اولین پاراچین پولکادات با نام شل رسما به این شبکه اضافه شد
0

اولین پاراچین پولکادات با نام شل رسما به این شبکه اضافه شد

بازدید : 2133

فکت کوینز: به دنبال افزایش انتظارات، شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز پولکادات سرانجام اولین پاراچین خود با نام شل را دیروز انتخاب کرد. به نظر می‌رسد که با معرفی اولین پاراچین پولکادات، این پلتفرم آماده است تا حراج‌های پاراچین مورد انتظار خود را در اواخر ماه جاری آغاز کند. این مناقصه همراه با 100 پروژه رخ خواهد داد که برای کسب اسلات در این بلاکچین رقابت می‌کنند.

تیم پولکادات این خبر را در توییتر اعلام کرد و در ادامه بیان کرد که همه پرسی 41 توسط دارندگان توکن DOT تصویب شده است و در نتیجه پاراچین شل (Shell) را در پولکادات به ثبت رسانده است. این اتفاق در نهایت فرآیند تولید بلوک، گنجاندن و نهایی شدن را تضمین می کند.

ماشین حساب ارز دیجیتال

پولکادات در توییتی در رابطه با انتخاب شل به عنوان نخستین پاراچین این شبکه نوشت:

«پاراچین شل عملکرد بسیار محدودی دارد: حتی نمی‌توان مفهوم حساب کاربری را هم به آن اطلاق کرد. شل فقط پیام های زنجیره رله (Relay) را می‌پذیرد تا خود را به وضعیت دیگری ارتقا دهد.»

در تعریف ساختاری پولکادات باید گفت که این پلتفرم به منظور اتصال بلاکچین های مختلف در یک شبکه چند زنجیره ای طراحی شده است که آنها را قادر به برقراری ارتباط و تجمیع امنیت می‌سازد. این زنجیره های کاربردی فرعی به نام پاراچین شناخته می شوند که به پلتفرم پایه، معروف به زنجیره بازپخش متصل می‌شوند. برخلاف زنجیره لایه اول اتریوم که به کاربران اجازه ساخت مستقیم لایه در بالای بخش پایه آن را می‌دهد، وظیفه زنجیره بازپخش پولکادات تأمین امنیت شبکه پاراچین‌های خود است.

تیم پولکادات در ادامه نوشت:

«شل در نهایت می‌تواند با همه پرسی دیگری پس از فعال شدن کد مورد اختلاف (disputes code) به Statemint ارتقا یابد. در صورت تصویب در شورا (کنسول)، این طرح به همه پرسی عمومی خواهد رفت.»

اما جدا از موارد مطرح شده در توییتر، طی یک پست وبلاگی که در اوایل ماه می به اشتراک گذاشته شد، توسعه دهندگان پولکادات عملکرد پاراچین شل را به عنوان یک پاراچین خالی شرح داده بودند که عملکرد اصلی آن محدود به اجازه دسترسی به ارتقا دستورات زنجیره بازپخش است.

بیشتر بخوانید: کارشناسان قیمت سولانا را تا سال 2030، در محدوده 5 هزار دلار می‌بینند

اکنون که اولین پاراچین راه اندازی شده است، گام بعدی در مسیر شبکه برای تبدیل شدن به چند زنجیره واقعی، ارتقاء اولین پاراچین پولکادات یعنی Shell به Statemint است. زمانی که پاراچین به مدت 24 ساعت بدون هیچ مشکلی کار کند به مرحله انتشار خواهد رسید.

با راه اندازی پاراچین شل، حراج پاراچین‌ ها ادامه خواهد داشت. این مزایده ها به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که پروژه های خود را روی پاراچین ثبت کنند و برای آنها بودجه وام جمعی دریافت کنند.

این شبکه هر هفته میزبان یک حراج خواهد بود که اولین دور آن به مدت پنج هفته ادامه خواهد داشت. به دنبال آن دور دیگری شامل 6 حراج پیش رو خواهد بود. چندین پروژه برای راه اندازی در پولکادات مانند پاراچین های قرارداد هوشمند سازگار با اتریوم Moonbeam و Acala Network، رقابت می‌کنند. این رقابت در میان چندین پروژه دیگر اتفاق می‌افتد که به دنبال بهره مندی از وام های جمعی هستند که توسط مزایده ها فعال خواهد شد.

از آنجایی که این حراج ها شامل استفاده گسترده از توکن محلی (DOT) برای رای دادن و دیگر موارد حاکمیتی است، این ارز دیجیتال مدتی است که در فاز کشف قیمت و رکوردشکنی قرار دارد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

منبع ambcrypto

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x