درخواست ETF آنی بیت کوین شرکت VanEck توسط کمیسیون بورس رد شد
0

درخواست ETF آنی بیت کوین شرکت VanEck توسط کمیسیون بورس رد شد

بازدید : 2476

فکت کوینز: کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، به صورت رسمی درخواست شرکت مدیریت دارایی VanEck برای راه اندازی صندوق قابل معامله در بورس آنی بیت کوین را رد کرد. بر اساس گزارشاتی که روز جمعه منتشر شد، کمیسیون بورس آمریکا پیشنهاد تغییر قوانین از سوی بورس Cboe BZX برای لیست کردن سهام صندوق بیت کوین را رد کرده است. این ارگان دولتی در این رابطه بیان داشته است که هرگونه تغییر قوانین به منظور پذیرش صندوق قابل معامله VanEck برای جلوگیری از کلاهبرداری و دستکاری قوانین حاکم بر بازار و همچنین حفاظت از سرمایه گذاران طراحی نشده است.

ماشین حساب ارز دیجیتال

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به این نتیجه رسیده است که BZX بر اساس قوانین مربوطه رفتار نکرده است و این نهاد نظارتی معتقد است که درخواست VanEcK نیازمندی های لازم برای انطباق با قوانین این مجموعه را ندارد.

کمیسیون بورس برای تایید یا عدم تایید درخواست های ارائه شده به این نهاد، 240 روز زمان داشت اما در نهایت با این درخواست مبنی بر راه اندازی ETF آنی مخالفت کرده است. اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد بلومبرگ نیز پیش از این اعلام کرد که احتمال پذیرش صندوق قابل معامله VanEck به دلیل سابقه کمیسیون بورس در مخالفت با درخواست های شرکت های سرمایه گذاری در ارتباط با رمزارزها، بسیار پایین است.

بالچوناس در این رابطه افزود:

«کمیسیون بورس آمریکا برای نپذیرفتن بازار قانونی و آنی CME بی ثباتی آن را به عنوان دلیل عنوان کرد اما کمی بعد ETF های آتی را مورد پذیرش قرار داد. در کل برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا منطق دلیل همیشه مغلوب قانونی بودن می‌شود.»

مطلب مفید: استخراج رمزارزها چیست و قوانین استخراج آن‌ها در ایران چگونه است؟

با اینکه عدم پذیرش صندوق قابل معامله آنی VanEck می‌تواند بسیاری از سرمایه گذاران را دچار ناامیدی کند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا چندین ETF آتی مربوط به قراردادهای بیت کوین را مورد پذیرش قرار داده است. در ماه اکتبر، سهام ETF بیت کوین شرکت های مدیریت دارایی والکری و پروشیرز در بورس های سهام آمریکا راه اندازی شد. شایان ذکر است که در روز 10 نوامبر تقریبا 400 میلیون دلار از سهام ETF پروشیرز در بورس معامله شد.

تاثیر این اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا روی قیمت بیت کوین باعث شد تا بزرگ ترین ارز دیجیتال تا 62 هزار دلار سقوط داشته باشد. شایان ذکر است که از زمان ثبت اوج جدید قیمتی در 69 هزار دلار، بیت کوین تاکنون 9.7 درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

منبع: کوین تلگراف

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x