی که پیش ‌فروش عمومی دارند اوراق بهادار هستند
0

گری گنسلر: تمامی توکن هایی که پیش ‌فروش عمومی دارند اوراق بهادار هستند

بازدید : 1345

فکت کوینز: گری گنسلر رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا معتقد است اکثریت قریب به اتفاق توکن هایی که پیش فروش عمومی دارند قوانین مربوط به اوراق بهادار را نقض می‌کنند.

گنسلر: هر توکن با پیش فروش عمومی در نظر من اوراق بهادار است

به گزارش کوین دسک، در جریان گفتگوی روز سه‌شنبه با انجمن امنیتی آسپن، گنسلر خاطرنشان کرد که با جی کلایتون، رئیس پیشین کمیسیون بورس در رابطه با اوراق بهادار بودن هر توکنی که پیش فروش عمومی (ICO) دارد موافق است.

وی در این رابطه گفت:

«به طور کلی افرادی که این توکن ها را خریداری می‌کنند، به دنبال کسب سودند و تنها گروه کوچکی از کارآفرینان و تکنسین‌ها از پروژه‌ها حمایت می‌کنند. من معتقدم ما در حال حاضر بازار ارز دیجیتالی داریم که احتمالاً بسیاری از توکن های آن اوراق بهادار ثبت‌نشده‌اند و شفاف‌سازی و نظارتی بر آن وجود ندارد.»

به عقیده گنسلر، توکن هایی از این قبیل ممکن است به دست‌کاری در بازارها منجر شوند و این امر به‌نوبه خود می‌تواند به سرمایه‌گذاران آسیب برساند.

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در این مصاحبه بار دیگر اظهارنظرهای قبلی خودش را تکرار کرد و اظهار داشت که توکن های سهام و ارزهای دیجیتال با ثبات با پشتوانه اوراق بهادار، خود اوراق بهادار محسوب می‌شوند و بایستی در کمیسیون بورس ثبت شوند. علاوه بر این، صادرکنندگان آنها ملزم به پیروی از قوانین دولتی موجود هستند.

وی در این رابطه گفت:

«یک پلتفرم معاملاتی معمول بیش از 50 توکن را شامل می‌شود. در واقع بسیاری از آنها بیش از 100 توکن دارند. با توجه به این موضوع که وضعیت حقوقی هر توکن به ماهیت و شرایط خاص آن بستگی دارد، احتمال اینکه در بین این 50 یا 100 توکن هر پلتفرم توکن اوراق بهادار وجود نداشته باشد بسیار کم است.»

ETF در آمریکا

در این گفتگو، رئیس کمیسیون بورس آمریکا در رابطه با نحوه برخورد این آژانس با صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) نیز صحبت کرد. در طول یک سال اخیر، بیش از 12 شرکت درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF بیت کوین به این کمیسیون ارائه کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: افزایش تقاضا موسسات و ETF بیت کوین

گنسلر معتقد است در حال حاضر نیز ابزارهای سرمایه‌گذاری در رمزارزها از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک وجود دارند. علیرغم اینکه وی در رابطه با طرح‌های پیشنهادی خود هیچ صحبتی نکرد، در این گفتگو بر اهمیت حمایت از سرمایه‌گذاران به‌صورت قانونی تأکید کرد.

وی با اشاره به بورس کالای شیکاگو گفت:

«با توجه به اهمیت این حمایت‌ها، منتظر بررسی کارکنان هستم. به‌ویژه اگر این موارد به قراردادهای آتی معامله شده در بورس کالای شیکاگو مرتبط باشد.»

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x