همکاری پروتکل Sentinel با شبکه COSMOS

همکاری پروتکل Sentinel با شبکه COSMOS
0
بازدید : 3220

انتقال پروتکل VPN غیرمتمرکز Sentinel  به شبکه COSMOS

گزیده خبر:

 • شبکه Sentinel  که یک بازار پهنای باند غیرمتمرکز و نظیر به نظیر است از این به بعد بر روی شبکه COSMOS اجرا خواهد شد. شبکه Sentinel  از اپلیکیشن dVPN پشتیبانی میکند.
 • از نظر فاندامنتالی نتیجه این همکاری میتواند باعث افزایش قیمت توکن بومی شبکه COSMOS یعنی ATOM شود.

طبق گفته ی Dan Edlebeck ، یکی از بنیانگذاران Exidio ، که به توسعه پروتکل Sentinel برنامه های غیرمتمرکز کمک می کند :

” Sentinel  اولین پروژه ایست که هدفش ارائه حریم خصوصی به بلاکچین ها و اپلیکیشن های غیرمتمرکز است.”

این اپلیکیشن ها در صورت ادغام با چنین شبکه ای نه تنها میتوانند به کاربرانشان حریم خصوصی ارائه دهند بلکه آنها را برای مقاومت در برابر اعمال محدودیت ها توانمند میسازند. به زبان ساده تر ، هدف اکوسیستم Sentinel توانمند سازی دسترسی به اینترنت جهانی در شرایطی کاملاً مطلوب و مطمئن است.

شبکه Sentinel  به کاربران اجازه میدهد تا بتوانند پهنای باند خود را در بازار آنها به فروش برسانند. توسعه دهندگان قادرند اپلیکیشن های خود را با استفاده از پروتکل سنتینل که از طریق Cosmos SDK ساخته شده ،عمومی یا خصوصی سازند. این توسعه دهندگان از بازار پهنای باند شبکه Sentinel  برای برنامه های dVPN  استفاده میکنند.

Sentinel 
همکاری پروتکل Sentinel با شبکه COSMOS

کاربران قادرند پهنای باند خود را به منظور توانمند سازی این شبکه به فروش برسانند.البته شبکه هم در قبال این کار به آنها پاداش خواهد داد($SENT).  تست نت Sentinel  در ابتدا بر روی Ethereum ساخته شده بود ، اما روز شنبه طی یک فرآیند انتقال توکن (token swap) توکن های ERC-20 $SENT مالکان به  $DVPN مبتنی بر شبکه Cosmos انتقال داده خواهند شد.

تفاوت dVPN و VPN

به طور کلی یک شبکه مجازی خصوصی به کاربران خود اجازه میدهد تا کاملاً امن و مطمئن با شبکه های دیگر ارتباط برقرار کنند. این شبکه معمولاً برای دسترسی به وب سایت ها و محتواهای محدود ، محافظت از فعالیت مرورگر در برابر WiFi عمومی و ناشناس ماندن از طریق مخفی کردن موقعیت جغرافیایی، استفاده می شود.

برنامه های VPN  آدرس IP کاربر را مخفی نگه میدارند. این IP درست مثل اثر انگشت دستگاه شما است. پس این برنامه ها به شما کمک میکنند تا این اثر انگشت را مخفی نگه دارید.  سرور VPN یک تونل رمزنگاریی شده برای ترافیک اینترنت شما ایجاد می کند که از آن در برابر دولت ها ، ISP ها و دیگران محافظت می کند.

برخی از دولت ها وب سایت های خاصی مانند Google یا Wikipedia را بر اساس محدوده جغرافیایی مسدود می کنند . به این معنی که آنها می توانند دسترسی کاربرانی که در یک موقعیت جغرافیایی خاص حضور دارند را محدود کنند. حال VPN به این کاربران اجازه میدهد تا با اتصال به سرورهایی خارج از این محدوده و مخفی کردن موقعیت جغرافیایی خود، از این محدودیت ها فرار کنند.

همانطور که Top 10 VPN هم مدام گزارش کرده ، تقریباً سه چهارم VPN های رایگان بسیار آسیب پذیرند.آنها داده های مشتری را به اشتراک می گذارند یا فاش می کنند ، یا حتی حاوی بدافزار هستند.

مزایای dVPN

حال اپلیکیشن های غیر متمرکز( dVPN) اقدامات بهتری به جهت حفظ حریم خصوصی کاربران در پیش گرفته اند. چرا که هیچ شخص ثالث یا کمپانی خاصی در این میان وجود ندارد تا فعالیت آنها را کنترل کند.

برای مثال هیچ شخصی نمیتواند اطلاعات آنها را فاش کند یا در صورت تعطیل شدن کمپانی سرور خاموش بشود. بنابراین استفاده از برنامه های غیرمتمرکز بسیار معقول تر از VPN های متمرکز است. به علاوه از آنجایی که همه ی کدها متن باز هستند، هیچ نیازی به وجود یک شخص ثالث وجود ندارد . چرا که کاربران خودشان میتوانند اطلاعات و کدها را چک کنند.

به گفته پیتر مانکوزو (Peter Mancuso) ، مدیر عامل شرکت Exidio ، تمرکز اولیه اکوسیستم Sentinel  ارائه چارچوبی برای ساخت dVPN هاست.

وی افزود:

“اگر هدف ،دستیابی به محتوای محدود یا افزایش امنیت انتقال داده های آنها از طریق اینترنت باشد ، همه افراد در سراسر جهان خواستار چنین اقدامات امنیتی ای هستند.”

کاربران Sentinel از این شبکه برای موارد گسترده ای استفاده میکنند. از کاربرد Netflix گرفته تا محدود کردن نظارت بر آدرس IP خود ، و جلوگیری از ثبت اطلاعات داده های ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) و فروش آنها.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x