SEC ریپل را به فروش ۱.۳ میلیارد دلار اوراق بهادار بدون مجوز متهم کرد.
0

SEC ریپل را به فروش ۱.۳ میلیارد دلار اوراق بهادار بدون مجوز متهم کرد.

بازدید : 2050

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه شرکت ریپل اتهامات رسمی خود را مطرح کرده است. این ارگان نظارتی از ریپل بخاطر فروش ۱.۳ میلیارد دلار اوراق بهادار ثبت نشده شکایت کرده است.

  • در گزارشی که اویل امروز از سایت CryptoPotato منتشر شد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در حال آماده شدن برای تشکیل پرونده و شکایت از ریپل، یکی از بزرگ ترین شرکت های حوزه ارزهای رمزنگاری است. برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse ) ،مدیر عامل ریپل، ضمن تأیید شایعات افزود:
  • آنها در برابر تمام اتهامات این ارگان نظارتی، خواهند ایستاد.
  • کمیسیون هم به سرعت اعلام کرد که اتهامات رسمی را علیه شرکت ریپل مطرح کرده است.
  • کمیسیون ادعا میکند که بر طبق اسناد رسمی، این شرکت ۱.۳ میلیارد دلار اوراق بهادار ثبت نشده به فروش رسانده.

استفانی آواکیان (Stephanie Avakian)  ، مدیر بخش اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، در این مورد گفت:

“ما ادعا میکنیم گارلینگهاوس و لارسن نتوانسته اند معاملات جاری و XRP های فروخته شده به سرمایه‌گذاران کوچک را ثبت کنند. این موضوع باعث شده خریداران نتوانند معاملات ریپل و سایر تمهیدات حمایتی مهم را شفاف سازی کنند. که این شفاف سازی ها برای سیستم قدرتمند بازار عمومی ما ضروری هستند. گارلینگهوس و کریس لارسن مؤسسان شرکت ریپل که ثروت آنها مجموعا ۱۳ میلیارد دلار است، متهمان این پرونده هستند. ”

  • در اوایل امروز ، مدیر عامل شرکت اعلام کرد که آنها در حال آماده شدن برای یک مبارزه قانونی هستند. یکی از دفاعیه های ریپل این است که تئوری کمیسیون مبنی بر اینکه XRP یک قرارداد سرمایه گذاری است در حقیقت واقعیت اقتصادی XRP را نادیده گرفته است.
  • گارلینگهوس در پادکست اخیر ضمن اشاره به این مسئله که بسیاری از کاربران XRP خارج از آمریکا هستند، گفت: اگر ریپل توسط  SEC به عنوان اوراق بهادار شناخته شود، شهروندان آمریکایی برای معامله آن به مجوز کارگزاری نیاز خواهند داشت.

این ارز مدتهاست که به عنوان یک دارایی دیجیتال واسطه با اکوسیستمی کاملاً کاربردی شناخته میشود . قیمت و وضعیت آن در بازار به اقدامات شرکت ریپل وابسته نیست.

قبلاً هم اکثر پروژه های مورد هدف این کمیسیون در نهایت مجبور به پرداخت مبلغی به عنوان جریمه شدند. برای مثال میتوان به جریمه برنامه پیامرسان Kik اشاره کرد.

دفاعیه این شرکت بر این فرضیه متکی است که XRP هم درست مثل بیتکوین و اتر یک رمزارز است. نه اوراق بهادار.  در این بین ، قیمت XRP پیوسته در حال کاهش است و در حال حاضر با کاهش ۱۰ درصدی نمودارش کاملاً قرمز میباشد.

در پی این اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار، سه صرافی bitstamp، CrossTower, Beaxy و OSL معاملات ریپل را به حالت تعویق درآوردند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x